villamosenergia kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: villamosenergia

Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
A Fülöp-szigetek napjainkban arra törekszik, hogy villamosenergia-rendszerébe egyre több megújuló energiaforrást integráljon. Ennek keretében az ország egy egyedülállóan nagy teljesítményű, országos hálózatra csatlakoztatható akkumulátoros energiatároló rendszerrel (Battery Energy Storage System/BESS) kívánja stabilizálni az áramhálózata megbízhatóságát. A Bataan tartományban lévő Limay településen létesített akkumulátoros energiatároló rendszert az ABB szállította a San Miguel Corporation Global Power Holdings Corp-hoz tartozó Universal Power Solutions Inc. (UPSI) számára. A felek a tranzakció pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra.

A láthatatlan hibákat is megtalálja az áramhálózaton az E.ON innovációja
Az áramhálózat terhelésnövekedése, a megújulók hálózatra kapcsolása jelentette kihívásokra a hálózatfejlesztések mellett újszerű eszközöket felvonultató, komplex innovációs programmal válaszol az E.ON Hungária Csoport.

Új tőkealap létrehozását jelentette be a Schneider Electric
Világszinten közel 800 millió, Afrika Szaharától délre eső részén pedig több mint félmilliárd ember nem jut hozzá elektromos áramhoz, ami jelentős mértékben akadályozza a térség fejlődését. A Schneider Electric az elefántcsontparti Abidjanban tartott nemzetközi fórumon egy új befektetési alap létrehozását jelentette be, illetve olyan megoldásokat mutatott be, amelyek könnyebbé tehetik az energiához való hozzáférést Afrikában is. A társaság saját fenntarthatósági céljainak részeként arra készül, hogy 2025-re 50 millió embert juttat világszerte tiszta és megbízható energiához.

Japán éves áramfelhasználásának kétszeresével nő a világ áramigénye
Míg 2022-ben a korábbihoz képest visszafogottabban nőtt a világ elektromos áram igénye, az előttünk álló három évben azonban jelentős mértékben, Japán éves áramfogyasztásának duplájával bővül majd a világ villamosenergia-igénye a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentése szerint. A növekvő kereslet miatt a vállalkozásoknak célszerű alternatív energiaforrásokról is gondoskodniuk az üzletmenet-folytonosság biztosítására, az ilyen fejlesztések pedig akkor tudnak igazán hatékonyak lenni, ha okos megoldásokkal, például mikrogridek kialakításával is kiegészítik azokat – állítja a Schneider Electric szakértője.

Így spórolhatunk az energiával
A március 6-i Energiatakarékossági Világnap üzenete ma talán még aktuálisabb, mint az elmúlt években, hiszen a környezettudatosság mellett a magas energiaárak miatt is egyre többen igyekeznek spórolni a fűtéssel és az árammal is. Az LG szakértői praktikus tippeket gyűjtöttek, amelyekkel energiatudatosabban használhatjuk háztartási készülékeinket.

Uniós pályázatokkal startolhatnak a kkv-k a hatékonyabb energiafelhasználásáért
Az elmúlt időszak hektikus energia-ármozgásait követve egyre inkább felértékelődik az önellátás jelentősége, s ezt nem csak a lakossági, hanem a vállalkozói szektor fogyasztói is mindinkább felismerik. Számos tényező erősíti, hogy a kis-, vagy közepes energia-igényű cégeknek is érdemes áttérniük az alternatív források használatára, nem beszélve azokról a több műszakban termelő gyárakról, üzemekről, telephelyekről, amelyek működésük során a megszakítás nélkül villamos energiára támaszkodnak, vagyis nem kapcsolhatják le a munkanap végeztével az áramot.

Ez lehet az egyik megoldás az energiaválság kezelésére!
Egyszerű, mégis logikus megoldást jelent a fennálló energiaválságra a hatékonyabb villamosenergia-gazdálkodás. A megoldás egyik kulcsa az elektromos járművek akkumulátoraiban tárolt energia és az épületek villamosenergia-igényének összekapcsolása lehet. Erre már jó ideje létezik megfelelő technológia, mégis kevéssé elterjedt a módszer. A megoldásban rejlő lehetőségekbe Szontág Balázs villamosmérnök, az Eaton Magyarország marketingvezetője nyújt betekintést.

