A mobiltelefont is védik a McAfee 2008-as biztonsági megoldásai

forrás Prim Online, 2007. október 4. 18:33

A McAfee 2008-as biztonsági megoldásai „három az egyben” védelmet biztosítanak a felhasználó személyi számítógépe, webes tevékenysége és mobiltelefonja számára.

A különféle fenyegetések – vírusok, férgek, kémprogramok, adathalászat, spamek és trójaiak – mára már valós veszélyt jelentenek a mobilkészülékekre és mobilhálózatokra nézve is. A rosszindulatú programok által fertőzött telefonok felmondhatják a szolgálatot, az előfizető jelentős pénzveszteséget tapasztalhat a számlájával kapcsolatos visszaélések következtében, fertőzést kaphat a készülék, valamint veszélybe kerülhetnek, törlődhetnek, vagy nyilvánosságra kerülhetnek a felhasználó fájljai, képei és egyéb adatai.

Ehhez a problémához járul hozzá az a tény is, hogy a felhasználók többsége nincs tudatában a mobilfenyegetéseknek, valamint hogy a védelem általában nincs beépítve a mobilkészülékekbe. Mivel a McAfee folyamatosan együtt dolgozik a mobilszolgáltatókkal és a telefonkészülék-gyártókkal, hogy biztonsági programokat építsenek be a telefonokba, a felhasználók egy extra védelmi szinthez juthatnak a McAfee Internet Security Suite, valamint a McAfee Total Protection megvásárlásával, amelyek egyaránt tartalmazzák a VirusScan Mobile programot, minden további költség nélkül.

Ez az ajánlat kezdetben a Microsoft Windows Mobile eszközökkel lesz kompatibilis, és október végétől lesz elérhető. A termék piacra kerülését követően a felhasználók a www.mcafee.com weboldalon ellenőrizhetik le, hogy a program kompatibilis-e mobilkészülékükkel. A feltételeket és kikötéseket szintén ott találhatják meg.

A szoftverek 2008-as kiadásában a McAfee továbbfejlesztett egy sor technológiáját, amelyek figyelmeztetik a felhasználót az adathalászattal, hackertevékenységgel és identitáslopással kapcsolatban:

  • A McAfee erősebb identitáslopás elleni védelmet nyújt továbbfejlesztett, böngészőalapú, adathalászat-ellenes védelme révén, amely megakadályozza, hogy a felhasználó olyan oldalakat nyisson meg, amelyeket kizárólag a személyes információk megszerzése céljából hoztak létre.
  • A McAfee SystemGuard javított kiadása figyeli a személyi számítógépet, és (mostantól kevesebb riasztással) figyelmeztet minden olyan tevékenységre, amelyek vírusokra, kémprogramokra vagy hackertevékenységekre utalhatnak.
  • A Rootkit Protection a rootkitek és az egyéb, a Windows és más vírusirtó programok elől elrejtőzni képes rosszindulatú alkalmazások észlelésének és eltávolításának új eszköze. 2006-ról 2007-re a rootkitek száma több mint a kétszeresére növekedett (a McAfee Avert Labs felmérése alapján)


A fent bemutatott továbbfejlesztett védelmen túl a McAfee 2008 tartalmaz egy lopakodó módban üzemelő (Stealth Mode) tűzfalat is, amely révén a felhasználó az internethez csatlakozó, számítógépe láthatatlan marad a hackerek előtt. A Stealth Mode először 2007-ben kerül be a McAfee szoftverébe.

A McAfee biztonsági programjainak új generációja három különböző csomagban áll rendelkezésre, ezek a McAfee Total Protection, a McAfee Internet Security Suite és a McAfee VirusScan Plus.

A McAfee Total Protection a piacon található legátfogóbb biztonsági termék, amely egyetlen csomagban tartalmazza a McAfee valamennyi védelmi lehetőségeit. Valós idejű védelmet kínál a vírusokkal, kémprogramokkal és hackerekkel szemben, valamint magában foglalja a McAfee SiteAdvisor javított riasztási védelmét is. A következő technológiák találhatóak meg benne:

  • vírusirtó
  • kémprogram-kereső
  • kétirányú tűzfal és adathalászat elleni technológiák
  • a számítógépet figyelő, és a vírusokra, kémprogramokra és hacker-tevékenységre utaló tevékenységek esetében figyelmeztetést küldő McAfee Systemguards
  • a rootkiteket és az egyéb, a Windows és más vírusirtó programok elől elrejtőzni képes rosszindulatú alkalmazásokat észlelő és eltávolító Rootkit-kereső
  • böngészés közben a felhasználó elé kerülő rosszindulatú szkripteket és egyéb exploitokat leblokkoló Script Scanner
  • a bizalmas fájlok digitális „darabolását” lehetővé tevő Shredder.


