A 77 Elektronika által fejlesztett SmartTester a sürgősségi ellátásban segít az azonnali döntéshozatalban

forrás: Prím Online, 2018. december 14. 10:18

Száz millió forint nagyságrendű innovációs projekt eredményeként a piacon élenjáró okos minilabort fejlesztett a száz százalékban magyar tulajdonú 77 Elektronika Kft. 

A készülék segítségével akár egy háziorvos, egy mentőorvos vagy egy sürgősségi orvos is néhány perc alatt, helyben, a levett vérből elvégezhet olyan vizsgálatokat, melyekhez eddig komplett laboranalízisre volt szükség. Az eszköz segíthet az infarktus megelőzésében, így életeket is menthet. Cukorbetegség esetén pedig egyrészt a szűrésben, másrészt a diabétesszel élők kezelésében nyújt hatékony és gyors segítséget.

 

A betegellátás területén jelenleg világszerte az egyik legfontosabb trend az úgynevezett betegágy melletti diagnosztika (point-of-care testing) előretörése. Ennek lényege, hogy a fejlett technológiai eszközök segítségével egy háziorvos, mentőorvos, sürgősségi orvos, vagy szakorvos is képes helyben olyan vérvizsgálatokat végezni, melyekhez korábban komplett laboratóriumi analízisre volt szükség. Ezáltal mind a beteg, mind a kezelőorvos rengeteg időt és energiát megspórolhat az állapotfelméréssel, vagy diagnózis felállításával, ami adott esetben életeket is menthet. 

A nemzetközi piaci igényekhez illeszkedve, Magyarország vezető orvostechnológiai vállalata, a 77 Elektronika Kft. a világpiacon is keresett megoldást fejlesztett SmartTester néven, mely néhány perc alatt képes a levett vért helyben kielemezni. A hi-tech orvostechnológiai eszköz egyelőre a diabétesz, a szív- és érrendszeri rendellenességek, illetve a test gyulladásos állapota kapcsán képes vizsgálatokat végezni, de a tervek között szerepel a diagnosztikai spektrum további betegségekre, tűnetekre való kiterjesztése is. 

 

Az okos minilabor elsősorban a sürgősségi betegellátás, a mentőszolgálat, magánorvosi rendelők, háziorvosi ellátás, invazív kardiológiai beavatkozást végző osztályok, illetve kislaborok számára jelent jelentős szakmai támogatást. 

 

„A SmartTester fejlesztését a betegellátás természetes evolúciójából fakadó igény tette indokolttá, hiszen világszintű folyamat, hogy a kezelőorvos helyben minél több vizsgálatot el tudjon végezni. A 77 Elektronika Kft. által fejlesztett okos minilabor bizonyos betegségcsoportok esetén helyettesíteni tudja a komplett laborvizsgálatot, ami meggyorsítja a diagnosztikát, és lehetővé teszi, hogy minél korábban elinduljon a szükséges orvosi beavatkozás, kezelés. A terméket Magyarországon már forgalomba helyeztük, és hamarosan a nemzetközi piacok számára is elérhetővé tesszük” – fogalmazott Zettwitz Sándor, a 77 Elektronika Kft. ügyvezető-tulajdonosa. 

 

Az okos minilaborral azonnal igazolható az infarktus és az orvos a szükséges beavatkozást a helyszínen elkezdheti

A SmartTester készülékkel jelenleg a hemoglobin A1c (HbA1c) értéket lehet mérni, mely lehetővé teszi, hogy a beteg megelőző három havi várcukor szintjére vonatkozóan lehessen következtetéseket levonni. Másrészt a Troponin szint is mérhető a hordozható minilaborral, ami a szívinfarktus azonnali kimutatásában kulcsfontosságú. Továbbá a készülék lehetővé teszi D-Dimer érték mérését, mely a trombotikus, vérrög képződéssel járó betegségek, állapotok feltárását, igazolását támogatja, mindezek mellett a CRP értéket is képes elemezni az eszköz, mely a test gyulladásos illetve, kezdődő gyulladásos állapotának kimutatását teszi lehetővé megbízható módon. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hannover Messe 2024: A Bosch fenntartható megoldásokat mutatott be

Az ipari gyártás minden gazdaság motorja, a gyártóknak azonban egy jelentős kihívásra is kell megoldást találniuk: a klímaváltozás miatt a gyáraknak fenntarthatóvá kell válniuk és kímélni kell az erőforrásokat. A Bosch, a gyártási és ipari megoldások egyik vezető szállítója, a gyárautomatizáláshoz, a hidrogéngazdasághoz, a digitalizációhoz és a mesterséges intelligenciához (MI) kapcsolódó megoldások széles portfóliójával segíti az ipari vállalatokat a zöld átalakulás megvalósításában.

2024. május 4. 17:02

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55