Oktatási program indul a magyar gyermekek online biztonságáért

forrás: Prím Online, 2021. október 11. 15:53

A Google és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elindította a Legyél az Internet Ásza! programot Magyarországon. 2022 végéig a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat szervezésében mintegy 44 ezer diák sajátíthatja el az internet tudatos és biztonságos használatát. A gyerekek önállóan, de szüleikkel együtt is felfedezhetik az oktatási célú Interland játékot, és az internet magabiztos felhasználóivá válhatnak.

A Legyél az Internet Ásza! a 7-12 éves gyerekeknek, tanáraiknak és szüleiknek szóló sokoldalú oktatási program, amelynek célja, hogy megtanítsa a gyerekeknek az internetes állampolgárság és biztonság alapjait, így segítve őket körültekintően és biztonságosan eligazodni az interneten. A program olyan hasznos, a biztonságos internethasználathoz szükséges ismereteket tartalmaz, mint például az online csalások felismerése, a személyes adatok védelme, az internetes zaklatás elleni védekezés, vagy hogy mi a teendő, ha a gyerekek gyanús tartalommal találkoznak a világhálón.

 

A Legyél az Internet Ásza! program több elemből áll: tartalmaz egy tanári használatra szánt tananyagot, valamint osztálytermi digitális óraterveket, szülőknek szóló eszköztárat, a gyermekek számára pedig a nyomtatott kurrikulum mellett a böngészőkből elérhető Interland játékot, amely gamifikációs módszerekkel segíti a tananyag elsajátítását. A program anyagai mindenki számára elérhetők a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által működtetett www.saferinternet.hu oldalon. 

 

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat 2009 óta az EU Safer Internet Program (SIP) magyarországi megvalósítására létrejött konzorcium vezetője és koordinátora. Az internet és az új online technológiák használatának – különösen a gyermekek számára való – biztonságosabbá tétele érdekében a programban tudatosság-növelő központként és hotline-ként gyermekek, szülők, tanárok és döntéshozók oktatását, felvilágosítását, a program népszerűsítését végzi. Országszerte oktatásokat szervez, kampányokat indít, gyerekpályázatokat ír ki és konferenciákat rendez. „Az informatika az az iparág, amelyik ma a leggyorsabban fejlődik a világon. A gyerekek, a szülők és a pedagógusok többségének nagy nehézséget jelent követni. Ezért örülünk, hogy egy olyan multinacionális cég, mint a Google, ebben a profitorientált világban azzal is törődik, hogy a gyerekek könnyebben és biztonságosabb körülmények között ismerkedjenek az internethasználat szabályaival és buktatóival” – nyilatkozta Dr. Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat alapítója és elnöke. 

 

 

“A gyermekek biztonságának megteremtésére törekszünk a fizikai világban, ugyanakkor az a virtuális térben is közös feladatunk. A gyermekek online biztonsága és az egészséges internetezési szokások kialakítása egyre nagyobb kihívás a magyar családoknak is, különösen a sokak által otthon töltött 2020-as év után. Fontos és üdvözlendő lépésnek tartom, hogy a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat és a Google együttműködésének köszönhetően több ezer gyermek, szülő és tanár kaphat komoly segítséget ezen a téren” - mondta Novák Katalin, családokért felelős tárca nélküli miniszter. 

 

A Google-lal létrejött együttműködés keretében a Gyermekmentő szakemberei a Legyél az Internet Ásza! tananyag és módszertan alapján az egész ország területén workshopokat tartanak pedagógusok, szülők és gyermekek számára 2022 végéig, valamint az oktatási anyag magyar nyelvű szövegének gondozásában is részt vettek. A másfél éves programsorozat megvalósítása érdekében a Google globális jótékonysági alapítványa, a Google.org összesen 200.000 USD támogatást nyújt a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatnak. A partnerség kitűzött célja, hogy ezen időszak alatt összesen mintegy 44 ezer gyereket érjenek el tanárok, szociális munkások és szülők bevonásával, hogy tudásuk, készségeik javuljanak a digitális írástudás és a technológiahasználat terén. 

 

"A szülők és a pedagógusok támogató szerepe kiemelt jelentőséggel bír, csak magabiztos felhasználóként tudnak a gyerekeknek tanácsot, védelmet nyújtani, ha a böngészés során problémával találkoznak vagy veszélybe ütköznek. Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek, szüleik és tanáraik körültekintően és tudatosan használják az internetet. Kifejezetten a gyermekek és a családok számára tervezett termékeinkkel és kezdeményezéseinkkel, így a Family Link és a YouTube Kids hazai bevezetése után, most a Legyél az Internet Ásza! programmal is ezt a célt támogatjuk. A most nyújtott támogatással segítjük a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által koordinált online biztonsági programokat és workshopokat, valamint a tanárokkal és szülőkkel együtt arra ösztönözzük a diákokat, hogy felelős digitális polgárokká váljanak" – mondta Bíró Pál, a Google magyarországi vezetője.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Rakuten Viber elnyerte a SOC 2 Type 2 tanúsítványt

A Rakuten Viber, a világ egyik vezető kommunikációs platformja, amely nagy hangsúlyt fektet a biztonságos és privát kommunikációra, sikeresen teljesítette a Service Organization Control (SOC) 2 Type II tanúsítványt. A SOC 2 az American Institute of Certified Public Accounts (AICPA) által kidolgozott ellenőrzési szabvány. Szigorú keretrendszerét úgy alakították ki, hogy biztosítsa az ügyféladatok biztonságát, rendelkezésre állását, bizalmas jellegét és védelmét.

2024. április 24. 11:38

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.

2024. április 23. 19:24

Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására

Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F).

2024. április 23. 18:00

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50