Flash technológiával gyorsítja az adatfeldolgozást az IBM

forrás: Prím Online, 2013. április 29. 13:46

Az IBM ismertette stratégiai elképzeléseit a Flash technológia lehetőségeinek hatékonyabb kihasználására, hogy új megoldásokat tárjon fel a nagy mennyiségű adatok kezelésére. A vállalat piacra dobta IBM FlashSystem termékcsaládját, és bejelentette, hogy 1 milliárd dollárt fektet a Flash megoldások továbbfejlesztésébe.

A Flash rendkívül hatékony újraírható memória, mely a kiszolgálókon és tárolási rendszereken belüli adatgyűjtések válaszidejét néhány ezredmásodpercről néhány milliomod másodpercre csökkentheti. Mivel nem igényli mozgó alkatrészek használatát, megbízhatóbb, tartósabb és energiahatékonyabb, mint a forgó merevlemez-meghajtók. A Flash már régóta népszerű a fogyasztói elektronikai cikkek piacán, ma már a mobiltelefonoktól a táblagépekig minden eszközben ilyet használnak. Mivel a vállalatok egyre gyakrabban szembesülnek a növekvő adatmennyiség problémájával, és ezzel párhuzamosan gyorsabb elemzési megoldásokat szeretnének, a Flash technológia egyre inkább az intelligens megoldásokban gondolkozó cégek választása lehet.

Egy pizzásdobozban elfér
Az IBM bejelentette, hogy áprilistól már elérhetők az IBM FlashSystem családjának termékei, melyek a Texas Memory Systems által fejlesztett technológiára épülnek. A termékcsalád a Flash technológia minden előnyét egyesíti, a pizzásdoboz méretű IBM FlashSystem 820 például 20-szor gyorsabb a forgó merevlemez-meghajtóknál, és akár 24 terabájtnyi adat tárolására is képes. Ez az Egyesült Államok Kongresszusi Könyvtárában nyomtatott formában tárolt adatmennyiség duplája. A Flash-rendszerek használatával akár 90%-kal csökkenthető a banki, kereskedelmi és távközlési alkalmazások tranzakciós ideje, és 85%-kal lerövidülhet a „kötegelt” feldolgozási idő a vállalati erőforrás-tervezési és üzleti elemzési alkalmazásokban. Az energiafelhasználás az adatközpont-konszolidációk és felhőalapú telepítések esetén 80%-kal is kevesebb lehet.

Egymilliárd dollár kutatásra
A termékbejelentéssel együtt az IBM ismertette kutatás-fejlesztési terveit is: a vállalat 1 milliárd dollárt fordít új Flash-megoldások tervezésére és a technológia integrálására a szerverekből, tárolási rendszerekből, middleware megoldásokból álló kínálatába. E ráfordítással párhuzamosan az IBM 12 új kompetenciaközpont felállítását is tervbe vette. A világ különböző országaiban megnyíló központokban az IBM ügyfelei valós adatokra épülő szimulációkat futtathatnak, hogy felmérjék az IBM Flash-megoldásaitól várható  teljesítménynövekedést. Kipróbálhatják azt is, milyen valós idejű döntéstámogatást nyújt a technológia, hogyan javítja a kritikus munkaterhelések, például hitelkártya-feldolgozások, tőzsdei tranzakciók, gyártási folyamatok és megrendelés-feldolgozási rendszerek teljesítményét.

 „A Flash gazdaságossága és teljesítménye mára olyan mértékű, hogy alapvető változásokat hozhat a vállalatok életében, különösen a tranzakcióigényes alkalmazások terén” – mondja Ambuj Goyal, az IBM rendszerek és technológia csoport tárolási rendszerekkel foglalkozó részlegének igazgatója. „A Big Data, mobil, cloud és közösségi média megoldások teremtette technológiai környezetben a vállalatok gyorsabb, hatékonyabb elérést szeretnének az üzleti információkhoz, ezt a Flash valóban képes biztosítani.”  

Az új IBM FlashSystem a vállalat teljes mértékben Flash technológiára épülő és hibrid (lemezes/Flash-) meghajtókból álló megoldásainak körét bővíti, melynek tagjai többek között az IBM Storwize V7000, az IBM System Storage DS8870 és az IBM XIV Storage System termékek. Az új termékcsaládról itt találhatók további részletek:

www.ibm.com/systems/storage/flash/
 

Kulcsszavak: flash adatfeldolgozás IBM

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55