Japán Hi-Tech agyelszívás

Hûvös Imre, 2004. február 11. 11:15
Három nagy Japán szoftveres szövetség végzett felmérést arról, hogy milyen erőforrásokat használnak a szigetország cégei. Az eredmény különösen a humán erőforrás tekintetében érdekes: 10 mérnökükből 4 külföldi.

A három ipari szövetség (JEITA, JPSA, JISA) gyakorlatilag lefedi a teljes szoftveripart. A felmérést 2003 decemberében végezték. A minta kiterjedt 262 komputergyártóra és rendszerintegrátorra. Annak a bizonyos 40,1% külföldinek a további megoszlása: 67,8% kínai, 9,8% koreai és 7,6% indiai.

A fejlesztő és programozó részlegekben dolgozik a legtöbb külföldi mérnök, majd a tervező részleg következik. A számokból úgy tűnik, hogy a külföldiek alkalmazása még fokozódni fog.

Ami tengerentúli kivitelt illeti, ebben a cégek 27,1 százaléka érintett. Az összes szoftverexportjuk 55 százaléka megy az Egyesült Államokba, majd Hollandia következik 33 százalékkal. Az importnak viszont 95 százaléka származik az USA-ból.

A válaszadók 22,1 százaléka alkalmazott kihelyezett tevékenységet (outsourcing). A kihelyezett tevékenység mintegy fele külföldön zajlott. Ennek a félnek a fele belföldi cégen keresztül valósult meg, míg a másik fele közvetlen külföldi (néha itt is áttételes) megbízás volt.

Kulcsszavak: munkaerő karrier

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59