Microsoft kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Microsoft

Felhőpiac: közel négyszeres növekedés a Baltikumban és Kelet-Európában az évtized végére
A gyártás és kereskedelem területén alkalmazott felhőtechnológia piacának árbevétele a Baltikumban és Kelet-Európában évente átlagosan 16,7 százalékkal fog nőni 2022 és 2029 között – állítja a Fortune Business Insights piackutató. Tanulmányukban, amelyet a Microsoft számára készítettek, úgy vélik, hogy elsősorban az Ipar 4.0-ás technológiák elterjedése (mint például a 3D nyomtatás), az ugyancsak erőteljesen terjedő e-mail marketing, az online bevásárlás és az e-kereskedelem, a kiterjesztett és virtuális valóságot alkalmazó technológiák fogják ösztönözni a felhőpiac további bővülését a következő években. Magyarországon a régió átlagánál is nagyobb lehet majd a szektor növekedése, a B2C e-kereskedelem bővülése pedig már 2020-ban a legkiemelkedőbb volt a régióban. A hazai piac további sajátossága a KKV-k hangsúlyos szerepe a felhőpiac növekedésében.

Bemutatkozott a Microsoft 365 Copilot
A Microsoft a mesterséges intelligencia felhasználását új szintre emelte azzal, hogy március 16-án bejelentette a Microsoft 365 Copilotot, ami az Office-alkalmazásokba építve töredékére csökkenti le a napi, klasszikus értelemben vett irodai munkát.

Ki nyeri meg a Google és Microsoft párviadalát?
Az elmúlt hónapokban a világ két legnagyobb technológiai vállalata közötti kiélezett versenytől hangos a világsajtó. A legtöbb elemzés arról számol be, hogy a Microsoft a ChatGPT (OpenAI) fejlesztésével és piaci bevezetésével jelentősen elhúzhat a Google előtt, eldöntve ezzel a már több évtizede tartó „állóháborút”.

Az új Bing a mobilokra és a Skype-ra is megérkezik
Három héttel ezelőtt a Microsoft bejelentette az új Bing és Microsoft Edge bevezetését, mint olyan új eszközöket, amelyek egy másodpilótához hasonlóan segítik majd a felhasználókat az interneten való szörfölésben. Február 7. óta 169 országban több mint egymillióan váltottak jegyet erre az izgalmas „repülőútra”: ennyien használják a Bing előzetes verzióját, és a csatlakozók száma napról napra tovább nő.

Adatközpontokkal az energiaválság ellen
Az adatközpontok a globális energiafelhasználás mindössze 1 százalékáért felelnek, miközben az egész gazdaság és társadalom jóléte szempontjából kritikus szolgáltatásokat működtetnek. Energiatakarékos működésük nélkül nehéz volna átvészelni a jelenlegi energiaválságot és teljesíteni az EU klíma- és energiapolitikai céljait. Azok a szervezetek, amelyek a Microsoft adatközpontjait használják, 22-93 százalékkal hatékonyabban használják fel az energiát, mintha telephelyi szerverparkot üzemeltetnének.

Microsoft: példaértékű együttműködés az IK-val
A Debreceni Egyetem Informatikai Karával folyó közös munkáról számolt be weboldalán a szoftvergyártó világcég. A vállalat és az IK között évek óta meglévő együttműködés révén a Microsoft által támogatott képzéseken vehetnek részt az egyetem hallgatói, akik a cég legújabb technológiáit ismerhetik meg és piacképes tanúsítványokat szerezhetnek.

A Google vezérigazgatója jelentette be a Google Bard indulását
A cég hivatalos blogoldalán közzétett nyilatkozat szerint a Google Bard egyelőre felhasználók válogatott csoportjának lesz elérhető, de heteken belül a széles nyilvánosság számára is megnyílik majd.

Metaverzumot hoztak létre a világ legsürgetőbb kihívásainak kezelésére
A Világgazdasági Fórum a 2023-as éves közgyűlésén az Accenture-rel és a Microsofttal közösen mutatta be a Global Collaboration Village nevet viselő metaverzum működő prototípusát, ami kimondottan azért jött létre, hogy a világ legsürgetőbb kihívásaihoz a gyakorlatban is megvalósítható megoldásokat fejleszthetnek. A világ különböző pontjáról, közel 80 vezető szervezet képviselője csatlakozott a metaverzumban tartott első interaktív üléshez, a Fórumhoz, ezzel támogatva a Village fejlődését.

