Céges buli: minden esély megvan rá, hogy elhagyjuk a laptopunkat

forrás Prim Online, 2009. december 17. 12:05

Ahogy közeledünk az ünnepekhez, egyre nagyobb az esélye annak, hogy céges laptopok vagy okostelefonok heverjenek gazdátlanul bárpultokon vagy valamely közlekedési eszköz ülésén, mert tulajdonosuk nemrég koccintással ünnepelte meg, hogy lezárt egy elképesztően nehéz évet. Munkaeszközét tényleg letette, de aztán meg is feledkezett róla. Ennek kapcsán a Symantec azt tanácsolja: helyezzük biztonságba laptopunkat és a telefonunkat, még mielőtt megrendelnénk az első kört.

Egyre mobilabbá válik munkakörnyezetünk, egyre több mobil munkaeszközt, például laptopot és okostelefont használunk, ezek pedig tele vannak bizalmas adatokkal. Az ABI Kutatóintézet szerint idén 178,3 millió okostelefont szállítottak a gyártók.

"A karácsonyi partikon végre kiereszthetjük a gőzt. De ha közben elveszítjük a céges telefont vagy laptopot, az még a másnaposságnál is nagyobb kellemetlenséget okozhat. Ha a cégnek nincsenek beállítva napi szintű adatmentések, akkor lehet, hogy a munkaeszközzel együtt fontos vállalati információk is elvesztek. A legrosszabb eset viszont kétségkívül az, ha illetéktelen kezekbe kerül a lopott holmi: ez komoly biztonsági kockázatot jelent. Ha az eszköz nincs védve, egy bűnöző bizalmas céges adatokhoz juthat, melyeket aztán jó pénzért a feketepiacon ad el” - figyelmeztet Gombás László, a Symantec vezető rendszermérnöke.

Ha a mobileszköz mégis illetéktelen kezekbe kerülne, a bűnözők az alábbiakban felsorolt tíz dokumentumra pályáznak leginkább:

  • Bankkártyainformációk, pl. kártyaszám, mágnescsík-információ, átutalási információk 
  • A tulajdonoshoz tartozó céges információk, pl.: céges azonosító, fizetés és egyéb járandóságok, egészségügyi információk
  • Bizalmas ügyféladatok, pl. az ügyfél neve, születési dátuma, személyi igazolványának száma
  • Árlisták
  • Tervek
  • Forráskódok
  • Felvásárlási és egyesülési szerződések
  • Befektetők listája
  • Marketingtervek
  • Pénzügyi bevételi jelentések (cégbejegyzési időszak alatt)

 
Ennyi értékes információ van laptopjainkon és egyéb céges mobileszközeinken. Érdemes megtenni pár óvintézkedést, hogy csak a kisebb rossz történjen meg, ha a készülék illetéktelen kezekbe kerülne. Mindenekelőtt erős jelszóval zárjuk le laptopunkat és okostelefonunkat. Ne feledkezzünk meg a fizikai biztonságról sem: a laptopok kábelekkel rögzíthetők, a PDA-kat lezárható tokokba tehetjük.

Ha mégis megtörténne a baj, a Symantec a következő útmutatót ajánlja, és természetesen azonnal jelezzük a cég IT vezetőjének, aki távolról is blokkolhatja az eszközt.

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Lehet egyszerre mobil és otthoni az internet?

A mobiltelefon ma már szinte mindenki zsebében ott lapul, de a mobilozást lehetővé tévő technológia új értelmet ad az eddig vezetékkel elért otthoni internetezésnek is. Még nem szoktunk hozzá teljesen, de érdemes: nemcsak kábelen lehet otthon netezni, hanem mobilinterneten is, méghozzá úgy, hogy teljes értékű otthoni internetszolgáltatáshoz jutunk. Ez nemcsak azokon a helyeken jelent alternatívát, ahol a vezetékes internet nem elérhető, hanem önmagában is jár előnyökkel, főleg, ha 5G-mobilhálózatról van szó.

2024. május 8. 09:55

Három új 3D nyomtató és több ráadás a FreeDee standján

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 14:51

Mennyire vannak biztonságban a jelszóval védett adataink?

Manapság egyre több és egyre nagyobb volumenűek az adatlopások, ráadásul az adatszivárgások egyre többe is kerülnek a szervezetek számára. A technológiai újításoknak köszönhetően a kibertámadások napról napra kifinomultabbak, és a legerősebb jelszót is feltörik. Ennek ellenére továbbra is ez a vállalatok által leggyakrabban használt biztonsági módszer világszerte.

2024. május 3. 09:54

A tíz gigabites 5.5G-t használó innovatív eszközöket mutatott be Budapesten a Huawei

Már világszerte tesztelik az 5G sebességének tízszeresére képes 5.5G mobilhálózatokat, az ezeket használó eszközök várhatóan még az idén megjelennek a kereskedelmi forgalomban. 

2024. április 29. 19:48

Az elsők között vezette be Magyarországon a Diagon az SAP felhő alapú megoldásait

Bár a rendszerszintű felhős megoldásokat sok cég még óvatosan kezeli, a labordiagnosztikai reagensek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó Diagon Kft. az elsők között vágott bele Magyarországon a valódi, felhő alapú fejlesztésbe, és vezette be az SAP újgenerációs vállalati rendszerét, az SAP S/4HANA-t, melynek bevezetését a Kontron Hungary Kft. végezte. Az elavult, szétaprózódott rendszer egységesítése sztenderdizált folyamatokkal, költséghatékonyan valósulhatott meg adatvesztés nélkül.

2024. április 29. 14:41

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36