Három hónapig ingyenesen foglalkoztathatók IT-s diákok

forrás: Prím Online, 2021. március 25. 16:30

2021 év elején újabb lehetőség nyílt IT munkaerő-utánpótlásra, amelynek keretében azon mikro-, kis- és középvállalatok, akik főtevékenysége az IKT iparágba tartozik, személyenként 240 óra erejéig (azaz kb. 3 hónapig) ingyenesen foglalkoztathatnak informatikus juniorokat. Az elmúlt két hónapban 118 hazai cég élt a lehetőséggel – ezzel a kvóta több mint felét kiaknázták.

A „Programozd a jövőd!” projekt* keretében megvalósuló gyakornoki programnak köszönhetően egyedi lehetőség adódott az IKT szektor mikro-, kis- és középvállalatainak: amennyiben IT munkálatokra diákmunkaerőt foglalkoztatnának, azt 2021-ben 240 óra erejéig ingyenesen megtehetik a Schönherz Iskolaszövetkezeten keresztül. Azaz a próbaidő vagy betanítási időszak bérköltsége teljes mértékben megspórolhatóvá vált számukra, illetve a szolgáltatásért egy egyszeri, 80.000 forintos díjat kell megfizetni az első ledolgozott hónap után, amennyiben az adott diákmunkaerő bevált a cégnél. A juniorok természetesen ebben a három hónapos időszakban is kapnak bért, amelyet a szövetkezet a pályázati keretből fedez.

 

 

„Több éve uralkodik a tendencia, hogy a cégek az informatikusokat már egyetemi éveik alatt bevonzzák, így szinte alig van hallgató, akinek ne lenne konkrét állásajánlata, mire a diplomáját megszerzi. A KKV-k ilyen téren még inkább küzdenek az informatikushiánnyal, és esetükben a betanítási időszak bérköltsége hatványozott kiadást jelent” – mondta Baross Levente, a pályázat gyakorlatát lemenedzselő Schönherz Iskolaszövetkezet elnöke. „Ez a program így a kisebb IKT cégeket segíti, lehetőséget adva az utánpótlás-nevelésre, hiszen a három hónap letelte után is kedvező foglakoztatási forma áll rendelkezésükre.”

 

Az elmúlt két hónapban 118 hazai vállalkozás 168 fejlesztő, tesztelő, elemző, üzemeltető, gazdaság- és mérnökinformatikus egyetemi hallgató 40 540 munkaórájára tartott igényt, azaz a pályázati erőforrás (amely 70 000 óráig terjed) közel 60%-át kiaknázták már a cégek. További vállalatok 2021. április 9-ig jelezhetik még csatlakozási szándékukat a programba. Információ: https://schonherz.hu/palyazat.

 

_______________ 

* A gyakornoki program a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 azonosító számú „Oktatási intézmények és IKT vállalkozások közötti együttműködés ösztönzése és támogatása” – Programozd a jövőd! projekt keretében valósul meg.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

A Xiaomi publikálta a legújabb ESG jelentését

A Xiaomi a napokban közzétette a hatodik ESG (környezetvédelem, társadalmi felelősségvállalás és vállalatirányítás) jelentését. A több mint 80 oldalas dokumentum, amelyet kínai és angol nyelven adtak ki azt az előrehaladást mutatja be, amelyet a Xiaomi és leányvállalatai megtettek az ESG stratégia megvalósítása terén 2023-ban. 

2024. május 3. 13:04

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55