Mesterséges intelligencia a közoktatásban

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 4. 13:01

Egy 2016 óta tartó együttműködés keretében mintegy 4000 infotanár – s rajtuk keresztül 400 ezer diák – férhet hozzá idén is online a legfrissebb informatikai ismeretekhez. A NetAcademia által biztosított lehetőség keretében a 2019/2020-as tanévtől kezdődően ráadásul már a mesterséges intelligencia alkalmazását is elsajátíthatják, illetve ezt követően oktathatják nebulóiknak a tanárok.

2016-tól kezdődően két lépcsőben tette díjmentesen hozzáférhetővé online informatikai tanfolyamait a NetAcademia az infotanárok számára. 2016-ban még csak az új alaptantervhez való felkészülést támogató programozói kurzusok, míg 2018-tól a teljes, akkor mintegy 300 elemet számláló általános számítástechnikai, fejlesztői, illetve rendszerüzemeltetői tanfolyami kínálat vált elérhetővé a hazai informatikai tanárok számára. A 2019/2020-as tanévtől az infotanárok már a legújabb, s egyúttal a jövőt is meghatározó, mesterséges intelligencia kurzuscsomag anyagát is elsajátíthatják, illetve az ott megszerzett tudást mintegy 400 ezer iskolással meg is oszthatják.

 

 A gépi tanulástól az önvezető autókig

„Azt szeretnénk, hogy a magyar tanárok tudása valóban élvonalbeli legyen. Az eddigi felajánlás keretében ők, és rajtuk keresztül diákjaik, azokhoz az informatikai kurzusokhoz jutottak hozzá, ami most kurrens, vagyis az informatikus szakma jelen kihívásaira ad választ. Az idei tanévtől kezdődően azonban ingyenesen hozzáférnek a NetAcademia saját fejlesztésű mesterséges intelligencia tananyagaihoz is, mely mind számukra, mind az érdeklődő diákok számára megérthetővé, kézzelfoghatóvá teszi a gépi tanulás, a számítógépes látás, illetve az önvezető autók témaköreit. Mert ez lesz az, ami az elkövetkezendő évtizedet meghatározza az informatika területén, sőt! Nem túlzás azt állítani, hogy a mesterséges intelligencia lesz maga az informatika” – mondta Litkei Péter, a NetAcademia oktatóközpont ügyvezetője.

 

A szakember hozzátette, nincs tudomásuk arról, hogy más európai országban ilyen széles körben kapnának jövőbe mutató ismereteket a közoktatásban. A NetAcademia felajánlása keretében mind a tanárok, mind a diákok teljeskörűen hozzáférhetnek a mesterséges intelligencia alapjaitól az arcfelismerésen keresztül a neuronhálózatok tanításának és programozásának 100%-ban gyakorlatalapú tanfolyamaihoz. „Gyakorlatalapú alatt azt értjük, hogy a tanfolyamok végén például a sajátkezűleg készített arcfelismerő alkalmazás valóban működni fog” – tette hozzá Litkei Péter.

 

A NetAcademia teljes tanfolyami kínálatához az Infotanár Mentor Programot is működtető HTTP Alapítvány közreműködésével kérhetnek ingyenes belépésre jogosító azonosítókat a pedagógusok. A lehetőséget eddig mintegy 1500 tanár vette igénybe, azok, akik szeretnék elérni a díjmentes informatikai tanfolyamokat, igényüket a https://netacademia.hu/pages/infotanar címen jelezhetik.  

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55