SMART 2016: Milyen magyar startupokra figyeljünk 2016-ban?

forrás: Prím Online, 2016. május 10. 09:18

Intelligens önvezető autók, kiterjesztett valóság alapú repülőgép átvizsgáló rendszer, hordozható személyi EKG – néhány azok közül az ígéretes startupok közül, melyek friss, innovatív ötletekkel, prototípusokkal, kész megoldásokkal mutatkoznak be a SMART 2016 konferencián 2016. május 23-án. 

Az idei SMART 2016 konferencia amellett, hogy otthont ad a Telekom által szervezett európai startup verseny döntőjének (Telekom Innovation Contest), valamint a Telekom nemzetközi startup seregszemléjének (Telekom Innovation Expo), felvonultatja az öreg kontinens legjobb kezdő vállalkozásait is. Legyen szó szenzoros biztonsági újításról vagy ipari rendszereket forradalmasító ötletről vagy akár vakokat és gyengénlátókat segítő alkalmazásról, illetve az e-kereskedelmet támogató, úttörő megoldásokról, mind-mind ott lesznek a SMART 2016-on. A konferencia továbbá, a minden évben megújuló tematikán túl, a nagyközönség előtt még kevésbé ismert, magyar innovatív vállalkozásoknak is bemutatkozási lehetőséget biztosít.  

  

Mesterséges intelligencia a jövő autóiban

A SMART 2016-on bemutatkozik az AdasWorks, mely mesterséges intelligencia alapú vezetés támogató rendszert fejleszt önvezető autókhoz, annak érdekében, hogy a jövő autózása biztonságosabbá, kényelmesebbé váljon. Az előadásban az önvezető autók jelenéről és jövőjéről, technológiai, jogi és etikai kihívásokról lesz szó, mely során bemutatásra kerülnek az AdasWorks-nél jelenleg folyó fejlesztések eredményei is. 

 

 

Magyar okos megoldás forradalmasíthatja a repülőgép átvizsgálást

A szintén az eseményen bemutatkozó Aerin-X nevű magyar startup egy speciális, kiterjesztett valóság (Augmented Reality) technológián alapuló megoldással célozza forradalmasítani az utasszállító repülőgépek felszállást megelőző, kötelező külső átvizsgálását. Az előadás keretében bemutatásra kerül a technológia és az, hogy konkrétan milyen problémára nyújt választ. 

 

Életmentő technológia: Az amerikai piac imádni fogja a hordozható EKG-t

A stroke a második leggyakoribb halálnem a világon, amelyben bárki érintett lehet, hiszen a kor előrehaladtával egyre nő a rizikója, illetve további számos kockázati tényező is fent áll. A magyar WIWE egy olyan kisméretű, hordozható vizsgálati eszközt fejlesztett ki, mellyel egy okosalakalmazás segítségével bárki könnyedén pontos EKG mérést végezhet. Az eszköz továbbá méri a véroxigén szintet és lépésszámlálót is tartalmaz. A készülék ezzel segíti a stroke megelőzését, hiszen önálló rizikóbecslést végez a hirtelen szívmegállás és a pitvari fibrilláció okozta stroke kockázata kapcsán. Az előadásban a technológia mellett szó esik majd a cég egyesült államokbeli terveiről is, de a konferencián új, e-health, életmentő megoldásokat mutat be a Microsoft is.

 

Hogyan építsünk startupot 60 perc alatt?

A rendezvényen a közel 100 előadás között megtalálhatóak lesznek a legfrissebb UX fejlesztési kihívások is, amelyeket a Testbirds és a Supercharge szakemberi hoznak közelebb az odalátogatókhoz. Akitket pedig az aktív kikapcsolódás érdekel, ebben sem lesz hiány: közel fél tucat, izgalmas szakmai workshopra is sor kerül majd május 23-án. A Drukka Startup Stúdió csapata például egy egyórás esemény keretében „startup sprintet” rendez, melynek során a konferencia tematikája menté, a résztvevőkkel közösen kiválasztanak egy random ötletet, majd a fő mérföldkövek bemutatásával lemodellezik, hogy az adott koncepció megoldására milyen lépéseken keresztül lehet startupot építeni. 

 

Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

10 éves a Craft Conference: Budapestre érkezik a Google, a Spotify és az OpenAI is

Ami a technológiai innovációnak a CES, az a szoftverfejlesztésnek a Craft – idén ünnepli tizedik születésnapját Közép-Európa legnagyobb IT szakmai konferenciája, amely évről évre többezer szakembert szólít Budapestre. A kétnapos Craft Conference igazi sztárparádéval várja az érdeklődőket május végén a Vasúttörténeti Park látványos díszletei között: érkeznek a Google, a Tesla, a Spotify, a Microsoft, az OpenAI és az Ebay szakértői, de a keynote előadók között szerepel majd a világ egyik legolvasottabb tech hírlevelét író Orosz Gergely is. A szakmai fesztiválon kiderül, hogyan lehet MI-eszközökkel vagy digitális csapattagokkal növelni a produktivitást, hogy tényleg a jövő sikerszakmája lesz-e az AI Engineer és hogy miért „ült le” kicsit az IT-piaci az utóbbi hónapokban.

2024. május 25. 12:30

IT Fitneszteszt 2024 - idén is megmérik a régió diákjainak digitális készségeit

Idén Magyarország, Csehország, Szlovákia, Lengyelország és Ukrajna részvételével zajlik a régió nagyszabású, online digitáliskészség-felmérése, az IT Fitneszteszt. Az elsősorban az általános iskola végzős diákjait és a középiskolás korosztályt célzó felmérés nem csupán a kitöltők számára nyújt valós képet a szórakozáson túl a tanulás és más hétköznapi online feladatvégzés terén szerzett gyakorlati ismereteikről, eredményeinek összesítése tanáraik, illetve a szakpolitikusok munkáját is segítheti azáltal, hogy fény derül erősségeikre és a fejlesztendő területekre egyaránt.

2024. május 21. 16:03

Először szerzett aranyérmet magyar csapat a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián

Az idén Szíria által rendezett Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpia (IIOT) világversenyt a miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai nyerték meg a tíz résztvevő csapat közül. A világverseny előkészületeihez is jelentősen hozzájárult Magyarország, hiszen az idei versenyre kiválasztott feladatok kétharmadát magyarok állították össze.

2024. május 16. 09:55

Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikusnak ítélték idén a Neumann Professzori címet

Ismét magyar Nobel-díjas kapta a BME és a Neumann Társaság által alapított Neumann Professzori címet: Krausz Ferenc fizikus az ultragyors lézertudomány területén elért tudományos teljesítményéért részesült a kitüntetésben. A fizikus által megalapozott tudomány a mikrochipgyártástól kezdve a daganatos betegségek diagnosztizálásáig számos területen hozott forradalmi változást. A kitüntetésre május 11-én került sor a Műegyetem Ünnepi Szenátusi Ülésén, ahol a díjat a BME rektora és a Neumann Társaság elnöke adta át.

2024. május 14. 09:53

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

Minden második magyar internetező volt már áldozata kibertámadásnak

2024. május 22. 14:37

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17