IV. Kínai-Magyar Üzleti Fórum – lehetőségek a hazai vállalkozásoknak

forrás: Prím Online, 2016. április 14. 16:38

Kína hatalmas lehetőségeket jelenthet a hazai vállalkozások számára, de a hatalmas és távoli piacon való sikeres megjelenéshez tudatos tervezésre és támogatásra is szükség van. A szükséges tudást – szabályokról, forrásokról, bevált praktikákról megszerezheti a IV. Kínai-Magyar Üzleti Fórumon!

A kkv-k esetében az export szorosan összekapcsolódik a magasabb árbevétel-növekedéssel –  állapította meg egy 2015-ös, a UPS megbízásából elvégzett kutatás. Az exportáló kkv-k 49 százaléka növelte forgalmát az elmúlt három évben. A tanulmány szerint az európai kkv exportszektor egyre érettebb, az exportálók új technológiákat vesznek át, felkészülnek a növekedésre és innovatív üzletviteli megoldásokat keresnek

 

Az európai kkv-k exportüzletágába bepillantá-st engedő European SME Exporting Insights Study 2015 című tanulmány szerint Kína továbbra is kisebb jelentőségű kiviteli célpontnak számít, a cégek csupán 11 százaléka exportál oda – vagyis bőven van lehetőség azoknak, akik felkészülnek a nagy lépésre.

 

A hazai exportáló kkv-k számára ráadásul a világot megrengető változások is komoly alkalmazkodási kényszert jelentenek. Az orosz embargó is durva és súlyos következményekkel jár Magyarország számára – mondta a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, a következő csapás pedig a még csak terv szakaszban lévő Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok közti szabadkereskedelmi egyezmény (TTIP) lehet.

 

Kína hatalmas lehetőségeket jelenthet a hazai vállalkozások számára, de a hatalmas és távoli piacon való sikeres megjelenéshez tudatos tervezésre és támogatásra is szükség van.

 

A kormány évekkel ezelőtt hirdette meg a keleti nyitás politikáját, hogy a hazai exportáló kkv-kat nagyobb arányban segítse túllépni az Uniós piacokon. A kkv-k szűkös erőforrásokra támaszkodhatnak, így fontos szerepe lehet az államnak a kkv-k exporttörekvéseinket támogatásában. A szakemberek szerint a kormányzati törekvések lecsapódtak a kisebb vállalatoknál: a cégek elkezdtek az új piaci lehetőségek felé kacsingatni.

 

De hogyan is halad a keleti nyitás? Milyen közvetlen segítséget várhatnak a Kínába exportálni kívánó cégek a kormánytól? Mely alapvető szabályoknak kell megfelelnünk a jogi, adózási és szigorú karantén szabályok miatt? És honnan lehet minderre pénzt szerezni? Minderre választ kaphat 2016. május 5-én a IV. Kínai-Magyar Üzleti Fórumon.

 

A kínai piac kompetens szakértői rengeteg hasznos tanáccsal, üzleti információval, a siker kulcsával várják a kínai piacbővítésben komolyan gondolkodó, erős üzleti potenciával rendelkező vállalatvezetőket. A legnagyobb problémára: kis termelőkapacitásunk és a nagy tételű kínai megrendelés kontrasztjára is tudnak megoldást!

 

A részletes program és regisztráció itt!