A munka jövője: automatizáció

forrás: Prím Online, 2021. augusztus 20. 12:09

A Universal Robots a robotikai piac egyik úttörője az olyan szabályozások kidolgozásában, melyek a kobotok, az automatizáció, valamint a biztonságos munkavégzés feltételeit teremtik meg. A cég évek óta arra törekszik, hogy világszerte szabályozza a robotok működését és a munkáltatók számára, úgynevezett együttműködő robotok biztosításával segítse a munkavégzést.

A szabályrendszerek kialakítása mellett, az automatizálás korlátjainak lebontása, az adatvédelem és az egészségmegőrzés kulcsfontosságának szinergiái azok, melyek hozzájárulhatnak a kobotok széleskörű elfogadásához. Mindezek érdekében a vállalat számos fejlesztést biztosít partnerei számára: a UR felhasználói kézikönyv kockázatértékelési szakaszától, a UR Akadémia által nyújtott biztonsági útmutatáson át, a UR támogatói rendszerén keresztül rendelkezésre álló számos biztonsági információs forrásig.

 

A napjainkban elérhető biztonsági rendszerek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy számos paramétert beállítsanak az ipari robotalkalmazások során – például gépkiszolgálás, összeszerelés, csomagolás, raklapozás, hegesztés – ezzel arra törekedve, hogy az ember-robot együttműködés még könnyebben, gördülékenyebben és megbízhatóbban jöjjön létre a megvalósításokkal járó kockázatok csökkentése érdekében. Ezen biztonsági rendszer elemei közé tartozik a robot erejének, sebességének, teljesítményének vagy lendületének, valamint munkaterületének korlátozása.

 

Az UR elkötelezettsége a biztonság mellett azt jelenti, hogy megfelel a gyártók által felállított biztonsági követelményeknek. Ezen túlmenően a UR+ további biztonsági megoldásokat kínál, mint például az sBot Stop csomagja, egy olyan biztonsági lézerszkenner, amely figyeli a talajszintet a kobot körül és képes észlelni, ha egy személy belép vagy elhagyja a területet, ezzel csökkentve a balesetek számát. 

 

Továbbá számos UR partner törekszik arra, hogy a kobot biztonsági rendszer megismerését segítő hasznos forrásokat és fejlesztéseket hozzanak létre a kobot gyártó vállalattal együttműködve. 

 

 

A COVR projekt

Az Európai Unió által finanszírozott COVR projekt nemrégiben kiadott egy ambiciózus, ingyenes digitális eszköztárat, amely az együttműködő alkalmazások telepítésével összefüggő kockázatértékelésekkel, biztonsági irányelvekkel és szabványokkal kapcsolatos információk központi adatbázisaként szolgál.   

 

TÜV Rheinland

Csatlakozás a világ kollektív kobotbiztonsági tudásbázisához: a TÜV Rheinland, a független ellenőrzési és tanúsítási szolgáltatások globális vezetője. A „Robotbiztonság: a kategóriák és szabványok mélyreható feltárása” címet viselő új e-könyv régiónkénti áttekintést nyújt a kobotok gyártására, integrálására és használatára vonatkozó szabványokra.

 

A3 Robotics

Az A3 Robotics (korábbi nevén Robotikaipari Szövetség) 2016-ban tette közzé együttműködési Robot szabványát, mely elmagyarázza az együttműködő robotokra és robotrendszerekre vonatkozó biztonsági követelményeket. 

 

Soha nem túl korai a biztonságra gondolni! Ezek a fejlesztések segíthetnek végigvezetni a kobot biztonságának és megfelelőségének elvein és gyakorlatán bárkit, aki – akár végfelhasználóként, akár tapasztalt integrátorként – érdeklődik az ipari robotika és együttműködési alkalmazások iránt.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05