Az LG csatlakozik a Connectivity Standards Alliance igazgatótanácsához

forrás: Prím Online, 2022. július 22. 11:16

Az LG Electronics (LG) bekerült a dolgok internete (Internet of Things, IoT) egyetemes, nyílt szabványainak kidolgozására, fejlesztésére és népszerűsítésére összpontosító vezető globális szervezet, a Connectivity Standards Alliance igazgatótanácsába.

A világ egyik vezető háztartásigép-gyártójaként és a Connectivity Standards Alliance (Alliance) igazgatótanácsának támogató tagjaként az LG az intelligens otthoni és kommunikációs technológiák terén szerzett szaktudással és tapasztalattal járul hozzá a globális szervezet munkájához. Az igazgatótanács újonnan kinevezett tagjai Don Williams az LG vezető stratégiai irodájából és Dr. Sang Kim az LG vezető technológiai irodájából.

 

A szervezetben betöltött kiemelt szerepkörben az LG azt tervezi, hogy aktívan részt vesz a Matter – az Alliance nyílt forráskódú IoT protokollja az intelligens otthoni eszközök összekapcsolására – fejlesztésében és szabványosításában, és intelligens otthoni ökoszisztémájának bővítésében.

 

 

„Az Alliance igazgatótanácsában betöltött szerepünkkel bizonyítjuk teljes elkötelezettségünket egy összekapcsolt, még kényelmesebb jövő megteremtése mellett" – mondta Dr. Kim Byoung-hoon, az LG Electronics technológiai igazgatója és ügyvezető alelnöke. „A Matter adaptálásával és támogatásával egyre több intelligens termékünk  többek között a televíziók, háztartási készülékek, IoT eszközök és szenzorok – biztonságosabban és egyszerűbben kapcsolódnak majd egymáshoz, illetve más kompatibilis megoldásokhoz. Továbbra is célunk, hogy egyedi felhasználói élményt nyújtsunk, és hozzájáruljunk az intelligens otthonok fejlődésének előmozdításához."

 

A Matter az okosotthon-technológiák internetprotokoll (IP) alapú kommunikációs szabványa, amely egy nyitott, intelligens otthoni környezet létrehozásában segít, ahol a különböző gyártók termékei kommunikálhatnak és megoszthatják egymással az adatokat, kompatibilitási problémák nélkül.

 

Az LG célja, hogy okosplatformjain támogassa a Matter szabványt – beleértve az LG ThinQ okosotthon-rendszert és -alkalmazást, valamint a díjnyertes webOS okostévé-platformot. A Matter bevezetése nemcsak az LG ügyfeleinek kedvez, hanem a vállalat innovatív háztartási készülékei és tévécsaládjai versenyképességét is erősíti.

 

„Az LG új lendületet és piaci elérést nyújt a szövetségnek széles termékportfóliójával, mérnöki szakértelmével és összekapcsolt megoldásaival, de ami a szervezetet egyértelműen erősebbé teszi, az az LG innováció iránti elkötelezettsége" – mondta Tobin Richardson, a Connectivity Standards Alliance elnöke és vezérigazgatója. „Örülünk, hogy az LG csatlakozott az igazgatótanácsunkhoz, és segít tovább ösztönözni az innovációt a Matter kapcsán, és ezáltal emelni az IoT értékét a fogyasztók számára."

 

Az Alliance több mint 500 vállalatot tömörítő, globális tagsága együtt dolgozik a nyílt IoT szabványok létrehozásán, amelyek átalakítják életvitelünket, munkavégzésünket és azt, ahogyan szórakozunk. Tagjainak mély és sokrétű szakértelmével, erőteljes tanúsítási programjaival és a nyílt IoT-megoldások teljes skálájával a szövetség az intuitív, fantáziadús és hasznos eszközök világa felé vezető mozgalom élharcosa.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05