Nielsen-felmérés az internetes vásárlási szokásokról

MTI Sajtóadatbank, 2010. július 29. 11:09

A magyar internetezők az európai átlagnál jóval nagyobb arányban tájékozódnak a világhálón gyógyszerek, gyógyhatású termékek vásárlása előtt - egyebek közt ezt állapítja meg a Nielsen piackutató felmérése, amelynek eredményeit a cég szerdán közölte az MTI-vel.

Az 55 országban megkérdezett 27 000 internet-használó válaszait összesítő felmérés szerint a magyarok 34 százaléka csak akkor vásárolna gyógyszert és gyógyhatású terméket online, ha előtte tájékozódik róla a weben, míg az európai átlag 15 százalék. Élelmiszert a magyarok fele nem rendelne online előzetes tájékozódás nélkül, Európában ez az arány mindössze 10 százalék.

A fenti termékeken kívül a magyar válaszadók közül a legtöbben a testápoló szerek, kozmetikumok és repülőjegy internetes vásárlása előtt néz utána a terméknek. Európában interneten való tájékozódás nélkül a legtöbben nem vennének szórakoztató elektronikai terméket
(38 százalék), autót (35 százalék), szoftvert (26 százalék) és telekommunikációs szolgáltatást (22 százalék).

Magyarországon a megkérdezettek kiemelkedően magas aránya, 39 százaléka támaszkodik a gyártó vagy szolgáltató cégek honlapjain elérhető információkra. Az európai átlag 22 százalék.

Világszerte a vásárlók jó egyharmada, az európai válaszadóknak pedig majdnem 40 százaléka legtöbbször a kimondottan online értékesítésre specializálódott áruházakból vásárolt. A magyar megkérdezetteknek ugyanakkor csak 13 százaléka rendelt gyakran ilyen áruházból, nagyjából egyharmaduk viszont olyan vállalat webkínálatából vásárolt, amely valóságos üzletet is működtet.

A következő hat hónap során az interneten vásárolni tervezett termékek közül a legtöbben a könyvet említették: a magyarok 40 százaléka, míg az európai válaszadók 39 százaléka rendelne könyvet az internetről. Ezen kívül a magyarok leginkább utazást és szállást (19 százalék) foglalnának a neten, valamint rendezvényre szóló belépőjegyet (19 százalék) és szórakoztató elektronikát vennének. Az európai válaszadók 31 százaléka tervezett ruházati cikket, cipőt vásárolni online, 29 százalékuk repülőjegyet, 24 százalékuk pedig szállást illetve utazást foglalna.

Videót, dvd-t, illetve számítógépes játékot az európai internetezők 20 százaléka vásárolna online, míg a magyar válaszadók között mindössze 5 százalék volt ez az arány.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Stratégiai partnerséget kötött a Continental a DeepDrive-val

A Continental technológiai vállalat stratégiai partnerséget kötött a müncheni székhelyű DeepDrive-val az elektromos járművekhez szükséges alapvető technológiák továbbfejlesztése érdekében. 

2024. május 1. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14