Megújult az ingyenes, iskoláknak szánt OpenLab programcsomag

forrás: Prím Online, 2014. december 10. 17:11

A NetIQ Novell SUSE frissítette az OpenLab szoftvercsomagot. Immár a 3.0-ás kiadással találkozhatnak a felhasználók. Az új funkciók segítségével az oktatási intézmények a legfrissebb tartalomszűrési kötelezettségeknek is eleget tehetnek, így biztosítva a biztonságosabb internethasználatot a fiatalok számára.

Frissült az iskolák számára kialakított, szerver- és munkaállomás-oldali programcsomag. Az OpenLab célja, hogy segítse a nyílt forráskódú eszközök megismerését és alkalmazását a hazai oktatásban. A csomag számos hasznos alkalmazást és funkciót tartalmaz az iskolai rendszergazdák, tanárok és diákok számára, emellett a legfrissebb, törvényben előírt szűrési kötelezettségek teljesítésében is segíti az oktatási intézményeket.  Az ingyenes megoldást 2013 óta kínálják az iskoláknak.

 

Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője elmondta, hogy eddig több mint százezer felhasználó vette igénybe a megoldást, mellyel igyekeznek elősegíteni a biztonságosabb internetezést és a kiskorúak védelmét.

 

Egyszerű tartalomszűrés

 

Az idei tanévkezdésóta az iskolákban és nyilvános könyvtárakban gondoskodni kell arról, hogy a számítógépeken ne találkozhassanak a kiskorú internethasználók olyan tartalommal, amely káros lehet lelki és szellemi fejlődésükre nézve. A jogszabály azon tartalmak kiszűrését teszi kötelezővé, amelyek közvetlenül ábrázolják az erőszakot, illetve a szexualitást. Azonban a legtöbb iskola korlátozni kíván további tartalmakat is például a szerencsejátékkal, drogokkal, dohányzással vagy rasszizmussal kapcsolatban.

 

Az OpenLab csomagban található, legújabb tartalomszűrési funkciók segítségével a tanárok egyszerűen, rendszergazdai segítség nélkül is korlátozhatják, milyen tartalmakhoz férhetnek hozzá óráikon a diákok az iskolai számítógépen keresztül. A könnyen használható, webes felületen keresztül az egyes munkaállomásokon külön is szabályozhatják a szűrési feltételeket. Korlátozhatják például a teljes internetelérést, illetve tilthatják vagy engedélyezhetik a különféle témák alapján kategóriákba sorolt oldalak elérését (szerencsejáték, drog, felnőtt tartalom stb.). A tanárok testre is szabhatják a szabályokat, és az előre meghatározott kategóriák mellett saját listákat is összeállíthatnak a letiltani kívánt oldalakról.

 

Átfogó oktatási és informatikai szolgáltatások

 

Az OpenLab a tartalomszűrésen kívül számos egyéb oktatási és informatikai tevékenységben segíti az intézményeket. A csomagban megtalálható eszközök segítségével egyaránt megvalósítható a gépterem-felügyelet, a dolgozatok és tananyagok kezelése, az elektronikus napló vezetése, a hardver- és szoftverleltár, a levelezés, a felhasználó-kezelés, a hálózati szolgáltatások kezelése, illetve a mentés és monitorozás. A csomag ráadásul kizárólag ingyenes és nyílt forráskódú komponensekből épül fel, ami garantálja azt, hogy az intézményeknek a jövőben sem kell licencdíjat fizetniük a modulok használatáért.

 

A legújabb kiadás már az openSUSE 13.1-es verziójára épül, és képes Active Directory integrációra is. Az új csomag tartalmaz egy metakereső alkalmazást is, amellyel a tanárok és diákok egyszerre több weboldalon, illetve publikus és privát adatbázisokban egyaránt kereshetnek. Az OpebLab 3.0 emellett a tananyagok kezelését és keresését is új eszközökkel segíti, továbbá web2-es közösségi szolgáltatások használatát teszi lehetővé az ingyenes és nyílt forráskódú Kablink csoportmunka-szolgáltatás integrálásával.

 

Az OpenLab 3.0 már elérhető. 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MITTE az ügynökségi partnere a világ első tokenizált naperőmű projektjének

A MITTE felel a globális zöld energia vállalat, a Sunmoney Solar Group almárkájának branding és social feladataiért, illetve a Sunmoney 360 app design feladataiért.

2024. április 19. 16:59

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09