Az e-kereskedelem marketinges szemmel

forrás Prim Online, 2012. április 5. 17:05

Az internet térnyerése számos területen átalakította szokásainkat, hétköznapi életünket, és ez a gazdasággal sincs másképp. Az internetalapú üzleti tevékenység a gazdasági válság ellenére is töretlenül fejlődik. Dr. Eszes István főiskolai tanár arra vállalkozott, hogy most megjelent, Digitális gazdaság című könyvében összefoglalja, milyen lehetőségeket nyit az online üzleti világ számára a digitális gazdaság rohamos terjeszkedése, és hogyan segítheti az internet a kis- és középvállalatok piacszerzési és piacmegtartó munkáját. A hiánypótló és átfogó szakkönyv a Nemzeti Tankönyvkiadó gondozásában jelent meg.

Az e-kereskedelem jelentőségét ékesen bizonyítják azok a kutatási eredmények, amelyek szerint a fejlett országok GDP-növekedésének átlagosan 21, de akár 33 százaléka is az internetre vezethető vissza. Az internetalapú üzleti tevékenység – a világméretű recesszió ellenére – hazánkban is töretlenül fejlődik.
 
A magyar szakirodalomban az ezredforduló környékén jelentek meg – többek között a szerző, Dr. Eszes István tollából – az első olyan könyvek, amelyek azt vizsgálták, hogy az internet hogyan változtatja meg és bővíti a marketing eszköztárát. Az eltelt tíz év alatt azonban számos tényező rendezte újra az online gazdaságot, mint például a közösségi hálózatok elterjedése, a keresőmarketing szerepének dominanciája az online marketingkommunikációban, valamint a mindenhol jelen lévő mobilinternet.
 
A Nemzeti Tankönyvkiadó kiadásában megjelent Digitális gazdaság című könyv azt vizsgálja, hogy milyen lehetőségeket nyit az online üzleti világ számára a digitális gazdaság rohamos terjeszkedése, és hogyan segítheti az internet a kis- és középvállalatok piacszerzési és piacmegtartó munkáját. Mint gyakorló vállalkozó és felsőoktatási tanár, a szerző úgy strukturálta a művet, hogy az jól használható, gyakorlati ismereteket nyújtson az e-kereskedelemben és online marketingben dolgozó szakemberek számára, és egyben a magyar üzleti felsőoktatásban is alkalmazható legyen.
 
Starcz Ákos, a Shopline vezérigazgatója eképpen ír a könyvről ajánlásában: „Hiánypótló és átfogó szakkönyvének megírásával Dr. Eszes István nem kisebb feladatra vállalkozott, mint hogy részletes pillanatképet készítsen az e-kereskedelemről […]. Egy ilyen pillanatkép azért óriási feladat, mert például manapság az áruházláncok, gyógyszercégek, bankok olyan platformokon költik el értékesítési és marketing-költségvetésük jelentős részét, amelyek pár éve még nem is léteztek. Az internet megjelenése fenekestől forgatott fel mindent: egyik nap milliomosokat csinált diákokból, másik nap kíméletlenül söpört el megdönthetetlennek hitt üzleti modelleket és az azokat alkalmazó, évszázados múlttal rendelkező cégeket. Ez biztos jele annak, hogy gazdasági környezetünk soha nem látott, turbulens mozgásban van, ami megkívánja a szereplőktől a naprakész ismereteket és a folyamatos tanulás képességét.”
 
A kiadvány elektronikus kiegészítője a www.digitalisgazdasag.hu honlap. Ennek egyik része – amely mindenki számára szabadon hozzáférhető – betekintést enged a könyvbe, az egyes fejezetekhez köthető érdekes eseteket mutat be, és széles körű linkgyűjteménnyel segíti a könyvben feldolgozott témák iránt érdeklődő felhasználókat a kapcsolódó szakmai oldalak felderítésében. A weboldal zárt része a könyvet az oktatói munkájukhoz adaptáló tanároknak nyújt – regisztrációs eljárást követően – hasznos segítséget jelentő anyagokat (esettanulmányokat, prezentációkat, vizsgafeladatokat stb.).
Kulcsszavak: könyv e-commerce

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MOL nyerte a funkcionális átalakítás nagydíját az SAP Quality Awards versenyen

Az üzleti transzformáció a folyamatosan változó környezetben elengedhetetlen. Az SAP éppen ezért immár tizennegyedik alkalommal díjazza azokat az üzleti átalakítást megvalósító vállalatokat, amelyek élen járnak a változásban, és jó példaként szolgálnak a sikeres bevezetésben. Az SAP Quality Awards egyik nagydíját idén a magyar MOL nyerte el. 

2024. május 13. 17:40

K&H: ismét a legjobb digitális bank Magyarországon

A K&H Csoport az egymást követő második évben, 2024-ben is elnyerte a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review „Legjobb Digitális Bank Magyarországon” díját. Az indoklásban a K&H innovatív digitális pénzügyek terén játszott úttörő szerepét emelték ki, különös tekintettel a világszínvonalú és könnyen kezelhető mobilbankra, valamint a hozzá kapcsolódó, a szektorban itthon elsőként beszédhanggal is és magyarul kommunikáló digitális pénzügyi asszisztensre, Kate-re. 

2024. május 13. 14:31

Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder. Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

2024. május 13. 11:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36