2021-ben is sikert aratott az ABB női mentorprogramja

forrás: Prím Online, 2021. július 5. 12:31

Idén is eredményesen zárult az ABB Kft. januártól júniusig tartó „ABB női mentorprogram” elnevezésű programja, melyet a vállalat műszaki egyetemi és főiskolai hallgatók számára hozott létre. A program során a vállalat legalább öt, maximum 10 hallgatót választ ki pályázat útján különböző mérnöki területekről. 

A női mentorprogram célja, hogy erősítse a nők részvételét és növelje a munkavállalási kedvüket műszaki területeken, és lehetőséget adjon, hogy a női hallgatók már tanulmányaik során megismerkedhessenek egy nemzetközi cég működésével, szolgáltatásaival és karrierlehetőségeivel. 

 

A pályázat a 2. és 3. éves BSc, 4. vagy 5. éves MSc női hallgatóknak szól, akik aktív - nappali, esti, levelező, aktív féléves - hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek valamely magyarországi műszaki főiskolán vagy egyetemen. Az ABB HR szakemberei a beérkező pályázatok értékelésénél figyelembe veszik a jelentkezők motiváltságát, szakmai rátermettségét, valamint angol nyelvtudását. A pályázat elbírálásánál előnyt jelent a korábbi tanulmányi versenyeken elért eredmény, és a felsőoktatási szakmai tevékenységben való részvétel. 

 

 

A kiválasztott pályázók érdeklődésük és szakterületük alapján dedikált mentorokhoz kerültek a cég vezetői és szakemberei személyében, akikkel konzultációkon vehettek részt a program időtartama alatt. A nyertesek az ezt követő 5 hónapban betekintést nyerhettek egy multinacionális cég mindennapjaiba, hiszen havi egy alkalommal különböző témájú, félnapos programokat kínált nekik a vállalat. Találkozhattak például az ABB női vezetőivel, megismerhették a különböző területeken dolgozó kollégák karrierútjait, illetve HR szakemberektől személyes konzultáció keretében tanácsot kaphattak a későbbi elhelyezkedéshez. Mindemellett arra is jutott idő, hogy a műszaki pályához szorosan kapcsolódó képességeket, készségeket is fejlesszék, és ily módon gyakorlati példákon keresztül megismerkedjenek a projektmenedzsment, Lean Six Sigma és a vezetés rejtelmeivel. Az elmúlt 6 év során több mentorált is csatlakozott gyakornokként, illetve munkavállakóként az ABB csapatához. Erre idén is akadt több példa.

 

 

Az idei résztvevők is egyöntetűen pozitívan nyilatkoztak a programról:

„Az ABB mentorprogramja valódi betekintés a vállalat életébe. Rengeteg új tapasztalatot szereztem, megismertem új embereket, az egyes szektorokban tevékenykedő emberek mindennapjait, hogy hogyan zajlik a munka, miként épül fel a cég egy-egy kis fogaskereke és alkot egy rendszert. Láthattam, hogy mennyi különféle terület van jelen, és szükséges ahhoz, hogy hatékonyan működjön a cég.” – mondta el Alexandra, a Szegedi Tudományegyetem mechatronikai mérnök szakos hallgatója.

 

„A programnak köszönhetően megismerhettem számos életutat, ezáltal tágítva a látókörömet a saját jövőmmel kapcsolatban. Szerettem volna a program által belelátni egy nemzetközi cég működésébe, és megismerni női felsővezetőket, akikre példaként lehet tekinteni. Ezeket a program teljesítette, és választ kaptam minden felmerülő kérdésemre.” - tette hozzá Luca, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karáról.

 

„A területemtől ugyan egy kicsit eltért, azonban nagyon jó kitekintés volt. Érdekes programokon vettem részt, és a legjobb az volt, hogy a végén személyesen is találkozhattunk a lányokkal.” – mondta el Kinga, aki a program végére mérnök-informatikusként diplomázott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.

 

 

 „Műszaki menedzser mesterszakos hallgatóként, szállodaiparban szerzett tapasztalattal vettem részt a női mentorprogramban. Leginkább arra voltam kíváncsi, hogy mely műszaki területen és milyen pozícióban tudom magamat elképzelni a közeljövőben.  A választ a konzultációk során megkaptam, emellett hasznos gyakorlatias tudásra tettem szert a változatos programok által." - nyilatkozta Dominika, a Debreceni Egyetem hallgatója.

 

A járványügyi helyzetre való tekintettel a program első 4 eseménye és a mentorokkal való találkozók is elsősorban online formában valósultak meg. Az utolsó záró eseményen pedig végre személyesen is találkozhattak a résztvevők, egyúttal az ABB erre a célra kialakított oktatótermében az ABB kollégái segítségével kipróbálhatták a robotprogramozást is.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A boldog gyerekekből lesznek sikeres felnőttek

Több mint 600 támogatott, 105 diploma, 606 nyelvvizsga, 246 informatikai bizonyítvány. Csak néhány eredmény, amit a 19 éve működő Csányi Alapítvány és az általa mentorált fiatalok elértek. Az alapítvány valódi sikere a számok mögött, a személyes történetekben rejlik – hangzott el Zánkán az Alapítvány által szervezett idei Életút Fesztiválon április 20-án. A kiemelkedő informatikai és idegen nyelvi képzések mellett a végzett fiatalok a megszerzett kapcsolati tőkét, a közösség erejét tartják a legfontosabbnak. Nemcsak a Csányi Alapítvány nagykorú már, hanem egyre több mentoráltból vált olyan fiatal felnőtt, akik büszkén támaszkodhatnak az alapítvány segítségével megszerzett tudás mellett egymásra, „Csányisokra” is.

2024. április 23. 11:35

Állásbörzét és karrierfelkészítést tart szerdától a Corvinus

Több mint kétszáz állásajánlat közül lehet válogatni a Corvinus Egyetem idei karrierexpóján április 24-én és 25-én. Az eseményen részt vevők sok tippet gyűjthetnek karrierjük beindításához, kiteljesítéséhez is. Ebben nemcsak több tucat, corvinusos diplomával színes és sikeres életutakat bejáró szakember segít személyesen, de megtanulható a ChatGPT és a LinkedIn munkakeresői célokra optimalizált, profi használata is. 

2024. április 23. 09:57

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50