Innovációs platformba tömörül kilenc hazai infokommunikációs vállalkozás

MTI Sajtóadatbank, 2013. május 10. 07:19

Innovációs platformba tömörül kilenc hazai infokommunikációs vállalkozás az Európai Unió Innovációs és Technológiai Intézete (EIT) budapesti társult tagjával; a platform célja a tudásmegosztás, valamint a kutatási, szakmai és képzési együttműködés - közölte az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont.

A platform tagjai "gazella", azaz gyors növekedésű vállalatok, amelyek hagyományosan együttműködnek az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Karával és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Karával. Az együttműködéshez a vállalatok mellett, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége(IVSZ) is csatlakozott.
 

Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Kar dékánja, az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont vezetője a közleményben kiemelte: az újonnan létrejött platform célkitűzése, hogy a Magyarországról kiindult, már nemzetközi piacokon is sikeres vállalkozások erősségeit összekapcsolja, és a további kutatás-fejlesztési programok érdekében együttműködést kezdeményezzen a piaci szereplők között.
 

Az innovációs együttműködés szorosan kapcsolódik az EIT ICT Labs nemzetközi célkitűzéséhez, amelyben ezer technológia-intenzív kis- és középvállalkozás bevonása, valamint húsz sikeres európai vállalkozás létrehozása szerepel. Az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont az európai informatikai tudományos és innovációs közösség egyetlen kelet-közép-európai tagja, feladata a régióban található vállalkozások megszólítása és bekapcsolása az intézet tevékenységeibe.
 

A platform tagjai a beszédfelismerő rendszereket fejlesztő AITIA, az okostelefon alkalmazásokat fejlesztő Atrecto, a űrtávközlési eszközöket gyártó Bonn Hungary, a funkcionális programozási nyelvek területén tanácsadóként működő Intellifactory, a több terabájtos adatmennyiségek hatékony kezelésére összpontosító BInergy, új generációs infokommunikációs megoldásokat kínáló NETvisor, a vezető IT-biztonsági szoftverfejlesztő BalaBit, az online és mobilbanki szolgáltatásokat szállító IND, a újszerű prezentációs eszközt fejlesztő Prezi, valamint az infokommunikációs szektor vállalkozásainak képviselőjeként az IVSZ.

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38