Ezek a nemzetközi trendek dominálnak idén a hazai villamosenergia-szektorban!
Kulcsfontosságú év lesz az idei a globális és hazai energiaszektorban. Egyrészt tovább fokozódik a nyomás a kontinens energiabiztonságának növelésére, másrészt pedig továbbra is fókuszban marad a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése. Az Eaton globális energiagazdálkodási vállalat honi leányvállalatának piaci prognózisából megtudhatjuk, hogy idén milyen kihívásokkal néz szembe a villamos energetikai szegmens, és a nemzetközi trendek milyen hatást gyakorolnak a magyar piacra.

Hogyan érdemes optimalizálni az agrárvállalatok energiafelhasználását?
Nemcsak a takarmányra igaz, hogy az a legolcsóbb, amit mi magunk termelünk meg, ugyanez érvényes a villamos energia előállítására is. A napelem-beruházás az agrárszektorban rövid távon megtérül, főként hogy a jövőben pályázati forrásokkal is lehet majd számolni, amelyekre már most érdemes felkészülni.

Évi 25 ezer forintnyi áramot is spórolhat nekünk egy modern hűtő
A rezsiváltozásra vonatkozó bejelentést követően megugrott az előnyösebb energiabesorolású háztartási nagygépek forgalma a MediaMarktnál. Ennek következtében a műszaki áruház friss reprezentatív kutatásban mérte fel a vásárlói preferenciák hirtelen változását, így például előkerült egy olyan – a potenciális vásárlók bő egyharmadát adó – vásárlói réteg, akik már konkrétan a vásárlás pillanatában kiszámolják a várható fogyasztást, kifejezetten a rezsiemelkedés miatt. Az áruházlánc szakértői most összegyűjtötték az energiahatékonyabb nagygépekkel elérhető megtakarítás lehetőségeit, valamint ismertetik a legújabb, energiahatékonyságot növelő technológiákat.

Villanyfűtés gáz helyett? – Gondosan megtervezve jó megoldás lehet
A rezsicsökkentés részleges kivezetése és ennek folyományaként a földgáz 144 köbméter/hó fogyasztás feletti részének hétszeresére drágulása sokakat alternatív fűtési formák keresésére ösztönöz. A napelemekkel kombinált villanyfűtés kézenfekvő megoldásnak tűnhet, de egy ilyen beruházásnak komoly buktatói lehetnek. Mindenkinek javasolt nagyon alaposan utánaszámolni a részleteknek, mielőtt belevág.

Gázpara: egyre többen érdeklődnek a klímák fűtési funkcióiról
A nyári időszakban rengetegen fordultak klímatelepítő szakemberekhez. Sokan csak egyszerű karbantartást kértek, hogy biztosíthassák készülékük megfelelő működését, de ennél is többen vásároltak idén új berendezést ingatlanukba. Ami furcsa, hogy ebben az évben – a hőség ellenére – megugrott a hűtés helyett inkább fűtésre optimalizált klímák iránti érdeklődés is.

Titkos fegyver a rezsicsökkentésben: a LED izzó
Az energiaválság réme itt lebeg a fejünk felett, a rezsi csökkentése pedig várhatóan sok családra ró extra terheket. A megoldás egyértelműen a spórolásban rejlik, ám a drasztikus megoldások helyett sokszor érdemes kicsiben gondolkozni – olvasható a ledfiller.hu-n.

Újrahasznosítják a vonatok fékezésekor keletkezett energiát Lengyelországban
30 millió euró értékű kereskedelmi együttműködésről írt alá szándéknyilatkozatot a szuperkondezátorokat fejlesztő, az EIT InnoEnergy által támogatott észt Skeleton Technologies és a lengyel villamosenergia-elosztó közműcégeknek elektromos eszközöket gyártó ZPUE. A jövőben közösen kínálnak energiatárolási megoldásokat a lengyel piacon.

Milyen technológiákkal lassíthatja a villamosenergiai szektor a globális felmelegedést?
Létezik a szén-dioxidnál 23 500-szor magasabb globális felmelegedési potenciállal rendelkező gáz, amely sok esetben még ma is bekerül az otthonainkba. A környezetszennyezés megfékezéséhez elengedhetetlen, hogy a technológia minden területén folyamatosan fenntarthatóbb megoldásokat hozzanak létre a szereplők. Különösen igaz ez a nagy felmelegedési potenciállal rendelkező fluoridtartalmú gázokra, amelyek legalább olyan mértékű láthatatlan veszélyt jelentenek az emberiségre nézve, mint az ókorban az ólomedények, amelyek a virágzó kultúra vesztét okozták.

