Skeleton Technologies kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Skeleton Technologies

Épül a világ legnagyobb szuperkondenzátorgyára
Az EIT InnoEnergy által támogatott, az ultrakondenzátoros tárolók fejlesztésével és gyártásával foglalkozó észt Skeleton Technologies bejelentette a lipcsei gigagyárának terveit.

A Siemens támogatásával épül a világ legnagyobb szuperkondenzátor gyára
A Skeleton Technologies és a Siemens messzemenő technológiai partneri együttműködésre lépett, hogy teljesen automatizált, digitális gyártási technológiát fejlesszen, tervezzen és vezessen be szuperkondenzátorok gyártásához Németországban. Az együttműködés a szuperkondenzátorok tervezésétől kezdve a gyártáson át a szolgáltatásokig a Skeleton teljes értékláncának digitalizálását célozza. A megvalósuló gyártási technológia öt éven belül várhatóan 90 százalékkal csökkenti majd a termelés költségeit.

Újrahasznosítják a vonatok fékezésekor keletkezett energiát Lengyelországban
30 millió euró értékű kereskedelmi együttműködésről írt alá szándéknyilatkozatot a szuperkondezátorokat fejlesztő, az EIT InnoEnergy által támogatott észt Skeleton Technologies és a lengyel villamosenergia-elosztó közműcégeknek elektromos eszközöket gyártó ZPUE. A jövőben közösen kínálnak energiatárolási megoldásokat a lengyel piacon.

Fokozza a termelést a Skeleton
Az észt akkumulátorfejlesztő, az idén a magyar piacra is belépő Skeleton Technologies újabb 37,6 millió eurós finanszírozást kapott, aminek köszönhetően növelhetik a németországi termelési kapacitásaikat. A tervek szerint a meglévő szászországi telephelyük közelébe nagyobb üzemet építenek, ami a 2023-as indulást követően évente 12 millió cellát állítana elő. A megrendelőik között megtalálható a Skoda (Volkswagen AG), a Medcom Mitsubishi és az Európai Űrügynökség is.

Leáldozóban az akkumulátoroknak?
Ultrakondenzátorok vagy akkumulátorok? Kell-e választani köztük? A vita erről legalább olyan régi, mint maguk a technológiák, de az kétségtelen, hogy az ultrakondenzátorok és az akkumulátorok az energiatárolás zászlóshajói. Az ultrakondenzátoros tárolók fejlesztésével és gyártásával foglalkozó, a magyar piacra idén tavasszal belépő észt startup, a Skeleton Technologies szerint mindkét megoldásnak egyaránt megvan a maga felhasználási területe, és igazából a fő különbség köztük az energiatárolás módszerében rejlik. A két technológia összevetését ebből a szempontból készítették el a legfrissebb felmérésükben.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Mutatunk 10 tippet, amivel kivédhetjük a csalásokat a Black Friday és a Cyber Monday idején
A Black Friday és a kiberhétfő (Cyber Monday) közeledtével a csalók nagyobb sebességbe kapcsolnak, hogy minél több pénzt gomboljanak le a gyanútlan áldozatokról az év kereskedelmi tekintetben legforgalmasabb időszakában. A vásárlók 2021-ben 8,9 milliárd dollárért vásároltak webshopokban a Black Friday ideje alatt, az azt követő kiberhétfőn pedig éves rekordot jelentő 10,7 milliárd dollárt költöttek amerikai webáruházakban. Érdemes körültekintőnek maradni az akciók idején is – segítségképpen az ESET kiberbiztonsági szakértői összegyűjtötték a leggyakoribb átveréseket, amikkel a csalók próbálkoznak a Black Friday-szezonban.
Tovább erősíti magyarországi jelenlétét a világ egyik vezető szoftverfejlesztő vállalata
A világ egyik vezető AI-alapú, globális felhőszolgáltatója, a Genesys új kutatás-fejlesztési (K+F) központot nyitott Budapesten, amely a vállalat magyarországi beruházásának újabb mérföldkövét jelenti. A Genesys 2021-ben vásárolta meg a LogMein Bold360 termékét, ezzel pedig létrehozta magyarországi központját, a Genesys Hungary-t.