Globális stratégiai együttműködésre lép a MiR és a Koch Industries

forrás: Prím Online, 2021. május 30. 15:55

A Mobile Industrial Robots, az autonóm mobil robotok (AMR-ek) piacvezetője bejelentette, hogy globális stratégiai együttműködésre lépett a világ egyik legnagyobb vállalatával, a Koch Industries-szal.

A kooperáció a MiR és a Koch Industries leányvállalata, a Guardian Industries között még 2020-ban kezdődött meg. A Guardian Industries különböző megoldásokat próbált ki a belső szállítási folyamataik automatizálására azzal a céllal, hogy optimalizálják termelékenységüket és a munkafolyamataikat. A vállalat gyártási transzformációs csapatának közreműködésével lehetőség nyílt MiR robotok telepítésére két telephelyen az Egyesült Államokban, amelyek egyszerre kísérleti projektként is szolgáltak. Ezen projektek sikere azt eredményezte, hogy a Koch Industries és a MiR megállapodást kötött a technológia további alkalmazásának globális szinten történő kiértékeléséről.

 

“Azért léptünk stratégiai együttműködésre a MiR-rel, mert széles körű tudással és képességekkel rendelkeznek ahhoz, hogy támogassanak minket a logisztikai műveletek egyszerűsítésében és optimalizálásában” – mondja Antonio Blanco, a Guardian Industries globális kategória menedzsere. „A MiR rugalmas automatizálási megoldásokat kínál, amelyeket jelenlegi és jövőbeni működési igényeinkre tudunk szabni. Több telephelyen is üzembe helyezzük ezt a technológiát, mivel a MiR-t egy hosszú távú partnerként kezeljük, amely rendelkezik a megfelelő tapasztalattal és szakértelemmel ahhoz, hogy támogatni tudjon minket termelékenységi céljaink elérésében.”

 

 

Öt különböző mobil robotjával a MiR az AMR piac legszélesebb kínálatával rendelkezik, melyekkel különböző szállítási feladatokat képes átvállalni, a kisebb alkatrészek mozgatásától a nehéz, akár 1000 kg-os rakományok szállításáig. A robotok emellett arra is képesek, hogy automatikusan felvegyenek, szállítsanak, majd leadjanak raklapokat.

 

A MiR együttműködő és autonóm mobil robotokat gyárt, amelyeket úgy terveztek, hogy emberi kollégáikkal közösen dolgozzanak és mentesítsék őket a különféle fizikailag megterhelő munkák alól, miközben lehetővé tegyék számukra, hogy értékesebb feladatokra összpontosíthassanak.

 

A MiR robotjait különböző top modulokkal lehet testre szabni, hogy a legkülönfélébb ügyféligényekre is megoldással szolgálhassanak. A robotok sokoldalúsága egy további oka volt annak, hogy a Guardian Industries a MiR-rel való együttműködés mellett döntött, és ezért vizsgálja most a többi Koch leányvállalat is a lehetséges alkalmazásokat.

 

A Guardian Industries teljes szervezetére ki kívánja terjeszteni a technológiát. „Több, különböző kialakítással és gyártással rendelkező üzemben is telepíteni fogjuk a robotokat, így fontos számunkra, hogy olyan logisztikai megoldást kapjunk, amelyet valamennyi környezetben életképes és könnyedén alkalmazkodik az új feladatokhoz. A MiR pedig pontosan ezt kínálja” – tette hozzá Peter Westrick a vállalat anyagmozgatási vezető mérnöke.

 

 

Felfelé ível az autonóm mobil robotok piaca

A MiR legfrissebb adatai azt támasztják alá, hogy nem a Guardian Industries és a Koch Industries az egyedüli vállalatok, akik optimalizálni kívánják anyagmozgatási folyamataikat. A Mobile Industrial Robots 55%-os növekedést jelentett az AMR eladásokat érintően 2021 első negyedévében, ami egyben a MiR eddigi legjobb első negyedéve is.

 

“Nagy örömmel tölt el minket ez az együttműködés, illetve az, hogy hozzájárulhatunk a Guardian termelékenységi céljaihoz azzal, hogy rugalmas, együttműködő és biztonságos mobil robotjainkat telepítjük” – mondta Christian Clausen, a MiR értékesítési igazgatója. „Általánosságban elmondható, hogy iparágakat átívelően nagy lehetőségeket látunk a belső logisztikai munkafolyamatok optimalizálásra, a bejövő, és a kimenő logisztikától a gyártóüzemek anyagmozgatásáig, ipari besorolású robotjaink pedig közvetlenül telepíthetők ezekbe a különböző munkafolyamatokba.”

 

„Manapság a gyári kialakításokat a rendkívül agilis és dinamikus környezet jellemzi, ahol emberek, gépek, raklapok és egyéb akadályok bukkanhatnak fel a közlekedési folyosókon” – tette hozzá Clausen. „Mobil robotjaink nagyon jól be tudnak illeszkedni ezekbe a folyamatosan változó környezetekbe. A robotjaink együttműködő és autonóm közlekedésének köszönhetően az automatizált anyagszállítás rugalmas és könnyedén telepíthetővé válik bármiféle extra költség, vagy a meglévő folyamatok megváltoztatása nélkül.”

 

A Mobile Industrul Robots globális forgalmazói hálózata 58 országra terjed ki, és kihelyezett irodákkal rendelkezik Odensében, New York-ban, San Diego-ban, Szingapúrban, Frankfurtban, Barcelonában, Tokióban és Sanghajban.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05