Közös Schneider Electric - Autodesk projekt az épületinformációs modellezés terén

forrás: Prím Online, 2015. január 30. 11:20

A Schneider Electric és az Autodesk bejelentették együttműködési megállapodásukat. A partnerség célja az épületek jelenlegi életciklus-menedzsment gyakorlatának épületinformációs modellezés (BIM) alapján történő fejlesztése. Az együttműködés részeként a két vállalat olyan új módszerekkel kísérletezik, amelyek hatékonyabbá teszik az épületek energiafelhasználását a tervezéstől, az építkezésen és az üzemeltetésen át egészen az életciklus végéig. A közös munka keretében új megoldásokat és szolgáltatásokat dolgoznak ki az energiamenedzsment, az épületautomatika és -felügyelet, valamint a munkaterület-menedzsment vonatkozásában.

Napjainkban az épületek felelősek a globális energiafogyasztás 40%-áért, a vízfelhasználás 25%-áért, az erőforrások felhasználásának 40%-áért, valamint az üvegházhatású gázok kibocsátásának körülbelül egyharmadáért. A világméretű villamosáram-felhasználás mintegy 60%-át pedig a lakóépületek és a kereskedelmi célú ingatlanok fogyasztása teszi ki. Mindezek ellenére mégis az épületek rejtik a legnagyobb lehetőséget az üvegházhatású gázok kibocsátásának jelentős mértékű csökkentésére. A digitális BIM folyamatok előnye pedig, hogy hosszú távú fenntarthatóságot biztosítanak, ezáltal hatékonyabb energiafelhasználású otthonok és épületek hozhatók létre.

 



A partnerséggel a két vállalat terve, hogy a Schneider Electric energiaelosztás terén mutatott szakértelmét, illetve energia- és épületfelügyeleti megoldásait összekapcsolják az Autodesk BIM-alapú tervezési és kivitelezési szoftvereivel, például az Autodesk Revit és az Autodesk BIM 360 szoftverekkel. A BIM folyamata egy intelligens 3D modell megalkotásával kezdődik, amely lehetővé teszi az épületek tervezési, kivitelezési és működési adatainak rögzítését, felderítését és kezelését. A létrehozott információs modell elemei a projekt során összehangoltak maradnak, ezáltal támogatják a megfontoltabb döntéseket segítő szimulációt, elemzést és együttműködést.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A mesterséges intelligenciától a soft skilleken át a kibervédelemig

Az ELTE Informatikai Kar idén a „Semmiből született csodák – A mesterséges intelligenciától a soft skilleken át a kibervédelemig” című rendezvénnyel csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz.

2024. április 28. 13:55

Kén-hexafluorid betiltása – Nem gáz többé!

Az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése az egész világon hatalmas feladat, és e küldetés része a kén-hexafluorid (SF6) gáz teljes körű betiltása is. Ez különösen a villamosenergia-iparban jelent komoly változást, hiszen a kapcsolóberendezések szigeteléséhez eddig rendszerint ezt az anyagot használták. 

2024. április 28. 12:04

Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől

Sikeres tesztet teljesített a Siemens: töltési rendszere 1 MW teljesítményt adott le.

A német cég prototípusát egy nagy hatótávolságú e-kamionnal tesztelték. Az új készülék több Siemens SICHARGE UC150 töltőberendezésből, ezek kimeneti teljesítményét összefogó kapcsolási kialakításból (switching matrix) és a megawatt-töltésre speciálisan kialakított diszpenzerből állt.

2024. április 28. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50