Életet menthet az új mobilalkalmazás

MTI Sajtóadatbank, 2014. november 9. 15:49

Ingyenes mobiltelefonos applikáción keresztül konzultálhatnak a jövőben a sebészspecialisták arról, hogy műthető-e a daganatos betegek májáttétje.

Egyre több egészségügyi alkalmazás jelenik meg okostelefonokra. Van, amelyik a napi mozgásmennyiséget ellenőrzi, de akad olyan is, melyik a vérnyomásra figyel. November közepén újabb fejlesztést mutatnak be, amely a májáttétes daganatos betegeknek segíthet.

Vastagbélrák esetében a máj az a szerv, amelybe a daganatsejtek a leggyakrabban áttétet képeznek - mondta a Kossuth Rádiónak Peták István, a KPS Molekuláris Diagnosztikai Központ tudományos igazgatója. Hozzátette: a máj jól operálható, hiszen bizonyos részei képesek regenerálódni.

Állítása szerint egyre jobban fejlődnek azok a technikák, amelyekkel el lehet távolítani az áttéteket, számos sebész pedig az ilyen jellegű műtétekre specializálódott. "Természetesen ilyen specialista nincs minden kórházban és onkológiai centrumban, idehaza hét klinikán dolgoznak olyan szakemberek, akik ebben gyakorlottak" - jegyezte meg.

Eddig sok esetben személyes konzultációra volt szükség ahhoz, hogy a specialisták is véleményt alkothassanak a daganatos beteg állapotáról és arról, hogy műthető-e az áttét. "Az utazás azonban megterhelő, és időt is veszítünk vele" - domborította ki a tudományos-igazgató.

Kiemelte: ha nem műthető a májáttét, akkor a daganatos betegek ötéves túlélési esélye a statisztikák szerint csupán öt százalék, ellenkező esetben azonban megtízszereződik, ami óriási különbség.

Az ingyenes applikáció segítségével a sebészek elküldhetik egymásnak a páciensek CT-felvételeit, és anélkül konzultálhatnak, hogy a betegnek utaznia kellene.

Forrás: Kossuth Rádió/Közelről / hirado.hu

Mobilalkalmazás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Rakuten Viber itthon is bevezeti a hívószám azonosítást Android felhasználói számára

A Rakuten Viber, a privát és biztonságos üzenetküldés és hangalapú kommunikáció globális vezetője bemutatja új hívóazonosító funkcióját, amely nemcsak megvédi a felhasználókat a spamektől, de segítségével a felhasználók maguk dönthetik el, hogy mikor válaszolnak ismeretlen hívásokra. A hívószám-azonosító funkció mostantól Magyarországon is elérhető az Android-felhasználók számára, így ők is élvezhetik az ezzel járó hatékony spam-védelem előnyeit. A hívószám-azonosító funkciónak köszönhetően a Viber-felhasználók egy figyelmeztető üzenetet kapnak a Vibertől, amikor ismeretlen számról érkezik a hívás, amit a rendszer „biztonságosnak” vagy „potenciálisan spamnek” jelöl. 

2024. május 7. 20:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36