Magasabb osztályba lép a MonDoc System

forrás Prim Online, 2006. augusztus 28. 12:43
Támogatási szerződést köt a Kutatás-fejlesztési Pályázati és Kutatáshasznosítási Iroda a Montana Zrt. –vel. A cél, hogy az irat- és dokumentumkezelők piacvezetőjét, a MonDoc System-et magasabb grádicsra emeljék.
A továbbfejlesztési szerződés alapját a Montana ez év áprilisában benyújtott pályázata képezi. A sikert a Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) Gazdasági Versenyképesség Operatív Program (GVOP) 3.3.3/3, azaz a „vállalati innováció támogatása” támogatási rendszerben sikerült elérni. A pályázat célja az volt hogy MonDoc System grafikus felület alatt futó munkafolyamat támogató rendszerrel, mint önálló modullal gazdagodjon.

A továbbfejlesztési szerződés alapját a Montana ez év áprilisában benyújtott pályázata képezi. A sikert a Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) Gazdasági Versenyképesség Operatív Program (GVOP) 3.3.3/3, azaz a „vállalati innováció támogatása” támogatási rendszerben sikerült elérni. A pályázat célja az volt hogy MonDoc System grafikus felület alatt futó munkafolyamat támogató rendszerrel gazdagodjon.

A MonDoc System egyre népszerűbb. Felhasználóinak száma elérte az 10 216-ot. A 2005-ös éves 15%-os növekedési ráta idén 280%-ra (!) nőtt. A felhasználók elégedettségének, pozitív értékítéletének köszönhetően az eddigi tényadatok és előrejelzések alapján a várható éves bevétel az elmúlt évi 250 millió körüliről ez évben közel 700 millió forintra nő.

A sikeres pályázat a MonDoc Sytem egyre gyorsabban növekvő számú felhasználója előtt merőben új és különleges lehetőséget nyit meg. A fejlesztéssel modellezhetővé válnak a gazdasági életre jellemző üzleti folyamatok, ráadásul e folyamatok modellezése ettől kezdve személyesen az ügyfélre, felhasználóra szabva válik lehetségessé. Éppen ez az, amire eddig is minden felhasználó vágyott.

Hogy mi ebben az újdonság? A személyre szabott fejlesztések – komoly költségek mellett – eddig csak előre leprogramozott folyamatszabályzást tettek lehetővé. A MonDoc System most olyan rendszerépítést valósít meg, amelynek eredményeképpen az egyes ügyfeleknél szerteágazóan bonyolult folyamatok leképzése egy grafikus felületen történik. Ennek jelentőssége, hogy a változó hatáskörök és szervezeti módosulások a grafikus folyamatábrán könnyedén átrajzolhatóak. Ezek azután automatikusan leképződnek az elektronikus folyamatszabályzó programba. Ebből következik, hogy a kifejlesztésre kerülő modul kellő rugalmasságot biztosít – ráadásul igen költséghatékony módon. Az eddigi gyakorlattal ellentétben az új fejlesztés alkalmazásával a munkafolyamatok megváltozásakor a rendszer aktualizálásához nincs szükség külső fejlesztői kapacitásra. Ez pedig komoly üzleti előnyt jelent a felhasználóknak az eddigi, kevésbé rugalmas rendszerekkel szemben.

A MonDoc System számára kifejlesztett rendszer más szoftver rendszerekbe is integrálható. A munkafolyamat támogató modul nemzetközi standard interfészekkel alkalmas rá, hogy integrált irodai alkalmazásokhoz kapcsolódjon.

A Montanától kapott tájékoztatás szerint a fejlesztés a támogatási szerződés szeptemberi aláírásával indul.  Az alkalmazással bővített MonDoc System bemutatását 2007. májusára tervezik.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hannover Messe 2024: A Bosch fenntartható megoldásokat mutatott be

Az ipari gyártás minden gazdaság motorja, a gyártóknak azonban egy jelentős kihívásra is kell megoldást találniuk: a klímaváltozás miatt a gyáraknak fenntarthatóvá kell válniuk és kímélni kell az erőforrásokat. A Bosch, a gyártási és ipari megoldások egyik vezető szállítója, a gyárautomatizáláshoz, a hidrogéngazdasághoz, a digitalizációhoz és a mesterséges intelligenciához (MI) kapcsolódó megoldások széles portfóliójával segíti az ipari vállalatokat a zöld átalakulás megvalósításában.

2024. május 4. 17:02

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55