FlexFrame for Oracle: még stabilabb alap a szolgáltatásorientált architektúra kiépítéséhez

forrás Prim Online, 2006. november 21. 18:11
A Fujitsu Siemens Computers bemutatta a szolgáltatásorientált architektúra (SOA) kiépítését támogató FlexFrame for Oracle dinamikus infrastruktúra-platform új változatát.
A FlexFrame for Oracle V1.0B fontos új jellemzője a Policy Editor, amely terhelés- és időalapú szabályokkal egyaránt vezérelhető. A Policy Editor lehetővé teszi a terheléselosztás rugalmas feltételeinek megteremtését. Számos céges környezetben bizonyos alkalmazásoknál csúcsterhelés lép fel például a hó végi jelentéskészítés idején vagy egyes programok éjszakai futtatásakor. A Policy Editor figyelembe veszi ezeket az időszakokat, és az erőforrások megfelelő kiosztásával javítja az általános alkalmazás-teljesítményt.

Emellett a számítástechnikai node-ok számának növekedése (32-ről 128-ra) alkalmasabbá teszi a FlexFrame for Oracle V1.0B verziót az összetett konszolidációs projektek támogatására. A megoldás az Intel-alapú BX620 pengék mellett már az AMD-alapú BX630 pengéket – és azok különböző konfigurációit – is támogatja, ami az ügyfelek számára lehetővé teszi meglévő technológiai beruházásaik megfelelőbb kihasználását.

Az infrastruktúra rugalmasságát elősegítő Dinamikus Adatközpont architektúrára épülő FlexFrame for Oracle az Oracle grid-számítástechnikai technológiáját alkalmazza. Ez a koncepció lehetővé teszi a szerver-, a tároló-, az alkalmazás- és a processzorkapacitás egységes erőforrásbázisba történő összevonását (pooling). Így kialakul az a szolgáltatásorientált architektúra (SOA), amelyben az üzleti folyamatok IT-szolgáltatásokká szerveződve futnak. A dinamikus terheléselosztás révén az IT-szolgáltatások valós időben igényelhetik és fogadhatják a rendszererőforrásokat.

  • A grid-számítástechnika gyökeresen megváltoztatja az IT-erőforrások kezelésének korábbi szemléletét. A hagyományos felállásban a külön rendszerekre telepített alkalmazások passzívan várták, hogy a felhasználók igényeljék szolgáltatásaikat. A grid-környezet dinamikusan osztja ki az IT-komponensek (alkalmazások, tárolók és processzorok) kapacitását, és ha már nincs rájuk szükség, ismét felszabadítja őket más igények teljesítésére. Így létrejön a grid-számítástechnika és a SOA harmóniája – az a környezet, ahol a grid dinamikusan rendelkezésre bocsátja az IT-szolgáltatások formájában futó üzleti folyamatok által igényelt rendszererőforrásokat.

A grid-számítástechnika lényeges tulajdonsága a szerverek és az adatok, valamint a szerverek és az alkalmazások szétválasztása. A grid fontos elemei: virtualizáció (a komponenseken nincsenek statikusan telepített alkalmazások), a dinamikus erőforrás-kiosztás (az erőforrások feladathoz rendelését támogató mechanizmusok) és az automatizáció (a grid adminisztrációjának és felügyeletének automatizálása oly módon, hogy a grid képes saját működését szabályozni).

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hannover Messe 2024: A Bosch fenntartható megoldásokat mutatott be

Az ipari gyártás minden gazdaság motorja, a gyártóknak azonban egy jelentős kihívásra is kell megoldást találniuk: a klímaváltozás miatt a gyáraknak fenntarthatóvá kell válniuk és kímélni kell az erőforrásokat. A Bosch, a gyártási és ipari megoldások egyik vezető szállítója, a gyárautomatizáláshoz, a hidrogéngazdasághoz, a digitalizációhoz és a mesterséges intelligenciához (MI) kapcsolódó megoldások széles portfóliójával segíti az ipari vállalatokat a zöld átalakulás megvalósításában.

2024. május 4. 17:02

Újabb rangos szakmai díjat nyert a Prologis!

A Prologis Park Budapest-Sziget II beruházás nyerte idén a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) által életre hívott, „Év logisztikai fejlesztése” elismerést. A legkiemelkedőbb hazai logisztikai fejlesztéseket díjazó kitüntetést 2023 óta ítéli oda a szervezet 11 tagú testülete a közúti-, vasúti-, vízi-, légi- és intermodális fuvarozás, valamint a vámolási és raktározási területek meghatározó szereplői részére.

2024. május 4. 15:37

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

Szűkülő piacon bővül a Pepita.hu

A Pepita Group Zrt. hazai bruttó forgalma 30, külfölddel együtt 44 százalékos növekedést mutat az első negyedév eredményei alapján. Kinőtte magát: levetkőzte a csupán baba-mama jelleget, a hazai műszaki és elektronikai területen lévő erős piaci verseny ellenére is e termékkategóriákban Magyarországon 57 százalékos bruttó forgalomnövekedést ért el.

2024. május 3. 14:41

A Xiaomi publikálta a legújabb ESG jelentését

A Xiaomi a napokban közzétette a hatodik ESG (környezetvédelem, társadalmi felelősségvállalás és vállalatirányítás) jelentését. A több mint 80 oldalas dokumentum, amelyet kínai és angol nyelven adtak ki azt az előrehaladást mutatja be, amelyet a Xiaomi és leányvállalatai megtettek az ESG stratégia megvalósítása terén 2023-ban. 

2024. május 3. 13:04

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55