Nemzetközi blokklánc-konferenciát rendeznek Budapesten

forrás: Prím Online, 2018. október 5. 15:02

B-Day 2.0 néven kétnapos nemzetközi konferenciát szervez a Blockchain Kutatási Egyesület 2018. november 8-án és 9-én a budapesti Bálnában. A rendezvényen a blokklánc hazai szakértői mellett ritkán hallható külföldi szakemberek is előadást tartanak, a legnevesebb meghívott az amerikai Nick Szabo.

Hol van az érték a blokkláncban? – Erre a kérdésre keresik a választ a plenáris előadók és a műhelybeszélgetések résztvevői a budapesti Bálnában november 8–9-én megrendezendő B-Day 2.0 blockchain-konferencián. A tanácskozás szervezője a Blockchain Kutatási Egyesület, a rendezvényen részt vesz a hazai kriptovilág színe-java, és olyan multinacionális nagyvállalatok is, amelyek a blokklánc-technológia fejlesztésére és kiaknázásra a közelmúltban saját szervezeti egységeket hoztak létre.

 

A rendezvény legnagyobb érdeklődéssel várt előadója az USA-ban élő Nick Szabo – az informatikai guruban sokan a bitcoin kriptovaluta rejtőzködő atyját sejtik. További előadók a blokklánc- és kriptoszcéna legkiválóbb hazai és nemzetközi szakemberei, bővülő névsoruk elérhető a konferencia honlapján.

 

„A hírekben legtöbbször a bitcoin és a többi kriptovaluta árfolyam-ingadozásai szerepelnek, hiszen a hirtelen meggazdagodás mindenkinek a fantáziáját megmozgatja – mondja Szilágyi Imre, a B-Day események ötletgazdája. – Mindeközben a blokklánc-technológia az egyik legdinamikusabban fejlődő, az élet számos területét érintő globális iparággá vált: több ezer blockchainhez kapcsolódó álláshirdetés van a neten, 2018. első negyedévében a computerworld.com cikke szerint több mint 6000 (!) százalékos volt az éves bővülés ezen a területen a nemzetközi állásportálok adatai alapján.”

 

 

„Olyan technológiai áttörést élünk meg, ami jelentősen átformálja világunkat a jelenben és a közeljövőben. Persze a laikusok érdeklődése is óriási, mindenki ki akarja venni a részét a technológiai boomból, ha máshogy nem, befektetőként” – magyarázza a B-Day konferenciák főszervezője.

 

„A blokklánc alapú technológiai fejlesztésekben a magyar szellemi erő nagyon is jelen van – mondja Csabai Csaba, a Blockchain Kutatási Egyesület tagja, a budapesti Variance HUB blokklánc-fejlesztőközpont létrehozója. – Egyesületünk célja, hogy ebben a magas hozzáadott értékű, munkahelyteremtő iparágban Magyarország élenjáró tudásközponttá váljon. Ez vezérelt bennünket, amikor a B-Day 2.0-t regionális konferenciaként szerveztük meg, a környező országok szakembereinek és döntéshozóinak bevonásával.”

 

A konferencia programjáról, az előadók személyéről a B-Day 2.0 honlapja ad részletes tájékoztatást.

 

____

A pénzpiacokon az elemzők technikai és fundamentális elemzés segítségével fogalmazzák meg várakozásaikat egy-egy valuta jövőbeni teljesítményével kapcsolatban. Mindkét módszernek kidolgozott metodikája van, ahol a többé-kevésbé egységes szabályozási környezetnek köszönhetően a bemenő adatok összevethetők, feldolgozhatók. A kriptovaluták esetében az elemzés módszertana még nem kristályosodott ki, és az egységes szabályozási háttér is hiányzik a világban, így a B-Day 2.0 mottója – „Hol az érték a blokkláncban?” – korántsem költői, sokkal inkább fundamentális kérdés, amire közösen keresik a választ mindazok, akik munkát vagy pénzt invesztálnak ezen a területen.

 

____

A B-Day 2.0 előzménye a Budapest Kongresszusi Központban januárban megrendezett Blockchain Budapest konferencia, ahol a több mint 800 résztvevőnek olyan magyar fejlesztések mutatkoztak be, mint a TE-Food vagy az InLock. Az őrült tempóra jellemző, hogy a TE-Food azóta túl van egy sikeres ICO-n, ahol több mint 6 milliárd forint értékben gyűjtött tőkét befektetőktől egyetlen nap – valójában kevesebb mint 20 perc – alatt. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55