A kiberbűnözés célkeresztjében a kritikus infrastruktúra
Az IoT (Internet of Things) eszközök és a vezérlőrendszerek (Operational Technology – OT) gyors terjedése, valamint e rendszerek felhőkapcsolata mind komolyabb kockázatot jelent, amit igazol, hogy a Microsoft a legelterjedtebb rendszerek háromnegyedénél tárt fel súlyos sebezhetőséget – derül ki a Microsoft legfrissebb, 2022 decemberi Cyber Signals riportjából. A kiberbűnözők célkeresztjében egyre inkább a kritikus infrastruktúra áll, amelynek hátterében az anyagi haszonszerzés és háborús célok is meghúzódnak.

Korszerű tudás az állásszerzésért
Folytatja nagysikerű képzési programját a Microsoft: a LinkedIn-nel együttműködve világszerte 10 millió embert terveznek bevonni olyan képzésekbe, amelyek a digitális szektorban nagyon keresett hat szakterületen kínálnak tudást, és ezzel jobb esélyt az elhelyezkedésre. 350 ingyenes kurzus indul hét nyelven, ezekben a szakmákban: ügyintéző, projektmenedzser, üzleti elemző, rendszergazda, szoftverfejlesztő, adatelemző. A bizonyítvány megszerzői LinkedIn jelvénnyel adhatják tudtára a munkaadóknak, milyen szakterületeken szereztek jártasságot.

A Microsoft lett Magyarország legvonzóbb technológiai vállalata
A PwC Magyarország több mint 26 000 válaszadó megkérdezésével elvégzett felmérése szerint a technológiai szektorban 2022-ben a Microsoft számít a legvonzóbb munkahelynek. A jövőállóságot, stabilitást, piacképes tudást és a szakmai továbbfejlődés lehetőségét kínáló Microsoft Magyarország a bizonytalan gazdasági helyzetben is vonzó tudott maradni a munkakeresők és munkavállalók szemében, akik az anyagi biztonságot ma többre értékelik, mint a korábbi években.

Fiatal klímahősöket látott vendégül a Microsoft budapesti székháza
Fenntartható adatközpontok, mesterséges intelligencia, a zéró kibocsátást támogató eszközök és szolgáltatások, a karbonsemlegesség szolgálatába állított gépi intelligencia, – csak néhány azon témák közül, amelyeket megismerhettek azok a diákok, akik november 15-én látogattak el a Microsoft budapesti székházába az UNICEF Klímahősök “Gyárlátogatás” programjának keretében.

Egyre gátlástalanabbak a kiberbűnözők
2022 február 23-án a kiberbiztonság világa a hibrid hadviselés korszakába lépett azzal, hogy Oroszország immár nemcsak digitális, hanem fizikai értelemben is agressziót gyakorolt egy szuverén állam, Ukrajna ellen – derül ki a Microsoft legfrissebb Digital Defense Report jelentéséből. E szerint Oroszország mellett Irán, Észak-Korea és Kína is élen jár a kibertámadásokban. Az idei év új fejleménye a befolyásolási műveletek elterjedése: egyes államok kibertámadások technikáit alkalmazva terjesztik propagandájukat azzal a céllal, hogy aláássák a közbizalmat és befolyásolják a közvéleményt mind hazai, mind pedig nemzetközi szinten.

Ingyenes Minecraft játékok a fagyott világból
A BBC Earth összefogott a Microsofttal, hogy az őszi világpremier után október 30-án Magyarországra is megérkező A fagy birodalma II sorozat témáját átültessék a Minecraft világába öt izgalmas pályán keresztül. Céljuk nem kisebb, mint hogy a rendkívül népszerű játékplatformon keresztül tájékoztassák és oktassák a fiatalokat Földünk egyik legégetőbb problémájáról, az éghajlatváltozásról.