Az otthon termelt áram lenne a tökéletes alternatíva az energiafüggőségre?
Az energiapiac magas és ingadozó árai komoly problémát jelentenek a fogyasztóknak és a vállalkozásoknak, így nem számíthatunk arra, hogy a jövőben egyhamar ismét rendelkezésünkre áll olcsó energia. A termelők számára hatalmas kihívást jelent, hogy kielégítsék az olyan nagy energiafogyasztók villamosítási igényeit, mint az ipar vagy az autóipar, s mindeközben eleget tegyenek a szén-dioxid-mentesítés követelményeinek is. Milyen fontos szempontokra kell ügyelnünk az energiagazdálkodás kapcsán? Az EATON Magyarország szakértője összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.

A jövő energiavilágára készülnek az Észak-Dunántúlon
A megújuló energiaforrások, köztük a napelemes rendszerek térnyerésével az energiaszektornak korábban soha nem látott kihívásokra kell megoldást találnia. A megújuló technológiák elterjedésével az ügyfelek maguk is energiatermelővé válhatnak, ehhez azonban évről évre egyre több napelemes rendszer hálózati csatlakozásához kell megteremteni a műszaki feltételeket. Az Európai Unió által támogatott, határon átnyúló együttműködésben megvalósuló Danube InGrid projekt – mely 2021 decembere óta kiemelten közérdekű beruházás – egy nagy lépés az említett kihívásra adható válasz irányába az Észak-Dunántúlon.

Két évre szóló szerződést kötött a MÁV villamosenergia beszerzésére
A MÁV Zrt. 2021-ben eredményes közbeszerzési eljárást folytatott le rövid és hosszú távú villamosenergia termékek beszerzésére. A 2022 januárjától két évre szóló, közelmúltban aláírt szerződések értelmében a vasúttársaság a továbbiakban az állami tulajdonú MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. közreműködésével vásárolja az áramot. A MÁV Zrt. a Hungrail Magyar Vasúti Egyesülettel közösen javaslatokat dolgoz ki a jelentősen megnövekedett árak vasútra gyakorolt hatásainak mérséklésére.

Megindultak a magyar cégek a napelemekért
A tavalyi évhez képest három-négyszeresére drágult az elektromos energia tőzsdei ára. A lakosság által fizetendő díjak a hatósági árnak köszönhetően egyelőre nem emelkedtek, de a cégek már egyértelműen érzik az elszálló árak következményeit. A drágulás ellensúlyozására kézenfekvő megoldás a napelemek telepítése, amit az elmúlt időszakban a hazai vállalkozások körében megélénkülő érdeklődés is alátámaszt.

Egy magyar techcég megszűnteti a megújuló energiák időjárásfüggőségből fakadó kockázatát
A megújuló energiaforrások széleskörű elterjedésével kapcsolatos egyik legnagyobb kihívás az időjárásfüggőség, és az ebből fakadó ellátási bizonytalanság. Éppen ezért szakértők középtávon a hagyományos- és a megújuló energiaforrások vegyes használatában látják a megoldást. Ez viszont szintén számos kihívásba ütközik jelenleg, melyek közül az egyik legjelentősebb, hogy a hagyományos erőműveket „rossz idő” esetén villámgyorsan és rugalmasan be lehessen kapcsolni a villamosenergia hálózatba. Erre kínál megoldást az Enerhash, melynek köszönhetően hatékonyabban lehet egy rendszerbe kapcsolni a hagyományos- és megújuló erőműveket. Itthon az E-ON Energiatermelő Kft. már használja rendszerüket.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak
A jubileumi, harmincadik MENTA 2023 – NEXT30! konferencián adta át IVSZ – Digitális vállalkozások szövetsége az egykori elnökéről, Gyurós Tiborról elnevezett Év menedzsere-díjat. A 2023-as díjazott Patay Szabolcs, a fejlett járműkommunikációs technológiákat fejlesztő magyarországi startup, a Commsignia ügyvezető igazgatója.
Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai
A tudás átadásának, a személyes fejlődés támogatásának egyik leghatékonyabb formája a mentorálás, azaz amikor rutinos szakemberek kevésbé tapasztalt embereket vesznek „szárnyaik alá”, segítve őket az élet számos területén. A világ egyik vezető pénzintézetének budapesti központjában már sok éves hagyománya van mindennek, a mentorálás kultúrája náluk a mindennapok része.