Nemzetközi konferencia az életvitelt segítő megoldásokról

forrás Prim Online, 2008. március 14. 11:40

2008. április 3-5. között Budapest ad otthont az Európai Unió kiemelt kutatás-fejlesztési területéhez, az életvitelt segítő infokommunikációs rendszerek Közös Programhoz kapcsolódó nemzetközi konferenciának. Az eVITA 2008 elnevezésű Konferencia és Szakkiállítás célja, hogy bemutassa azon informatikai fejlesztéseket, azokat az alkalmazásokat és technológiákat, melyek az egészségesebb, gazdaságosabb és kényelmesebb életvitel szolgálatába állíthatók.

Több éves előkészítést követően az Európai Unió várhatóan 2008 nyarán indítja el azt a tíz éves programját, melynek célja, hogy a mobilkommunikációs technológiák adta lehetőségek alkalmazásával, az európai államokat érintő olyan problémák megoldását mozdítsa elő, mint az elöregedő társadalmaknak, az eltartó-eltartottak arányának és a különböző ellátórendszereknek a prognosztizálható válsága. Számos EU tagállam jelentős növekedési potenciált lát azon kutatás-fejlesztési területeken, amelyek feladata, hogy innovatív megoldások alkalmazásával olyan eszközök szülessenek, melyek hozzájárulnak a közösségi állampolgárok életvitelének megkönnyítéséhez és biztonságosabbá tételéhez.

Ennek a Közös Programnak ma már számos közösségi állam tagja, köztük Magyarország, mint alapító. A kezdeményezés témájához kapcsolódó kiemelkedő nemzetközi esemény a 2008. április 3-5. között Budapesten, az Európa Kongresszusi Központban megrendezésre kerülő eVITA 2008 Konferencia és Szakkiállítás, melyre az Európai Bizottság vezető munkatársai mellett a Közös Programban részt vevő országokból is számos szakértőt és kiállítót várnak. Az esemény szervezője a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, szakmai rendezői az Informatikai Vállalkozások Szövetsége és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, rendezője pedig a Nexus Event.

Az eVita 2008-on lehetőség nyílik megismerni azokat az infokommunikációs technológiákat és alkalmazásokat, illetve azokat a fejlesztési irányokat, melyek megoldást kínálnak olyan, az Uniós társadalmakat és ezen belül Magyarországot is érintő kérdésekre, mint a nyugdíjasok és keresőképesek arányának eltolódása, az egészséges életvitel feltételeinek megteremtése, vagy a felügyeletre, rehabilitációra szorulók gondozásának biztosítása. A konferencia előadói, illetve a kapcsolódó szakkiállítás bemutatja azokat a rendszereket, melyek képesek integrálni a modern informatikai eszközöket, a vezetékes vagy vezeték nélküli hálózatokat, illetve biztosítani tudják ezek együttműködését és kommunikációját.

Az új technológiák legígéretesebb, az emberi életvitelben is alkalmazható lehetőségei az időskorúak, fogyatékkal élők, rehabilitációra szorulók mindennapi életét felügyelő és segítő rendszerek, melyek a vezeték nélküli vérnyomásméréstől a mért adatok kezelőorvoshoz való azonnali, digitális eljuttatásán át akár az érintőképernyőn programozottan megjelenő gyógytornagyakorlatokig terjedhetnek. Ezek az életvitelünkbe beágyazott, ún. „ambiens” rendszerek alkalmazhatóak a biztonságos közlekedés támogatásában, a járművezetők, sportolók és más szabadidős tevékenységeket végzők életfunkcióinak monitorozásában, a veszélyes munkahelyeken dolgozók biztonságának garantálásában, sőt az intelligens épületek, otthonok kialakításában is.

A konferenciáról és magáról az eVita Nemzeti Programról további információkat talál a http://evitaevent.eu weboldalon.

Kulcsszavak: k+f kutatás fogyatékosok

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Ezért egyre erősebb a felújított mobilok piaca

Erősödő újkészülék-eladások, a termékek hosszabbodó szoftveres támogatása és életciklusa, valamint a bevizsgált készülékek iránti növekvő bizalom is segíti Magyarországon a felújított okostelefonok piacának bővülését. A Rejoy.hu a távközlési világnap alkalmából gyűjtötte össze az aktuális trendjeit.

2024. május 18. 15:27

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Elhunyt Zsakó László, a hazai számítástechnika tanárképzés elindítója

Életének 67. évében elhunyt Zsakó László, az ELTE Informatikai Kar Média- és Oktatásinformatika Tanszék nyugalmazott egyetemi docense, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Tehetséggondozási Szakosztályának vezetője.

2024. május 18. 10:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59