Nagymamák és nagypapák ismerkednek az internettel Pakson

MTI Sajtóadatbank, 2009. január 15. 09:02

Internethasználatot népszerűsítő előadásokat, tanfolyamokat szervez a Paksi Közművelődési Kht. érettebb korúaknak. A résztvevők zöme 45-50 feletti, de nem ritka a hetvenes éveiben járók jelenléte sem.

A Miniszterelnöki Hivatal támogatásával indította útjára a Légy Net-re kész programot a kht. Tematikus előadás-sorozatokat, tanfolyamokat szerveznek, önképzőköröket indítanak. Az elnyert 2,8 millió forintnak köszönhetően programjaik díjmentesek. Bodó Katalin projektmenedzser elmondta az MTI-nek, hogy különböző helyszíneken, különféle közösségeknek tartják előadásaikat, képzéseiket.

Az internetet népszerűsítő és az annak használatához szükséges ismereteket nyújtó program iránt az idősebb korosztály tanúsít legnagyobb érdeklődést. A többség 45-50 feletti, de nem ritka, hogy hetven felettiek ülnek le a komputerek elé, hogy a világhálóval ismerkedjenek. A legidősebb hallgató 75 éves volt. Gyakori az is, hogy házaspárok, szülők-gyerekek együtt jelentkeznek az idősebb korosztályból.

A projektmenedzser beszámolt róla, hogy 2008 szeptemberétől 21 tematikus előadás-sorozatot hagytak a hátuk mögött. Ezeken az elektronikus ügyintézés, kapcsolattartás, internetes vásárlás és az e-banking lehetőségeivel ismerkedtek a résztvevők.

Tíz tanfolyam is lezárult már, a napokban pedig újabb tucatnyi indul. Ezek végeztével kétszáz fölött lesz azoknak a száma, akik itt ismerték meg a világháló használatát. A képzések 20 és 40 órásak és szintén ingyenesek.

A Paksi Közművelődési Kht. igazgatója, Darócziné Szalai Edit elmondta, hogy a hallgatók internetkártyát kapnak, amellyel intézményeikben díjmentesen használhatják az internetet.

Az "Internet nélkül élni lehet, de vele könnyebb"- mottóval zajló program keretében rövidesen újabb előadássorozatok indulnak a résztvevők igényeit figyelembe véve. Ezek között a tervek szerint szó lesz az elektronikus adóbevallásról.

Fontos része a Légy Net-re Kész programnak Bodó Katalin projektmenedzser szerint az a felmérés, amelyet nyolcszáz fős, véletlenszerűen kiválasztott minta segítségével végeznek. Ennek feldolgozása után képet kapnak az internethasználati szokásokról.