Már konténerre is lehet bizonyítványt szerezni

forrás: Prím Online, 2018. június 13. 14:24

A SUSE bejelentette, hogy a SUSE Container as a Service Platformhoz elérhető hitelesítéssel bővítette megszerezhető SUSE Ready tanúsítványainak széles körét. Ezzel a SUSE szoftverfejlesztő partnerei igazolhatják, hogy az előzetesen tesztelt alkalmazások megfelelően és támogatottan futnak a SUSE konténerszolgáltatási platformján. A vállalatok így még egyszerűbben alkalmazhatják a konténertechnológiákat, amivel időt takaríthatnak meg, hogy saját üzleti céljaikra koncentráljanak.

„SUSE Ready alkalmazástanúsítási programunkat partnereink és ügyfeleink egyaránt kedvelik. A fejlesztői közösség számára lehetővé teszi, hogy a már meglévő tesztelési módszereik segítségével igazolják a kompatibilitást a SUSE termékeivel. Az ügyfelek pedig biztosak lehetnek abban, hogy az általuk használt megoldásokat a legjobb szakértők, azaz maguk az alkalmazások fejlesztői támogatják. A programot 2016 végén terjesztettük ki a SUSE OpenStack Cloud és SUSE Enterprise Storage termékekre, ennek köszönhetően az elmúlt év során ugrásszerűen nőtt a tanúsítványok száma, és a kör várhatóan tovább bővül az új lehetőség révén” – mondta Hargitai Zsolt, a Magyarországi képviselet üzletfejlesztési igazgatója.

 

A vállalat a piaci igényre reagálva döntött úgy, hogy a tanúsítványok körét a konténerfelügyeleti platformra is kiterjeszti. A konténertechnológia ugyanis egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ezt támasztja alá a vállalat friss felmérése is. A kutatás eredményei szerint a SUSE szoftverfejlesztő partnereinek 30 százaléka már használ konténereket, és további 27 százalékuk tervezi bevezetésüket a közeljövőben. A trend érthető, hiszen a konténertechnológia egyszerűsíti a DevOps folyamatokat és felgyorsítja az alkalmazások fejlesztést, ezáltal a vállalatok a változó üzleti igényekre is gyorsabban tudnak reagálni. 

 

A legtöbb szervezet számára azonban nehézséget okoz a konténerek használata, mivel működtetésük külön szakértelmet igényel, amelynek megszerzése időbe telik, illetve a bevezetésük is kihívásokkal jár. A vállalatok pedig inkább a saját tevékenységükre szeretnének fókuszálni a konténerek telepítésére és üzemeltetésére szánt idő és energia helyett.

 

 

Ebben nyújt hatékony segítséget a SUSE konténeralapú alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz szánt fejlesztési és hosztingplatformja, amelynek segítségével az IT- és DevOps-szakemberek egyszerűen, minimális időráfordítással, illetve szakmai ismeretekkel vezethetik be, kezelhetik és skálázhatják a konténeralapú alkalmazásokat és szolgáltatásokat. Az ügyfelek számára pedig most még egyszerűbbé válik a konténerek használata azáltal, hogy a SUSE szoftverfejlesztő partnerei konténerizált változatban is kiadják saját alkalmazásaikat, amelyek megfelelő és biztonságos működését már tanúsítvány is igazolja. 

 

A SUSE Ready program lehetővé teszi a szoftverfejlesztő partnerek számára, hogy a SUSE termékekkel együtt teszteljék saját alkalmazásaikat, így biztosítva az interoperabilitást. A tanúsított alkalmazások bekerülnek a SUSE partneri szoftverkatalógusába, amely a SUSE szoftvereken támogatott alkalmazásokat kereső ügyfelek elsődleges forrása. A kereshető adatbázisban tehát minden partner megjelenítheti alkalmazásait, amelyeket teszteltek és hitelesítettek a SUSE Linux Enterprise, a SUSE OpenStack Cloud és a SUSE Enterprise Storage, illetve mostantól a SUSE CaaS Platform megoldásokra. Az ügyfelek pedig biztosak lehetnek abban, hogy problémamentesen használhatják az üzleti céljaik megvalósításához szükséges alkalmazásokat, miközben a gyártófüggés csapdáját is elkerülik.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05