Víziók a gazdálkodásról - a Navision jegyében

Vértes János Andor, 2004. március 15. 14:30
Bár az utóbbi években a fejlesztők maguktól a gyártó cégektől is rengeteg műszaki információt kapnak, a Ker-Soft szükségét érezte annak, hogy többéves szünet után ismét fejlesztő nap keretében "farsangoljon" együtt azokkal a fejlesztőkkel, akik főleg a Microsoft Navision, illetve .NET környezetben végzik munkájukat, és azokkal a felhasználókkal, akik számára létkérdés, hogy vállalatirányításuk a május 1. utáni új helyzetben is versenyképes legyen.
A Ker-Soft Kft. 12 éves történetének kezdetén még rendszeresen szenteltek az újdonságoknak egy-egy ilyen fejlesztői napot, ám időközben - részben a gyorsuló termékbejelentések, szaporodó roadshow-k, konferenciák miatt - megritkultak a Ker-Soft napok, az egyre korszerűsödő és alaposabbá váló gyártói információkhoz nemigen lehetett mit hozzátenni a forgalmazó részéről.

A helyzet ma is ez: a gyártók termékeikről többnyire közvetlenül, mély műszaki tartalommal - és egyre többször csillogó külsőségek között - tájékoztatják a fejlesztőket. Ám éppen ebben a megsokasodott információtömegben (ahol ráadásul a csillogás néha eltakarja a lényeget) a Ker-Soft újra szükségét érezte egybehívni a fejlesztőket, hogy közösen megbeszéljék a trendeket, a számítástechnika számos lehetőségei közül rávilágítsanak egy-két fontos tényezőre. Nem az előadások témáján volt a hangsúly (hisz a téma szakértői előtt ezek már ismertek voltak), hanem azon a gondolaton, ami köré fűzték ezeket.

A Ker-Soft alapítása óta az egyik fontos küldetésének tartja, hogy támogassa a fejlesztőket, akik ma - együtt a felhasználókkal - egy meglehetősen nagy kihívás elé néznek: hamarosan ki kell lépniük egy nemzetközi "játszótérre". Ha a gazdálkodószervezetek ezen a terepen is helyt akarnak állni, akkor ehhez hatékony, a nemzetközi piacon is elismert vállalatirányítási rendszerre van szükségük. Ehhez a rendszerhez pedig olyan fejlesztők kellenek, akik ismerik ügyfeleik speciális problémáit és azt a környezetet, ahol könnyen, gyorsan át tudják tenni a megszokott megoldásokat az esetleges új rendszerhez illesztve. Ehhez elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk az informatikai projektek lelkivilágával, amiről Bojta János, a KDBR Consulting Kft. ügyvezető igazgatója beszélt. Elmondta, hogy az informatika támogatásával a cégek sikeresek lehetnek, ha az informatikai megoldások bevezetésénél tudják a célt, és ennek a célnak az elérésében segíti őket egy hozzáértő projektvezetés.

Gaál László, a Microsoft fejlesztési szakértője a .NET környezetben történő fejlesztések előnyeire világított rá, majd Lengyel Attila, a Microsoft Business Solutions új üzletágának képviselője a Navision, integrált vállalatirányítási rendszerének főbb tulajdonságait ismertette. A konferencia a több mint félszáz résztvevő kötetlen beszélgetésével és "farsangi" tombolával zárult, ahol résztvevők - sok egyéb ajándéktárgy mellett - a fenti témákkal ugyancsak rendszeresen foglalkozó Business Online magazin előfizetéseket nyerhettek.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hazánkban is megkerülhetetlen lesz a mesterséges intelligencia

Magyarországon is versenyhátrányba kerülnek azok a munkavállalók, akik nem képesek alkalmazni a mesterséges intelligenciát (MI), és azon médiavállalatok, amelyek nem integrálják az új technológiákat a munkafolyamataikba – olvasható a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmányában, hozzátéve: a magyarok inkább pozitívan gondolnak az MI-megoldásokra.

2024. május 21. 19:10

Indul az emberszabású robotok sorozatgyártása

Már jövőre megindulhat az első ipari célú humanoid robotok sorozatgyártása. Ezekkel az eszközökkel a manuális tevékenységek több mint fele automatizálható. Az emberszabású robotok bevezető ára 80.000 euró körül várható, de így is nagyjából másfél év alatt megtérül egy ilyen beruházás – mutatta ki tanulmányában a stuttgarti központú Horváth csoport, amelynek magyarországi tagja az IFUA Horváth.

2024. május 21. 13:02

KPMG: Az energiaipar sem ússza meg a genAI bevezetését

Óvatosak a generatív mesterséges intelligencia bevezetése kapcsán az energiaipari vezetők. A KPMG Global Energy CEO Outlook legutóbbi kutatása szerint a vezérigazgatók a jelenlegi ingatag geopolitikai és politikai helyzetben is bizakodóak a növekedési kilátásokat illetően, a befektetések terén pedig legfőbb prioritásuk a generatív mesterséges intelligencia. Lelkesedésüket mérséklik azonban az etikai problémák és a kiberbiztonsági kockázatok. A kutatásból az is kiderül, hogy a vezérigazgatók az ESG-t ma már az üzleti siker egyik alapjának tartják.

2024. május 21. 11:28

A műanyaghulladékot a felére csökkentették az ABB finnországi gyárában

A hulladékok újrahasznosítására irányuló innovatív eljárások bevezetésével az ABB finnországi Porvoóban találha-tó gyártóüzeme 50 százalékkal csökkentette a vegyes műanyaghulladék mennyiségét, és 2023-ban közel 20 száza-lékkal javította az újrahasznosítás arányát. Az újrahasznosítási erőfeszítések fontos lépést jelentenek a Föld erőfor-rásainak megőrzése és az ügyfelek fenntarthatósági kötelezettségvállalásainak támogatása felé; ezen erőfeszítések 2024-ben 16 égerfa átlagos súlyának megfelelő mennyiségű polipropilént takarítanak meg.

2024. május 21. 09:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59