Embargós információkat akartak megszerezni orosz hackerek

MTI Sajtóadatbank, 2015. április 19. 08:29

Az orosz kormányhoz köthető számítógépes kalózok megpróbáltak információkat szerezni az Oroszország elleni szankciós politikával kapcsolatos tárgyalásokról, kihasználva a Microsoft vállalat Windows operációs rendszerének, illetve az Adobe Systems cég Flash multimédiafejlesztő-alkalmazásának eddig nem ismert biztonsági réseit - értesült a Bloomberg.

Az amerikai hírügynökség honlapján helyi idő szerint szombaton az eset hátterét ismerő személyre hivatkozva azt írta, hogy a hackertámadást április 13-án észlelte a FireEye amerikai szoftverbiztonsági vállalat. A kalóztámadás egy meg nem nevezett ország kormánya ellen irányult, amely egyeztet az Egyesült Államokkal az Oroszország elleni szankciós politikáról. A támadást sikerült meghiúsítani, még mielőtt a hackerek hozzáfértek volna az információkhoz.
 

A FireEye által APT 28-nak (Advanced Persistent Threat 28) nevezett hackercsoportot fejlett kibertámadásairól és a Sofacy néven ismert rosszindulatú szoftver használatáról ismert. A hackercsoportról első ízben tavaly októberben adott hírt a vállalat, azt állítva, hogy valószínűleg az orosz kormány pénzeli. Vlagyimir Putyin orosz elnök szóvivője, Dmitrij Peszkov akkoriban tagadta ezt.
 

Április elején a CNN hírügynökség közölte, hogy orosz hackereknek sikerült feltörniük a Fehér Háza és az amerikai külügyminisztérium számítógépes rendszerét, és fontos információkhoz hozzáférniük. Ben Rhodes, az Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsának helyettes vezetője elismerte, hogy valóban történt támadás, de a hackerek szerinte nem hatoltak be a titkosított számítógépes hálózatba.

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Évente 8 milliárd forintot lopnak el bankkártyáinkról a kényelmünk miatt

A kényelmünk visz a vesztünkbe: az interneten gyorsan akarunk lecsapni egy-egy jó ajánlatra és nem törődünk a biztonsággal – ennek köszönhetően újra gyorsan emelkedik a bankkártyás csalások aránya és az az összeg is, amit az ügyfelek a visszaélésekben elvesztenek. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint néhány lépéssel biztonságossá tudjuk tenni az internetes vásárlásainkat.

2024. április 29. 09:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50