IHM-témák az Informatikai Bizottságban

Kovács Attila, 2003. június 18. 18:28
Az Országgyűlés Informatikai és távközlési bizottsága június 18-án tartott ülésén két tájékoztatót hallgatott meg: Pataki Dániel, az IHM távközlési helyettes államtitkára bemutatta az elektronikus hírközlési törvény elkészült tervezetét, míg Mohácsi Béla, a tárca helyettes államtitkára az IHM 2003. évi pályázatait ismertette.
Az első téma vitája során Rogán Antal bizottsági elnök kifejtette, a tervezet túlnyomó többségét előrelépésnek tartja, és ezáltal érdemi lehetőség nyílik, hogy a távközlésben a verseny fokozódjék. Nem tartja helyesnek viszont, hogy a kialakítandó új Nemzeti Hírközlési Hatóság legfelső vezető szervének, a Tanácsnak a döntéseit előzetes véleményezésre el kell küldeni a miniszternek. Ez szerinte nem felel meg a nemzetközi gyakorlatnak, miközben erősen korlátozza a hatóság önállóságát. Pataki Dániel válaszában utalt rá, hogy mind a Tanácsra, mind az elnök és egyéb vezetők kinevezésére tett megjegyzéseket meg fogják fontolni.

Mohácsi Béla öt darab már futó IHM-pályázatról és négy most, vagy a közeljövőben indulóról számolt be. Előkészítés alatt áll a kisebbségi önkormányzatok informatikai infrastruktúrájának fejlesztéséről szóló, a fogyatékosokkal kapcsolatos informatikai fejlesztési, az úgynevezett „eMagyarország pontok" és egy, a rádióberendezésekkel összefüggő IHM-pályázat.

Az „eMagyarország pontok" pályázat alapján, a tervek szerint 2004 május 1-ig legalább 2004 közösségi internet elérési pontot kívánnak létrehozni az országban. A pályázatban való részvételre kiemelten számítanak a már meglévő teleházakra, az iskolákra, könyvtárakra. A 2004 darab pont létrehozására 1 milliárd forint áll a tárcánál rendelkezésre, amit a több gépet és internetelérési pontot is tartalmazó „pontok" PC-ire, hozzáférési eszközeire és szolgáltató portáljára kívánnak elkölteni.

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

A világ top 50 EdTech vállalata között a Xeropan

Komoly szakmai kritériumok alapján választotta ki a világ 250 legjobb EdTech cégét a TIME magazin és a Statista. A hétezer cégből két pillérre – a pénzügyi erősségre és az iparági hatásra – épülő pontrendszer alapján állították össze a listát, amelyen a magyar Xeropan az előkelő 35. helyet szerezte meg, az európai cégek között pedig a 11. lett és egyben az egyetlen magyar vállalat a nemzetközi ranglistában.

2024. május 3. 21:17

Az AI a technológia jövője, a HONOR pedig úttörő benne

A technológia világában mostanában szinte minden a mesterséges intelligenciáról (AI) szól, a hírek egy része pedig riasztó jelleggel csapódik le: sokan munkák elvesztését, emberek által végzett szakmák megszűnését látják benne. 

2024. május 3. 20:01

Ilyen volt a magyar rádiók zenei repertoárja 2023-ban

Összesen 103 év és kilenc hónapnyi adást sugároztak a magyarországi rádiók 2023. január 1-jétől december 31-ig – derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb kutatásából, amely a magyar rádiók 2023-as zenei repertoárját vizsgálta. A teljes kínálatban a legtöbbet játszott előadó Rúzsa Magdolna volt. Az énekesnőt több mint két és félszer annyiszor hallhattuk, mint a huszadik helyezett Azahriah-t. A tavalyi év legsikeresebb hazai slágere a ValMartól az Úristen, a külföldiek közül Miley Cyrus Flowers című dala volt.

2024. május 3. 18:05

A Xiaomi megerősítette a fenntarthatóság iránti elkötelezettségét

A Xiaomi a napokban közzétette a hatodik ESG (környezetvédelem, társadalmi felelősségvállalás és vállalatirányítás) jelentését. A több mint 80 oldalas dokumentum, amelyet kínai és angol nyelven adtak ki azt az előrehaladást mutatja be, amelyet a Xiaomi és leányvállalatai megtettek az ESG stratégia megvalósítása terén 2023-ban. 

2024. május 3. 17:25

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55