Három kritikus sebezhetőséget orvosol a Windows javítófolt

Milkovits Gábor, 2005. november 9. 10:11
A Microsoft kedden kiadta szokásos havi frissítőcsomagját, amelynek a múlt héten már beharangozott egyetlen, kritikus javítófoltja három biztonsági rést orvosol.
A veszélyes sebezhetőségek az operációs rendszer Windows Metafile (WMF) és Enhanced Metafile (EMF) képformátumokat kezelő alkalmazásain találhatók, és kettő közülük utat nyithat olyan támadásoknak, amelyekkel akár a teljes ellenőrzést is átvehetik a számítógép fölött. A rések kihasználásához elegendő, ha a támadó ilyen formátumú speciális képfájlokat szerkeszt és eljuttatja azokat a felhasználókhoz akár e-mail melléklet formájában, akár úgy, hogy utóbbi csupán megtekinti őket egy weboldalon. A harmadik rés csak korlátozottan kihasználható, és ezért az előzőeknél kevésbé veszélyes. A legveszélyesebb hiba az összes Windows verzión jelen van, míg a másik kettő csak a Windows 2000, Windows XP Service Pack 1 és a Windows Server 2003 szoftvereket veszélyezteti.

Az utóbbi időben egyre gyakoribbak a képkezelő alkalmazásokon feltárt biztonsági rések, ami szakemberek szerint egyértelműen annak köszönhető, hogy ezeknek a szoftvereknek szinte elképzelhetetlenül sokféle formátumot kell egyidejűleg támogatniuk. Augusztusban egy a mostanihoz hasonló veszélyes hibát fedeztek fel az Internet Explorer-en, amely a böngésző JPEG képfájlokat kezelő megoldásához kapcsolódott. A MS minden felhasználót a javítófolt mihamarabbi letöltésére ösztönöz. Azok, akiknek PC-jén aktív az automatikus frissítési funkció, akadálytalanul megkapják a frissítést, míg a többiek a Microsoft Update és a Windows Update oldalakhoz, vagy a MS biztonsági weboldalához folyamodhatnak a letöltésért.

Kulcsszavak: security Windows

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38