A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft

forrás Prim Online, 2007. május 30. 12:08

Több hónapos informatikai képzés lebonyolításával bízta meg a Microsoft Magyarország a NetAcademia Oktatóközpontot ahhoz a nemrégiben bejelentett programhoz, melynek keretében a jövő informatikusait képzik - nem mindennapi körülmények közt.

A hónap elején indult el a Microsoft új programja a friss diplomások elhelyezkedésének megkönnyítésére. A Start@Microsoft keretében a vállalat mintegy 70 millió forinttal, s a munkába álláshoz szükséges informatikai és projekt-menedzsment ismeretek átadásával támogat tizennégy fiatal szakembert. A legjobb eredményeket elért hallgatóknak arra is esélye van, hogy a program végén a cégnél, vagy annak egy partnerénél helyezkedjenek el. 

A Microsoft Magyarországi Nagyvállalati Szolgáltatások Üzletágának szakemberei (Microsoft Enterprise Services - MES) 118 informatikus, programozó matematikus és villamosmérnöki diplomával rendelkező frissdiplomás közül választották ki a programban résztvevő 14 fiatalt, akiknek informatikai szakoktatására külső partnert kerestek. A két nagy múlttal rendelkező oktatóközpont részvételével zajló pályázaton végül a NetAcademiának jutott az a megtisztelő szerep, hogy gondozhatja az ifjú tehetségeket.

Már készül a mintabank


A tréning részeként a NetAcademia a Microsoft hivatalos tananyagára építette fel a kurzust, amely megadja azt az erős rendszergazdai és fejlesztői alapot, ami szükséges a Microsoft technológiák megismeréséhez és elsajátításhoz. Az elméleti oktatás mellett pedig egy gyakorlati projekt megtervezésében, valamint megvalósításának támogatásában vállalt szerepet. A programba bekerült 14 fiatal szakember feladata, hogy egy elképzelt zöldmezős beruházás keretében megtervezze és kivitelezze egy bank számára a magyar piacra történő belépéséhez szükséges alap- és fejlesztési infrastruktúrát.

A programban részt vevő fiatalok az első hetekben már megalkották a bank informatikai infrastruktúrájához alapot teremtő, tisztán Microsoft alapú hálózatot, ezt követi majd a banki adatbázisok kiépítése, valamint a felhasználói alkalmazások megtervezése és kivitelezése. Mindehhez az infrastrukturális, fejlesztői és biztonsági képzéseken átadott tudáson túl a NetAcademia szakemberei műszaki konzultációval is segítséget nyújtanak. A program során a fiatalok MCSE mérnöki, illetve MCPD fejlesztői minősítéseket is szerezhetnek.

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megérkeztek a HMD legújabb nyomógombos telefonjai

Ínycsiklandó tech csemegével készült a Human Mobile Devices (HMD), a ​ vállalat ugyanis épp most mutatta be legújabb kreációját, egy különleges klasszikus telefonokból álló válogatást a Nokia 215 4G, a Nokia 225 4G és a Nokia 235 4G készülékekből. A három kis nyomógombos csoda a szivárvány színeiben érkezik, 23 990 Ft fogyasztó árról indulva.

2024. május 1. 16:10

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Nagy hatótáv, nagy lehetőségek

A GreenGo, Budapest máig egyetlen teljesen elektromos autómegosztója olyan, nagy hatótávú autókkal bővítette flottáját, amik még egy lépéssel közelebb visznek ahhoz, hogy búcsút mondhassunk a saját autónak.

2024. május 1. 12:03

Stratégiai partnerséget kötött a Continental a DeepDrive-val

A Continental technológiai vállalat stratégiai partnerséget kötött a müncheni székhelyű DeepDrive-val az elektromos járművekhez szükséges alapvető technológiák továbbfejlesztése érdekében. 

2024. május 1. 10:21

Már több millió európai Samsung felhasználó veszi igénybe az új One UI 6.1 frissítéssel érkezett Galaxy AI funkciókat

A One UI 6.1 frissítéssel még több eszközön váltak elérhetővé a Galaxy AI funkciók, amelyekkel a Samsung elsőként a – 2024 februárjában megjelent – Galaxy S24 készülékeket látta el. A szoftverfrissítés a Galaxy S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 és Tab S9 szériát érintette, az AI funkciók márciustól egyre több készüléken váltak elérhetővé, amelynek köszönhetően Európa-szerte több millió felhasználó tapasztalja meg a Galaxy AI élményt.

2024. április 30. 19:43

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14