A Universal Robots bemutatja mobil plug-and-produce megoldásait

forrás: Prím Online, 2018. április 16. 16:58

Másodpercek alatt integrálható: a Universal Robots a 2018-as Hannover Messe kiállításon mutatja be mobil plug-and-produce megoldásait április 23-27 között.

A 2018-as Hannover Messe kiállításon fogja bemutatni a Universal Robots azt, hogy az ún. „Plug-and-Produce” hogyan könnyíti meg az egyszerű és rugalmas automatizációs megoldások létrehozását (a 17-es csarnokban, a B 32-es standnál várják az érdeklődőket). Az együttműködő robotok piacvezetője gyakorlati példafeladatok bemutatásával demonstrálja majd azt, ahogy sokoldalú és könnyedén integrált alkotóelemek segítségével a vállalatok képesek legyőzni például az egyre növekvő termékválaszték és egyre rugalmasabb tétel mennyiségek által felállított kihívásokat. Az alkalmazások legtöbb kiegészítője a Universal Robots+ virtuális ökoszisztémából származik. A platform a különlegesen gyors és költséghatékony automatizációt hivatott elősegíteni.

 

„A kiállítás látogatói a standunknál élőben is megtapasztalhatják, hogy a „Plug-and-Produce” a valóságban is működik, az UR+ ökoszisztémánk segítségével. Hozzáférést kínál fogók, érzékelők, szoftverek és egyéb kiegészítők egyre növekvő köreihez, amelyek közül mindegyik garantáltan alkalmazható a Plug-and-Play-en keresztül. Ezáltal lecsökken az automatizáció telepítési ideje és ára, aminek köszönhetően ez a megoldás egy valós lehetőséggé válik, kis- és közepes méretű vállalkozások számára is.” – mondta Helmut Schmid, a Universal Robots nyugat-európai vezérigazgatója.

 

 

A könnyű integráció, mint vezérelv:

  • Robot csapatmunka: a Universal Robots három U3 robotot fog bemutatni, amelyek együttműködnek annak érdekében, hogy három zseblámpát összecsavarozzanak, elemet tegyenek mindegyikbe, majd egy lézer segítségével megcímkézzék őket. Ez egy tökéletes példa lesz arra, hogy még bonyolult műveleteket is könnyű automatizálni az UR+ alkatrészek (pl.: Schunk és Dahl fogók, Telesys lézer, OptoForce erő- és nyomatékérzékelők) segítségével.
  • Egy másik alkalmazás egy UR5-öt és egy ATI erő- és nyomatékérzékelőt vonultat majd fel, hogy a látogatók megtekinthessék a robotok „észlelő kapacitását”: a robotkar egy erősen hullámos felületű lemezen lévő vonalon fog végighaladni. A látogatók elmozdíthatják azt, és tanúi lehetnek, hogy a robot azután is képes követni az egyenetlen felszínen megadott útvonalat. Ez egy rendkívül fontos funkció például a ragasztási feladatok vagy a sorjázás esetében.
  • Emellett a Universal Robots kollégái bemutatják majd az UR+-ba újonnan bekerült Sensopart Plug-and-Produce kamerát és egy Dahl elektromos fogót is, amit kifejezetten együttműködő alkalmazásra fejlesztettek ki. Mindkét elem egyszerű integrációt igényel.
  • A vendégek kipróbálhatják az Octopuz offline szoftverét, hogy saját alkalmazásokat programozzanak, majd az eredményeket elküldhetik egy UR robotnak élő demonstráció céljából.
  • Megtekinthető lesz egy raklapozó alkalmazás is, amely különösen érdekes lehet a logisztika és csomagoló szektorok képviselőinek, akik egyre inkább kezdik felfedezni az együttműködő robotok által nyújtott előnyöket.

 

 

 

Az UR partnerek is bemutatják a saját applikációikat

A Universal Robots saját bemutatói mellett a partnerek is készülnek demonstrációkkal, hogy bemutassák, mennyire egyszerű is lehet az automatizáció. Rengeteg további példát láthatnak majd a látogatók az UR+ termékeket használó alkalmazásokra az ArtiMinds Robotics (6-os csarnok, D30 stand), a Blue Danube Robotics (17-es csarnok, D10 stand), az igus (16-os csarnok, A18 stand), a LEONI protec cable systems (17-es csarnok, E42/7 stand), a Schunk (17-es csarnok, B40 stand) vagy a Schmalz (17-es csarnok, E26 stand) standjainál.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05