Colabs Startup: a Jeremie program is támogatja a startup cégeket

MTI Sajtóadatbank, 2012. március 25. 13:24

Szakértők szerint napjainkban mintegy kétszáz, egyenként 5-20 főt foglalkoztató informatikai, infokommunikációs startup cég működik a magyar piacon, számuk jelentősen nőtt az elmúlt években, elsősorban a Jeremie kockázati tőkeprogram keretében kihelyezett több mint 10 milliárd forintnak köszönhetően.

    Nagy Péter, az induló IT vállalkozásokat segítő Colabs Startup Center társalapítója szerint reális célkitűzés, hogy Magyarországot néhány év múlva jegyezzék az európai startup térképen.
    Kifejtette, Magyarországon Nyugathoz képest kis csúszással, a 80-as években indultak útjára az első startupok. Ilyen cég volt például az építészeti szoftvert fejlesztő Graphisoft és az adatmentésben élenjáró Kürt. Az áttörés az ezredforduló táján következett be, ekkor kezdtek el nagyobb arányban megjelenni a magyar startupok. Ezek közül például a kereskedelemmel foglalkozó Vatera, az online marketing tanácsadással foglalkozó Indextools, a szintén tanácsadást nyújtó Gravity, a webkamerás közvetítést fejlesztő UStream, a kommunikációs megoldásokat nyújtó LogMein és a prezentációs szoftvert fejlesztő Prezi.com ért le leginkább sikereket. Ezek azok a cégek, amelyek nemzetközileg is figyelemreméltó eredményeket produkálnak - mondta Nagy Péter.

    A szakértő szerint a startupokban rejlő potenciált jól mutatja, hogy 2007-ben például a Graphisoftot 24 milliárd forintért vásárolta fel a német Nemetschek AG, valamint ugyancsak ebben az évben az Indextools-t a Yahoo! vette meg vélhetően több milliárd forintért. A befektetői háttér vegyes: a Prezi.comnak például először dán, majd amerikai befektetői voltak, míg a UStreambe legutóbb japán és koreai befektetők szálltak be.

    A szakértő kifejtette, a Jeremie kockázati tőkeprogramon keresztül az uniós források katalizálták a magyar startupokat, a program 2010-es indulása óta több mint 10 milliárd forint áramlott cégekbe. Úgy vélte, ha hasonló léptékben fejlődik tovább a piac, akkor nemcsak régiós, de európai szinten is a startup élmezőnybe fog tartozni Magyarország, hiszen a tudásbázis és az infrastruktúra adott ahhoz, hogy az induló IT vállalkozások egyik központja legyen.
    A szakértő elmondta, a cél elérése érdekében rendezik meg az idén is március 30. és április 1. között a Startup Weekendet, ahol a gyakorló szakemberekből és egyetemistákból álló ötletgazdák mentorok segítségével dolgoznak ki termék prototípusokat. A tavalyi eseményen 8 ötletet dolgoztak ki, ezekből kettő üzleti vállalkozássá vált.

Kulcsszavak: trend start-up

Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Először szerzett aranyérmet magyar csapat a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián

Az idén Szíria által rendezett Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpia (IIOT) világversenyt a miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai nyerték meg a tíz résztvevő csapat közül. A világverseny előkészületeihez is jelentősen hozzájárult Magyarország, hiszen az idei versenyre kiválasztott feladatok kétharmadát magyarok állították össze.

2024. május 16. 09:55

Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikusnak ítélték idén a Neumann Professzori címet

Ismét magyar Nobel-díjas kapta a BME és a Neumann Társaság által alapított Neumann Professzori címet: Krausz Ferenc fizikus az ultragyors lézertudomány területén elért tudományos teljesítményéért részesült a kitüntetésben. A fizikus által megalapozott tudomány a mikrochipgyártástól kezdve a daganatos betegségek diagnosztizálásáig számos területen hozott forradalmi változást. A kitüntetésre május 11-én került sor a Műegyetem Ünnepi Szenátusi Ülésén, ahol a díjat a BME rektora és a Neumann Társaság elnöke adta át.

2024. május 14. 09:53

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59