Intel nemzetközi diákverseny: az idén Varga Róbert bizonyíthat

forrás Prim Online, 2006. május 10. 19:08
Idén a világ 47 országából, közel 1500 fiatal tudós és feltaláló száll versenybe az Intel Nemzetközi Tudományos és Műszaki Vásárán (International Science and Engineering Fair - Intel ISEF), amely összdíjazása eléri a 4 millió dollárt.
A tudományos olimpián résztvevő diákok olyan pályázatokkal érkeznek, amelyek a tudomány kiemelt problémáira, mint például a hatékony alternatív energiaforrások felfedezése, eszközök kifejlesztése a fogyatékkal élők számára, a vízkészletek szennyezésének vagy az elektronikai hulladékok csökkentése, nyújtanak megoldást. Több mint 1200 pályamunkát mutatnak be a résztvevők a tudósoknak, akikkel a helyszínen megvitathatják az ötleteiket.

A 2005. évben a nemzetközi zsűri példa nélküli elismerésben részesítette a Magyar Innovációs Szövetség által delegált fiatal feltalálót, Rátai Dánielt, aki többek között elnyerte az Intel által felajánlott "legjobb teljesítményért" díjat, a számítógéptudomány (Computer Science) kategória két első díját, a Találmányi és Kereskedelmi Hivatalok Szövetségének (Patend and Trademark Office Society) első díját, és részt vehetett a Nobel-díjátadó ünnepségen is. Rátai Dániel Leona3Do elnevezésű találmánya képes a háromdimenziós megjelenítésre, de emellett további tervező, modellező, animációs, képességfejlesztő műveletek háromdimenziós elvégzésére is alkalmas.

A Magyar Innovációs Szövetség idén a Csepel-Sziget Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium tanulóját, Varga Róbertet delegálja Indianapolisba, az Intel ISEF-re a "látó bot" nevű találmányával, amely egy radarral kiegészített vakbot.

Az idei döntősök életkora 12 és 20 év közé esik. A döntőbe jutók 16 százaléka már korábban is részt vett az Intel fiatal tudósoknak megrendezett olimpiáján, 15 százalékuk már rendelkezik szabadalommal, vagy folyamodott érte az amerikai szabadalmi hivatalhoz. A versenyzők 47 százaléka lány. A legtöbb pályaművel, 200 nevezéssel a "Műszaki tudományok" kategória büszkélkedhet, ezt követi a "Környezeti tudományok" kategóriája 155 és az "Orvostudomány és egészségügy" kategóriája 125 pályaművel. A tervek közel 40 százaléka ebből a három kategóriából kerül ki.
Kulcsszavak: verseny Intel

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A világ 600 legjobb fiatal egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem

Az 501–600. helyen szerepel a győri Széchenyi István Egyetem azon a ranglistán, amelyet a Times Higher Education (THE) május 14-én tett közzé a világ legjobb fiatal egyetemeiről. Az intézmény újabb sikere mögött erősödő kutatási teljesítménye, valamint szoros ipari és nemzetközi kapcsolatai állnak.

2024. május 15. 14:33

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36