Miből áll egy modern, hatékony mérlegház?

forrás: Prím Online, 2019. április 24. 10:24

Olyan mérlegházat alakítson ki, amely manipuláció mentes, precíz és gyors gabona átvételt tesz lehetővé! De mik is a hatékonyságot leginkább befolyásoló tényezők egy mérlegház kialakításánál vagy átalakításánál?

- Belátja a járművek teljes mozgását a hídmérlegre?

- Megfelelő tere és rálátása van a szállítmányra?

- Megvalósítható a gyors, reprezentatív mintavétel?

- Fel van szerelve eszközökkel, berendezésekkel a szállítmány értékelésére és minősítésére?

- Rendelkezésre áll minden adat, hogy eldöntse, hova menjen a jármű a mérlegelés után?

- Megfelelő kapacitás áll rendelkezésére, hogy elkülönítve tárolja a különböző minőségű gabona szállítmányokat?

 

A hídmérleg és a mérlegház épületének egymással harmonikus kialakítása alapvető a hatékonyság szempontjából!

 

Ha van lehetőség rá, érdemes a mérlegház hídmérleg felőli oldalát nem a hagyományos szögletes formára kialakítani, hanem a két sarkot „letörni” és mindkét irányban beablakozással nyitottabbá tenni. Ez lehetőséget biztosít az itt dolgozó kollégának, hogy egy pillantással felmérje a várakozó és az épp mérlegelő szerelvények mozgását. Pl. mennyi ideje van a következő szállítmány mérlegeléséig.

 

A szállítmányra történő tiszta rálátás pedig szintén nem elhanyagolható, mivel a mintavétel helyét és a szállítmány milyenségét is látnunk kell. Ha erre nincs lehetőség, akkor érdemes kamera rendszer segítségét igénybe venni. Ez a hídmérlegre való helyes beállást, vagy a korrigáltatását is nagyban segíti! Akár egy piros/zöld fényű jelzőlámpa segítségét is igénybe vehetjük a hídmérlegen történő le-felhajtás irányításához. A helyes mérlegelés után kezdődhet a második legfontosabb mozzanat a gabonaátvételnél, a reprezentatív mintavételezés.

 

Reprezentatív mintavételezés - az egyik legfontosabb lépés a gabonaátvételkor!

 

Napestig mesélhetnénk egymásnak a történeteket a helytelen, hamis mintavételezésekről és az ebből adódó károkról, de mindenki tudja, miről beszélünk! Véletlen vagy direkt - ne menjünk ebbe bele, és inkább kerüljük el ennek a lehetőségét is -, megfelelő (!) stekkerezéssel, vagy pl. egy Pfeuffer Rakoraf automata mintavevő használatával, aminek a telepítése akár már pár óra alatt kivitelezhető! A reprezentatív mintavétel lényege, hogy a gabonaszállítmány teljes keresztmetszetéből vegyünk ki mintát több ponton.

 

Gabonaminta vizsgálata

 

- Lássuk gyorsan, mennyit is ér a szállítmány!

 

Az előző bekezdésben leírtak szerint kaphatunk csak valóban gyors és reális képet a szállítmány egészének a tisztaságáról. De a tisztaság és egyéb más gabonavizsgálat is felgyorsítható, vagy akár automatizálható is a megfelelő magtisztító, rostagép, mintaosztó, magszámláló laborfelszerelések használatával, ami után a tiszta mintát vizsgálva pontosabb nedvesség és beltartalmi értékeket kaphatunk, mint egy „kombájn-tiszta” mintánál. Ez az alapja egy modern mérlegház gabona-minősítési folyamatának és korrekt működtetésének.

 

Betárolás vagy szárítás?

 

– A gabona további útja a mérlegháztól!

 

A gabonavizsgálat eredményei nélkül ki tudna erre a kérdésre válaszolni?! Ezért is fontosak a pontos adatok. Ha nedves a gabona a betároláshoz, mehet a garatra a jármű. Ha megfelelő a nedvességtartalom, mehet betárolni, de odafigyelve! Nem keveredhetnek össze a különböző minőségű szállítmányok, mert a további felhasználást, vagy a tovább értékesítést teszi lehetetlenné.

 

Sajnos volt erre példa egyik kedves partnerünknél, komoly károkról számolt be akkor. Azóta jól kiforrott rendszert vezettek be a telephelyükön és egy Pfeuffer Granolyser beltartalmi elemzővel sikeresen kiküszöböltek jó pár problémát.

 

Hogyan tudunk Mi segíteni ebben Önnek?

 

Egy bizonyos szintű gabona vizsgálat a felvásárlás, betárolás és a feldolgozás során is szükséges. Nem mindegy azonban milyen műszert választ a különböző folyamatokra! Ezért nálunk nemcsak kiszolgálás történik, mint egy boltban, hanem igényfelmérés, tanácsadás, háttértámogatás és értékesítés.

 


Az Agrogazda.hu Mérőműszerek Kft. küldetésének tekinti, hogy lehetőséget nyújtson a kisebb gazdálkodóktól egészen a komolyabb gabonalaborokig, valamint a gabonakereskedelemmel foglalkozó vállalkozásoknak, hogy a gabona minőségvizsgálatot elérhető árú, professzionális műszerekkel, eszközökkel saját maguk is el tudják végezni.

 

A leírtakból látszik, hogy mindenképp érdemes egy korszerű mérlegházat kialakítani, amely manipuláció mentes, precíz és gyors gabona átvételt tesz lehetővé! Ebben állunk segítségére készséggel!

 

Ha tetszett a szakcikkünk, a jövőben se maradjon le a mezőgazdasági újdonságokról! Értesüljön már első kézből, még hamarabb! Iratkozz fel most ingyenes szakmai levelező listánkra! Kattintson ide a részletekért!

 

 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55