Díjmentes Digitális Maszk mindenkinek

forrás: Prím Online, 2020. december 2. 18:13

A koronavírus-járvány miatt napjainkra a maszk a távolságtartás és az egészségvédelem legfőbb szinonimája lett, de az élet bizonyos területein elkerülhetetlenek voltak a személyes találkozások. Egy magyar vállalat innovációjának köszönhetően ennek vége: a Digitális Maszkkal a civil és a céges szféra azon területein is tovább csökkenthetjük a kontaktusok számát, ahol az eddig nem volt megoldott. A fejlesztésnek köszönhetően online is tudunk már szerződést kötni, ráadásul mindezt magánszemélyként díjmentesen tehetjük.

A járványügyi szakértők továbbra is azt kérik mindenkitől, hogy csökkentsék a találkozások számát. Ehhez próbáljuk tartani magunkat, de bizonyos élethelyzetekben, például szerződéskötéskor mostanáig elkerülhetetlen volt az, hogy a felek személyesen is találkozzanak.

 

A papírmentes dokumentumokkal évek óta foglalkozó DOQdrive innovációja viszont most új szituációt teremt a hétköznapokban, többé ugyanis egyetlen aláíráshoz sem kell majd egy asztalhoz ülni másokkal: a Digitális Maszk „felvételével” mindössze néhány gombnyomással aláírhatjuk a papírokat az online térben – legyen szó például adásvételi, bérleti vagy  kölcsönszerződésről.

 

Bármilyen szerződést aláírhatunk otthonról

„A fejlesztésünk hiánypótló abból a szempontból, hogy bizonyos helyzetekben tényleg muszáj volt találkozni. Most viszont már ott van a digitalismaszk.hu, aminek köszönhetően percek alatt szerződhetünk, de akár digitalizálható az ajánlatoktól a számlákon át a jótállási jegyekig minden. Természetesen úgy, hogy ezek a dokumentumok jogi értelemben eredetinek számítanak, tehát később biztosan nem ér hátrány emiatt senkit” – fogalmazott Hortobágyi Ágoston, a vállalat ügyvezető igazgatója. 

 

A platform egyedülálló Magyarországon, ráadásul díjmentesen használható. A magánfelhasználók érvényes szerződéseket köthetnek meg rajta egymást között, bármilyen papír alapú dokumentumról hiteles másolat készíthető a felületen, és bizonyító erővel rendelkező fényképek is tárolhatók rajta.

 

Hortobágyi Ágoston az egész Európai Unióban használható Digitális Maszk előnyei közé sorolta azt is, hogy magánszemélyek és cégek között is alkalmazható, tehát a munkavállalói szerződés aláírásához már nem feltétlenül lesz szükséges megjelenni a vállalat irodaházában. Erre mostanáig nem volt lehetőség Magyarországon.

 

A Digitális Maszknak az egészségügyben is hasznát vehetik majd. Az innováció lehetővé teszi a páciensek okmány szintű távoli azonosítását és az eredeti dokumentumok aláírásához szükséges jogi technológiát, de megfordítva az orvosokra is vonatkozik ugyanez. A betegek, az orvosok és az egészségügyi intézmények számára privát tárhelyet szolgáltat a magyar cég, emellett biztosítják a zárt csatornás kommunikációt is a felek között.

 

 

A digitalizáció a jelen, nem a jövő

A fejlesztés természetesen a cégek életében is hatalmas változást hozhat, különösen igaz ez azokra a vállalatokra, amelyekben több évtizedes rutinra építik az adminisztrációt, és papír alapon őriznek minden dokumentumot.

 

Hortobágyi Ágoston elmondta, hogy a Digitális Maszk „viselését” ugyan meg kell még szokniuk a cégvezetőknek, de egyre többen jönnek rá arra, hogy a digitalizáció a jelen, és nem a jövő.

 

A HR-folyamatokban a platform kifejezetten nagy segítséget nyújt: minden szükséges dokumentum eredetiben, de papírmentesen hozható létre, a cégek munkavállalóit pedig díjmentesen látják el a digitális ügyintézés kiváltásához szükséges jogi technológiával.

 

A DOQdrive ügyvezető igazgatója hozzátette: a digitalizáció minden eddiginél jobban felértékelődött, és ez látszik a friss kormányzati intézkedésekből is, melyek megkönnyítik a legkülönbözőbb folyamatok digitalizálását.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55