Könyv a tudásmenedzsmentről

forrás Prim Online, 2009. január 17. 10:40

Miből áll egy vállalat szellemi tőkéje? Hogyan oszthatjuk meg tudásunkat másokkal? Megfelelően tudjuk-e hasznosítani a munkatársak széles körű tudását versenyképességünk fenntartása érdekében? Ki rendelkezik a tudás hatalmával? – e kérdéseket taglalja dr. Tomka János A megosztott tudás hatalom című új könyve. A Harmat Kiadó gondozásában megjelent szakkönyvet a KPMG konferencia-központjában mutatták be az érdeklődőknek.

Dr. Tomka János, a KPMG-BME Akadémia ügyvezető igazgatója, a Modern Üzleti Tudományok Főiskolája tanára, Magyarországon az elsők között kezdte el kutatni a tudásmenedzsment gyakorlati alkalmazásának lehetőségeit. Könyvében nemzetközi felmérések és a szakirodalom széles körű elemzése, illetve több évtizedes szakmai, vezetői és oktatói tapasztalatára alapozva mutatja be a tudás természetét és a tudás menedzselésének főbb kihívásait. Emellett a tudásszervezetek vezetéséhez szükséges legfontosabb kompetenciákkal és a Magyarországon még általánosan nem ismert, de a tudásorientált szervezetek számára nélkülözhetetlen szerveződések, a szakmai közösségek koncepciójával is foglakozik.

A könyvbemutatón elhangzott, hogy a hazai szakirodalomban hiánypótló kiadvány komoly segítség minden szakembernek, közép- és felsővezetőnek, illetve a menedzsmentet tanuló hallgatók, MBA-, és PhD-programok résztvevői számára is.  

A kiadvány szerkesztőjével, Ferenczi Andreával folytatott beszélgetése során Tomka János azt hangsúlyozta, hogy a tudásmenedzsment nem önálló diszciplína, hanem egy szakma, mely több tudományágból és a gyakorlati tapasztalatokból táplálkozik.

A könyvbemutató kerekasztal-beszélgetésén dr. László József, a Harvard Business Review vezető tanácsadója, dr. Bőgel György, a CEU Business School menedzsmentprofesszora, dr. Pléh Csaba akadémikus, a BME-GTK professzora és dr. Segesváry Gábor, a Zwack Unicum Nyrt. humánpolitikai igazgatója egyetértettek abban, hogy a tudásmegosztás sikere ma már fontos versenyképességi tényező. Ma azok a társaságok, szervezetek lehetnek eredményesek, amelyek képesek tudásukat következetesen megújítani, megosztani és beépíteni új termékekbe és technológiákba.

Dr. Tomka János 1952-ben született. 1976-ban szerzett okleveles villamosmérnöki diplomát a Budapesti Műszaki Egyetemen. 1976-tól okleveles mérnök-tanár, Budapesti Műszaki Egyetem.  1996-tól bejegyzett vezetési tanácsadó (CMC). 2005-ben szerzett PhD fokozatot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.  A KPMG-BME Akadémia társelnöke, ügyvezető igazgatója (KBA Oktatási Kft.). A Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának tanára.

Szakmai és társadalmi tevékenységei: A Magyar Mérnökakadémia tagja. A Harvard Business Review magyar kiadása védnöki karának tagja. A Szent István Egyetem tudásmenedzsment tantárgyfelelőse (MBA). Az Alkalmazott Neveléstudományi és Pszichológiai Multidiszciplináris Doktori Iskola (alapítás folyamatban) meghívott külső tagja.  A Keresztyén Vezetők és Üzletemberek Társasága Vezetőségének tagja (1994 és 2004 között elnöke).

Kulcsszavak: könyv tudásmenedzsment

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14