Magyar nyelvű kiberbiztonsági oktatóvideót mutat be a Facebook

forrás: Prím Online, 2021. február 9. 13:36

A Biztonságos Internet Világnapján, 2021. február 9-én 18 órakor, a Skool Facebook-oldalán debütál az az iskolai tanóra hosszúságú videó, amelyen a Facebook, a Skool és a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Yelon programjának munkatársai közérthetően magyarázzák el a közösségi oldal biztonságos használatának mikéntjét. A videó megtekintése nem csak gyerekek, de szülők és tanárok számára is hasznos lehet.

A Facebook oktatási kezdeményezéseinek részeként a vállalat a digitális világban otthonosan mozgó, helyi szakmai partnerek bevonásával indítja el internetbiztonsági webinárját Magyarországon. A nagyjából iskolai tanóra hosszúságú, közel negyven perces oktatóvideóban a technológiai képzéseket szervező Skool, valamint a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Yelon programjának munkatársai magyarázzák el azt, hogy miként lehet a közösségi oldalt biztonságosan használni. A videó 2021. február 9-én (a Biztonságos Internet Világnapján), 18 órakor debütál a Skool Facebook-oldalán.

 

A lokalizált edukációs videó publikálása kulcsfontosságú: hiszen a biztonság a Facebooknál mindig elsőszámú prioritást élvez az egyes termékek fejlesztése és a platformok menedzsmentje során. Csak 2020 harmadik negyedévében 22 millió darab, gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyzést távolított el a vállalat a Facebookról. Ugyanakkor a technológia sem helyettesítheti mindenben a felhasználók éberségét, ezért van szükség edukációjukra. A jelenlegi járványhelyzetben ez különösen hangsúlyos, hiszen egy sor, hagyományosan offline tevékenység, például az iskolai tanórák, vagy a barátokkal való kapcsolattartás is jelentős részben az online platformokra helyeződött át, ezért az internet biztonságos használata fontosabb, mint korábban bármikor.

 

 

Az oktatóvideó megtekintése egyaránt hasznos lehet a gyerekek és fiatalok mellett akár szüleik és tanáraik számára is, hiszen meg lehet ismerni belőle a közösségi média alapvető működését, például a profilok és oldalak közötti különbséget, azt, hogy miként lehet csoportba rendezni a közelebbi és távolabbi ismerősöket a Facebookon, vagy miért érdemes bekapcsolni a kétlépcsős azonosítást. 

 

A videó első felében bemutatott biztonsági beállítások megismerése és a szemlélet elsajátítása minden korosztály tagjainak hasznára válhat, hiszen a közreműködők konkrét beállítási tippekkel szolgálnak benne. A webinar második felében az online zaklatás különböző formáiról, és azok megelőzésének, illetve kezelésének lehetőségeiről is beszélnek a szakemberek.

 

“A közösségi média használatával kapcsolatos biztonsági ismeretek elsajátítása azért fontos, mert tavaly tavasszal készült felmérésünk szerint Magyarországon minden ötödik gyerek nem érzi magát biztonságban a neten; ugyanennyi gyermek nyilatkozott úgy, hogy szülei a netezéssel töltött idő szabályozásán túl nem nyújtanak számukra elegendő, illetve megfelelő kapaszkodót a digitális térben. Az eredmények egyértelművé tették számunkra, hogy a fiataloknak több, hiteles információra van szükségük, ezért csatlakoztunk a Facebook edukációs kampányához” - mondta el Varga Aida, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Yelon programjának vezetője az edukációs videóról.

 

“A Skool 2014-es indulása óta olyan társadalmi csoportokat - lányok, hátrányos helyzetű fiatalok - érünk el nap mint nap, akik ma még nincsenek ott az IT szektor munkavállalói között, így nem tudnak részt venni a jelenünket és jövőnket meghatározó fejlesztésekben. Az élményalapú oktatás és inspirálás mellett kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek által nap mint nap használt közösségimédia-felületeken tudatosan és biztonságosan mozogjanak a fiatalok” - kommentálta a webinar premierjét Guzsaly Péter, a Skool partnerkapcsolati vezetője.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05