Ezen felül védelmet nyújt az online identitáslopással szemben is, anti-spam védelmet és szülői ellenőrző opciót kínál, amellyel a szülők egyénre szabott idő- és tartalmi korlátokat állíthatnak be minden egyes gyermekük számára, és amely magában foglal egy hatásos képelemző eszközt is, amely megakadályozza, hogy a gyerek nem megfelelő képeket nézhessen meg.

A fentebb felsorolt opciókon túl a McAfee Total Protection olyan hatékony biztonsági lehetőségeket is kínál, mint a Link Center, amely a népszerű e-mailező és azonnali üzenetküldő alkalmazásokra mutató linkeket vizsgálja, valamint a Protected Mode, amely jelszó hiányában leblokkolja a „vörös” és „sárga” besorolású, veszélyes oldalakhoz való hozzáférést.

A McAfee Total Protection mindezeken túl rendelkezik olyan opciókkal is, mint például az Easy Network, amely megkönnyíti a felhasználó számára az otthoni hálózatok kialakítását és kezelését, valamint a nyomtatók és fájlok megosztását. A csomag tartalmazza a Network Managert is, amely lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy megvizsgálja az otthoni hálózatra kapcsolt egyéb számítógépek biztonsági státuszát, valamint a biztonsági problémák javítását egyetlen egérkattintással. Magában foglal emellett egy backup-opciót is, amely képes megvédeni, illetve egy külső merevlemezről, írható CD-ről vagy DVD-ről visszaállítani a fájlokat, fényképeket és fontos dokumentumokat.

A McAfee Internet Security Suite a fentiek közül a Link Checkert, a Protected Mode-ot és az Easy Networköt kivéve valamennyi védelmi modult tartalmazza.

A McAfee VirusScan Plus a McAfee belépőszintű csomagja, amely a vírusirtó, a kémprogramok elleni védelem, a kétirányú tűzfal és az adathalászat elleni eszköz mellett a McAfee SystemGuardot, a Rootkit szkennelési funkciót, valamint a Script Scannert és a Shreddert is tartalmazza.

A McAfee valamennyi csomagja tartalmaz egy rendszerkarbantartó funkciót is, amely segíti a felhasználót a számítógépének rendben tartásában, valamint a McAfee „biztonság, mint szolgáltatás” modelljét.

Kulcsszavak: McAfee security

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Prémium gaming élmény a felhasználóknak

A 48,9" hüvelykes (124,3 cm) Philips Evnia 49M2C8900L gaming monitor tele van erőteljes funkciókkal: QD-OLED panel, 32:9 SuperWide kijelző, 5120x1440 felbontás, 144 Hz, Ambiglow és DTS hangzás teszik a kiváló minőségű Evnia 8000 sorozat új tagját igazán figyelemfelkeltővé.

2024. május 17. 19:28

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Érkeznek az Arctis Nova termékcsalád legújabb tagjai

A SteelSeries, az úttörő Arctis Nova headsetsorozat megalkotója, az eredeti esport márka, amely egyesíti a gaminget a kultúrával, és a gaming- és esport-perifériák világelső gyártója kibővítette az Arctis Nova termékcsaládot az Arctis Nova 5 sorozatú headsetek és a Nova 5 Companion App bevezetésével.

2024. május 16. 18:01

Az AGON by AOC bővíti az új G4 gaming termékcsaládot

Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – bemutatja a G4 sorozat legújabb tagjait az elismert AOC GAMING portfólióból, a 23,8 hüvelykes (60,5 cm) 24G4XE és a 27 hüvelykes (68,6 cm) 27G4XE modelleket. Az idén bemutatott, formabontó, lopakodó repülőgépek által inspirált dizájnnal rendelkező új G4 sorozat, a 24G4X és 27G4X állítható magasságú Full HD modellekkel, valamint a QHD Q27G4X modellel, már elérhető a piacon.

2024. május 16. 11:32

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59