A virtuális világot vizsgáló hallgatói dolgozatokat díjazott az NMHH

forrás: Prím Online, 2021. március 29. 19:55

Álhírek és információs kontroll, óriásplatformok és terrorista tartalmak, szólásszabadság és felhasználói tudatosság – a táguló virtuális tér jogi kérdései uralták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) hallgatói pályázatának nyertes munkáit. Az NMHH Médiatanácsának Médiatudományi Intézete 2012 óta díjazza a hírközlési és médiajogi témájú tudományos diákköri (TDK) pályaműveket.

Kilenc egyetemi hallgató tudományos diákköri dolgozatát díjazta március 29-én az NMHH. Az online megtartott díjátadón Karas Monika, az NMHH elnöke kiemelte a dolgozatok aktuális kérdések iránti érzékenységét, a hallgatók bátor és felelős problémafelvetéseit. A dolgozatok között hangsúlyosan szerepeltek a közösségimédia-szabályozással, az online személyiségi jogokkal, a szólásszabadsággal és a félretájékoztatással kapcsolatos témák. „Mindezek közös nevezője a szabadság és a felelősség kérdése, amelyet minden nemzedéknek új körülmények között kell megválaszolni. A szabadság törékeny, a felelősség súlyos. Mégis újra és újra meg kell találni a kettő egyensúlyát” – mondta köszöntőjében az elnök, hozzáfűzve: dolgozataikban a díjazott hallgatók is ezt az egyensúlyt keresik.

 

Az NMHH Médiatanácsának Médiatudományi Intézete 2012 óta kétévente ír ki pályázatot média- és hírközlési témájú TDK-dolgozatok ösztönzésére. Az MTMI legfrissebb pályázatára 2020. december 1-ig jelentkezhetett minden olyan hallgató, aki intézményében média- és hírközlési joggal foglalkozó TDK-dolgozatával indulhatott a idei OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójában. A díjazásnak azonban nem volt feltétele, hogy az OTDK-ra írt munka bejusson az országos megmérettetésre. Az egymillió forint összdíjazás mellett a nyertes pályaműveket az nmhh.hu/mtmi oldalon is rövidesen publikálják.

 

A díjazott hallgatók neve, a dolgozat címe, intézményei és konzulensei az alábbi táblázatban olvasható:

 

ELTE ÁJK : Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar

NKE ÁNTK: Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar

PPKE JÁK: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar

SZE ÁJK: Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05