A Cellum csatlakozott a Magyar Mobil Tárca Egyesülethez

A társaság mobil biztonsági minősítő szervezet létrehozására tett javaslatot

forrás Prim Online, 2011. november 28. 08:49

Magyarországon is egyre több területen alkalmazzák a hagyományos fizetési megoldások helyett a mobil fizetési eszközöket, és ezen belül is a világszerte gyorsan terjedő NFC technológiát. A készpénzkímélő technológia elterjesztése, sztenderdizálása, széles körű megismertetése érdekében a legnagyobb piaci szereplők létrehozták a Magyar Mobil Tárca Egyesületet, amelyhez a Cellum csoport is csatlakozott. A mobilfizetési megoldásokat fejlesztő cégcsoport az egyesület pénteki tanácskozásán egy mobil biztonsági minősítő központ létrehozását kezdeményezte, amely a gyorsan fejlődő mobil fizetési alkalmazások biztonsági ajánlásainak kidolgozásával és tanúsításával foglalkozna a jövőben.

A Magyar Mobil Tárca Egyesület júliusban jött létre, a három magyar mobilszolgáltató mellett az OTP, a MasterCard és a SuperShop összefogásával. Az egyesület legfontosabb célja az innovatív NFC (azaz közeli kapcsolaton alapuló rádiófrekvenciás kommunikáció) technológiára alapuló fizetési megoldások és szolgáltatások hazai elterjedésének előmozdítása. Az NFC szolgáltatások mögötti elgondolás az, hogy minden olyan kártya és készpénz helyettesítő fizetőeszköz, amelyet most a tárcánkban tartunk, a közeljövőben beépülhet a telefonokba.

A civil szervezet az ezzel kapcsolatos szakmai irányelvek kialakítását és betartatását, a szakmai színvonal biztosítását és a technológia mögött lévő platform sztenderdizálását tűzte ki célul. Az egyesület a gazdasági fejlődés előmozdítása érdekében részt kíván venni a készpénzkímélő innovatív megoldások elterjesztésében; és ennek érdekében feladatának tekinti a lakosság és az üzleti szféra minél teljesebb körű edukációját, a hazai pénzügyi kultúra fejlesztését.

A Cellum azért csatlakozik a Magyar Mobil Tárca Egyesülethez, mert az NFC-technológia legrégebbi magyarországi fejlesztőjeként úgy látja, hogy szükség van egy olyan szakmai fórumra, amely a mobil fizetés gyors terjedésével egy időben az önszabályozás eszközeivel segíti elő az ügyfelek adatainak és pénzének védelmét. Inotay Balázs, a Cellum stratégiai igazgatója a civil szervezet pénteki tanácskozásán javaslatot tett rá, hogy az egyesület hozzon létre egy mobil biztonsági minősítő központot, amely a mobil fizetési alkalmazások biztonsági ajánlásainak kidolgozásával, és tanúsításával foglalkozik. A szakember kezdeményezte azt is, hogy az egyesület ennek érdekében ültesse egy asztalhoz mindazokat a cégeket, amelyek jelentős szerepet visznek a magyarországi mobil fizetésben, illetve informatikai biztonság témában.

A Cellum az elmúlt két évben nagy energiát fordított a biztonságos NFC technológia fejlesztésére, s ennek eredményét, egy világújdonságnak számító fejlesztést az iparág nemzetközi seregszemléjén, a franciaországi NFC Word Congress-en mutatta be. Az NFC CellLink névre hallgató új termék ötvözi a mobil-független NFC-kártya és az NFC-képes mobiltelefon előnyeit. Az innováció lényege, hogy a mobilkészülék egyfajta „adathidat” hoz létre a központi számla kezelő és a kártya között. Az alkalmazás "technológia-független": azaz nem függ sem a bankok, sem a mobil hálózati szolgáltatók technológiájától. A kártyán tárolt egyenleget bármely NFC-képes mobiltelefonnal lehet használni. A megoldás rendkívül biztonságos, mivel maga a telefonkészülék nem tárol adatot, így ahhoz hackerek sem tudnak hozzáférni.

Kulcsszavak: Cellum mobilszolg

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

2023-ban is tovább növelte nyereségességét az OXO Technologies Holding Nyrt.

Megjelent az OXO Technologies Holding Nyrt. 2023. évi tőzsdei jelentése. A beszámoló a cégcsoport sikeres gazdálkodását, növekvő nyereségességét és kezelt vagyonának dinamikus bővülését mutatja. 

2024. április 29. 16:13

Az elsők között vezette be Magyarországon a Diagon az SAP felhő alapú megoldásait

Bár a rendszerszintű felhős megoldásokat sok cég még óvatosan kezeli, a labordiagnosztikai reagensek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó Diagon Kft. az elsők között vágott bele Magyarországon a valódi, felhő alapú fejlesztésbe, és vezette be az SAP újgenerációs vállalati rendszerét, az SAP S/4HANA-t, melynek bevezetését a Kontron Hungary Kft. végezte. Az elavult, szétaprózódott rendszer egységesítése sztenderdizált folyamatokkal, költséghatékonyan valósulhatott meg adatvesztés nélkül.

2024. április 29. 14:41

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14