Sztárszakértőkkel rendez interaktív talk show-t az adatvezérelt jövőről az MVM

forrás: Prím Online, 2021. november 12. 13:57

Szakterületeik világsztárjaival rendez szórakoztató talk show-t az MVM, ezzel folytatódik a tavaly életre hívott MVM Future Talks. Az adatközpontú világ jövőjét, kihívásait és technológiai kilátásait bemutató, ingyenes online eseményen Andy Weir, Neil deGrasse Tyson, Jamie Woodruff, Meskó Bertalan és Balogh Péter vesz részt november 18-án 18 órától. Az esemény házigazdái Ördög Nóra és Szirmai Gergő lesznek, de feltűnik a színen Dallos Bogi és Danny Blue is.

Világszerte elismert szakértők részvételével kerül sor az MVM Future Talks idei műsorára. A technológia és a jövő legfontosabb kérdéseit feldolgozó interaktív, online talk show-ba Amerikából jelentkezik be Andy Weir, világhírű amerikai bestseller-író, a Mentőexpedíció című film alapjául szolgáló A marsi, illetve a Barack Obama kedvenc idei olvasmányai közé is felkerülő A Hail Mary küldetés című bestsellerek szerzője. Szintén az Egyesült Államokból érkezik virtuálisan Neil deGrasse Tyson amerikai asztrofizikus, elismert tudománykommunikátor, akinek Youtube-videóit milliók követik, és szerepelt már többek között az Agymenőkben és a Simpson családban is. A beszélgetésben részt vesz Zeynep Tufekci szociológus, a The New York Times és a The Atlantic szerzője, illetve Nagy-Britanniából kapcsolódik a beszélgetésbe Jamie Woodruff, Európa egyik vezető etikus hackere, kiberbiztonsági szakértője, míg a budapesti stúdióban Meskó Bertalan orvosi jövőkutató és Balogh Péter, az NNG alapítója, startupper, angyalbefektető lesz jelen. A tudományos-szórakoztató show-t Ördög Nóra televíziós műsorvezető és Szirmai Gergely, Youtuber, a Hollywood News Agency alapítója vezetik.

 

A szakértői eszmecserét egy, sok meglepetést tartogató, látványos és izgalmas showműsor előzi meg, Dallos Bogi énekesnő, Danny Blue illuzionista és Bagi Renáta pszichológus részvételével.

 

 

A sztárok és sztárszakértők olyan kérdésekre keresik a választ, hogy miként használhatjuk jól a digitális technológiákat a jelenben, milyen kihívásokat, veszélyeket és lehetőségeket teremt az adatközpontú fejlődés az emberiség számára. A közösségi oldalak és más, mindennapi szokásainkat elemző rendszerek ma már jóformán többet tudnak rólunk, mint mi magunk. Vajon mennyit értünk meg a minket körülvevő okoseszközök működéséből? Tudjuk-e, mi lesz a sorsa a digitális eszközeink által őrzött adatoknak? Milyennek képzeljük el az adatok uralta jövőt? Elképzelhető, hogy az emberi agyban tárolt adatmennyiséget egyszer a felhőbe feltöltve örökké élhetünk?

 

„Az energetika ma már nem képzelhető el a digitalizáció nélkül, ezért is foglalkozunk az MVM Future Talks idei eseményén kiemelten jelenünk és jövőnk egyik legfontosabb kérdésével: az információ tárolásával és felhasználásával. Elég csak a közösségi médiára, vagy az energetikában az e-számlákra, az ügyintézésekhez fejlesztett alkalmazásokra, az okos hálózatokra vagy okos mérésre gondolni, ma már az élet szinte minden területe adatokra épül. Az MVM Csoport számára kiemelt cél az innováció és az edukáció támogatása, ennek részeként hívtuk össze idén is a legfontosabb sztárszakértőket jövőnk egyik alapvető kérdésének megvitatására” – mondta Jákó Eszter, az MVM csoportszintű kommunikációs igazgatója.

 

A második MVM Future Talks ingyenes, interaktív, online talk show november 18-án 18 órától nézhető online a www.mvmfuturetalks.hu oldalon, a nézők élőben kérdéseiket is feltehetik a szakértőknek. A műsor első része magyarul, a második pedig angol nyelven, magyar nyelvű szinkrontolmácsolással zajlik majd. 

Kulcsszavak: MVM MVM Future Talks

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

100 éves a kismegszakító, amely lehetővé teszi az energetikai átállást

Az ABB-nek a maga nemében első kismegszakítója (Miniature Circuit Breaker/MCB) már 100 éve biztosítja az elektromos áramkörök védelmét, és a jövő fenntarthatósági igényeihez igazodva napjainkban is tovább fejlődik. Mivel az összes tűzeset közel egynegyede lakóépületekben keletkezik, ezért kijelenthető, hogy a kismegszakítók az otthonok biztonságossá tételével forradalmasította az életmódunkat, sőt megteremtette az elektromos biztonságot az egész társadalom számára, a vasúti infrastruktúrától kezdve a gyárakon, a kereskedelmi épületeken át, az adatközpontokig.

2024. május 6. 16:29

Három új 3D nyomtató és több ráadás a FreeDee standján

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 14:51

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55