Optimalizált robotközlekedés

forrás: Prím Online, 2020. július 1. 13:01

A jövő gyárának folyamatai már jó ideje formálódnak; digitális felületek kerültek alkalmazásra, ember és gép együttműködik a mindennapi munka során, a gyártási technológiák pedig folyamatosan hatékonyabbá válnak. Az egyre elterjedtebb automatizált folyamatoknak ugyanakkor innovatív koncepciókra van szükségük a belső logisztika terén. Az ipar 4.0 csak akkor tud optimálisan működni, ha a gyártási és logisztikai folyamatok hatékony összeköttetésbe kerülnek. 

Az ipari gyártás folyamatosan növekvő hálózatának egyre intelligensebb megoldásokra van szüksége az intralogisztika területén. Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) segítségével teljesíthetőek a jóval rugalmasabb és átláthatóbb anyagáramlást megkövetelő igények.

 

Amikor egy robot átvesz egy belső szállítási feladatot, az érintett alkalmazottnak több ideje jut arra, hogy a vállalat számára értékesebb feladatokkal foglalkozzon, ami gördülékeny és hatékony munkafolyamatokat eredményez. De a vállalatok ezen felül még többet is elérhetnek egy flottányi robottal. Az AMR flotta egy flottakezelő rendszer segítségével irányítható, mely során optimalizálásra kerülnek a vállalatok belső szállítási folyamatai. A flottakezelőnek - egyszerű, centralizált, webbázisú kialakítással – köszönhetően elkerülhetők a torlódások és megszűnik az állásidő, emellett a robotok a nap 24 órájában végzik feladataikat a gyárterületen. 

 

 

MiR Fleet – központosított irányítás a robotok felett

A flottakezelő rendszerre jó példa a piacvezető Mobile Industrial Robots MiR Fleet szoftvere, amely gyors és központi robotflotta kezelést nyújt a vállalatok számára:

  • Egyszerű integrációt és telepítést biztosít a felhasználóbarát webes felületeken keresztül
  • Meghatározza a prioritásokat és koordinátákat egyszerre több robot számára
  • Támogatja a megkülönböztetett hozzáférési szinteket a felhasználók számára
  • Maximális üzemidőt biztosít a töltőállomásra való automatikus visszatérés képességével
  • Kontroll alatt tartja a több robot által is frekventált forgalmas zónákat

 

 

A rendszer kezeli a prioritásokat és kiválasztja az esedékes feladathoz leginkább alkalmas robotot a pozíció és elérhetőség alapján. E-mailes értesítések informálják a végfelhasználókat az akadályokról vagy esetleges előre nem látott helyzetekről, amik hátráltathatják a robotot abban, hogy elvégezze a feladatát. A flottában működő MiR robotokat a webbázisú MiR Fleet felhasználói felületen keresztül lehet irányítani. A MiR Fleet akár 100 MiR robotot is képes kezelni, mely során koordinálja, ütemezi és priorizálja a rendeléseket (hívások és szállítások). Mindennek köszönhetően a flotta a nap 24 órájában képes a munkavégzésre, hiszen a rendszer elküldi a legközelebbi töltőállomásra a robotot, amikor arra szükség van.

 

 

Egy Közép-európai sikersztori – MiR Fleet a Whirlpool-nál

A Whirlpool a világ egyik legnagyobb háztartási készülékeket gyártó vállalata. Lengyelországban, lódzi gyárukban szárítógépeket és sütőket gyártanak. A lódzi üzem vezetésének azonban kihívással kellett szembesülnie: hogyan lehet összekapcsolni az alkatrészek gyártósorok közötti belső szállítását a be- és kirakodás automatizálásával? Fontos volt, hogy a megoldás csökkentse az emberek szerepét a szállítási folyamatban, valamint optimális költségekkel és biztonsági tényezőkkel rendelkezzen. Az autonóm MiR200 robotflotta megfelelt ezeknek a kívánalmaknak, sőt, rugalmasságot is biztosított a gyárterület módosítása során, de egyszerű programozást és kezelhetőséget is nyújtott, így a Whirlpool 2018 decemberében az első robot tesztelésével meg is kezdte a telepítést. Az eredmények pozitív kiértékelése után további két MiR200-at is üzembe helyeztek. A vállalat emellett a MiRFleet robotflotta-kezelő rendszert is installálta, amelynek segítségével a robotok ütemezni tudják a beérkezett feladatokat, és töltöttségi szintjük is figyelemmel követhető a zökkenőmentes munkavégzés érdekében.

 

„Azzal, hogy az emberi munkaerő által működtetett rendszert automata szállításra váltjuk, növelni tudjuk a termelékenységet, és alkalmazottainkat a végtermék gyártásához irányíthatjuk. Elégedettek vagyunk a Lódzban és Radomskóban üzembe helyezett alkalmazásokkal. Amellett, hogy a MiR robotok általi automatizálás alacsony költséggel jár, rugalmasan lehet velük kezelni a gyárterületi kialakításban eszközölt változtatásokat. A két év alatti megtérülést pedig rendkívül kedvezőnek találjuk.” – mondja Adam Bakowicz, a Whirlpool ipar 4.0-ás vezető folyamattechnikai mérnöke.

 

A Whirlpool újabb mobil robotok üzembe helyezését tervezi a lódzi gyárában, és más helyszíneken is. Hasonló megoldásokat jelenleg is tesztelnek többek közt két olaszországi üzemükben is.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.

2024. április 23. 19:24

Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására

Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F).

2024. április 23. 18:00

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50