TransIT a BKV-nál

, 2000. április 19. 19:56
A Debis IT Services Unisoftware Kft. és a BKV Rt. közös sajtótájékoztatót tartott, amelyen Vinkovits László ügyvezető igazgató átadta Aba Botond vezérigazgatónak a tömegközlekedési vállalat megrendelésére készült integrált informatikai rendszert. Aba Botond elmondta, hogy jelenleg Budapest a régió egyetlen olyan nagyvárosa, amelynek tömegközlekedését ilyen, az összetett igényeket kiszolgáló, integrált informatikai rendszer irányítja.
A BKV azzal bízta meg a Debist, hogy olyan informatikai rendszert tervezzen, építsen és helyezzen üzembe, amely megalapozza a vállalat munkafolyamatainak jobb szervezését és ellenőrzését, a működés racionalizálását és a gazdálkodás átláthatóbbá tételét.

A most lezárult beruházással a TransIT integrált informatikai rendszer bevezetése révén a BKV vezetése naprakész információkhoz jut az üzemeltetéssel, a forgalomirányítással és a gazdálkodással összefüggő minden eseményről, így gyorsan és kis hibaszázalékkal hozhat döntéseket. A TransIT a tömegközlekedési vállalat több mint 1000 munkaállomásán fut, a terminálokon dolgozó kétezer BKV-alkalmazott az SAP-rendszerek, a forgalmi folyamatszoftverek, a menetdíj-bevételi rendszer és az ügyirat-kezelési szoftverek segítségével dolgozik.

A Debis által kidolgozott rendszer integrálja az Uniface-eszközöket, az SAP pénzügyi, számviteli, költségkontrolling-, anyaggazdálkodási, karbantartási és emberierőforrás-moduljait, az iktatásért felelős Kontor és a dokumentumkezelésért felelős PcDocs szoftvert, valamint a munkafolyamatokat követő Staffware rendszert.

A TransIT-tal pontosabb és hatékonyabb menetrendek készülnek: kiszámítható, hol kell sűrűbben járatokat indítani, mennyibe kerül az intézkedés, hogyan illeszkedik a járat a város közlekedési rendszerébe. A megoldás a forgalmi elszámoltatást is felügyeli, regisztrálja az évi 60 millió jegy, illetve bérlet vásárlását. Az egyidejűleg bevezetett elektronikus levelezési rendszer közvetlen kommunikációt tesz lehetővé az utasok és a BKV között.

A több mint 4 milliárdos informatikai beruházás az előzetes kalkulációk szerint 2-3 év alatt térül meg.