Nemzeti szuverenitás már a felhőben is
Az élelmiszer- és energiaválságot enyhítő technológiai megoldások, a digitális térben biztosítandó nemzeti szuverenitás, a jövő- és válságálló technológiák voltak az idei Infótér kiemelt témái. A Microsoft által támogatott konferencián – üzleti és kormányzati döntéshozók mellett – a Microsoft Magyarország ügyvezetője és szakértői is felszólaltak és olyan megoldásokat, például a Microsoft Cloud for Sovereignty-t mutattak be, amelyek egyszerre nyújtanak védelmet a szuverenitást kikezdő kibertámadásokkal szemben, ugyanakkor lendületet adnak a digitális átalakulásnak is.

ITBN: a folyamatos kibertámadásokra a többszintű védelem a válasz
Tekintettel a kibertámadások utóbbi években tapasztalt megsokszorozódó mennyiségére és a növekvő fenyegetettségre, a többszintű védelem fontossága ma már megkérdőjelezhetetlen – hangsúlyozta Paula Januszkiewicz a nemzetközi hírű etikus hacker, a Microsoft egyik vezető biztonságpolitikai tanácsadója. A kibertér biztonsága ingatag, nem véletlen, hogy az idei ITBN (Informatikai Biztonság Napja) konferencián az „Overexposed”, vagyis a „túlzottan kiszolgáltatott” volt az egyik kulcskifejezés.

Az új Surface gépek a Windows PC-t a számítástechnika új korszakába vezetik át
A Windows PC-k új korszaka veszi kezdetét a legújabb, 50 százalékkal nagyobb teljesítményű Surface eszközök megjelenésével: a számítógép és a felhő véglegesen és elválaszthatatlanul összeforr, a mesterséges intelligencia pedig korábban nem tapasztalt felhasználói élmények előtt nyitja meg az utat.

Variációk egy témára: digitális oktatás igény szerint
Októberben ismét elindul az Innovatív Iskola Program. Még lehet jelentkezni a programba, amelynek jelenleg 157 iskola a tagja. Falusi, városi, nagyvárosi, állami, egyházi és alapítványi iskola egyaránt megtalálható a tagok között, ugyanis a program testreszabott megoldásokat és támogatást kínál minden résztvevőnek. Az iskolák tanárai a Microsoft Learn képzéseken sajátíthatják el mindazt a tudást, amellyel az órák játékosabbak, színesebbek lehetnek, a diákok pedig olyan készségekre tehetnek szert, amelyekre leginkább szükségük lesz a jövő munkaerőpiacán.

Nem kell hallanom, akkor is látom
Sok-sok idő megtakarítására alkalmas, ugyanakkor a befogadást és esélyegyenlőséget is erősítő funkcióval bővül a Teams szolgáltatásainak köre immár a magyar anyanyelvű felhasználók számára is – az élő felirat és az értekezlet átirat funkcióknak köszönhetően még rugalmasabb lehet a munkavégzés.

Az ABB együttműködik a Microsofttal az energiahatékonyság terén
Az ABB bejelentette, hogy a Microsoft csatlakozott az ABB által kezdeményezett Energiahatékonysági Mozgalomhoz (Energy Efficiency Movement).
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Hogyan lopják el adatainkat a hackerek és mire figyeljünk jelszókezelő vásárlásakor?
Egy 2022-es jelentés szerint 24 milliárd felhasználónév és jelszó kombináció kering a kiberbűnözői piacon, ami 65 százalékos növekedést jelent 2020-hoz képest. A felhasználók sajnos gyakran ugyanazokat a belépési adatokat adják meg kényelmi szempontok miatt, amit a hackerek ki is használnak úgy, hogy az ellopott jelszavakat minden népszerű online szolgáltatásban végigpróbálják, így egyszerre akár több fiókhoz is hozzáférhetnek. Kiemelten fontos tehát, hogy egyedi, erős jelszavakat használjunk minden egyes online fiókunk esetében. Egy jelszókezelő pedig remek megoldást nyújt ezek megjegyzésére és kényelmes előhívására. De hogyan válasszunk, hogy biztonságban legyenek az adataink? Az ESET szakértőinek tanácsai.
Itt a legnagyobb webáruházak rangsora
A GKID a Mastercard közreműködésével 2023-ban immár nyolcadik alkalommal publikálja a Magyarországon működő, legnagyobb forgalmú online kereskedők rangsorát.