Ericsson és Motorola: az IMS evangelistái

Kovács Attila, 2005. október 5. 19:27
A távközlés egyes vezető fejlesztő világcégei új fogalommal, technológiával, illetve rendszerrel jelentkeznek a telekommunikációs operátorok felé, és ez nem más mint az IMS, azaz IP Multimedia Subsystem (IP Multimédia Alrendszer).
A már 2006 második felében új generációs mobil alkalmazásokat is ígérő IMS két „evangelistája”, az Ericsson és a Motorola külön-külön ma tartott a témában sajtótájékoztatót. Mindkét eseményre abból az alkalomból került sor, hogy a témában, az IIR rendezésében három napos nemzetközi konferencia zajlik a budapesti Hotel Marriottban.

A Ericsson tájékoztatóján Niclas Medman IMS-ért felelős marketing igazgató mutatta be a vállalat végponttól-végpontig terjedő IMS megoldását, beleértve mind a vezetékes, mind a mobil operátoroknak nyújtott szolgáltatásokat, eszközöket, szoftveralkalmazásokat, k+f és support tevékenységet. Az Ericsson eddig már több mint 30 IMS szerződést kötött, operátor ügyfelei között található többek között a Sprint, TelcoSonera, Telefonica., TDC, TIM, Commander. Medman szerint a most emelkedni kezdő IMS-piac fogja jelentősen meghatározni, befolyásolni a közeljövő NGN hálózatok fejlődési irányát.

A Motorola mai, „Tökéletes Mobilitás” (Seamless Mobility) mottóval, a cég budapesti irodájában tartott sajtótájékoztatóján Michael Krutz, a vállalat alaphálózati termékigazgatója vázolta fel a Motorola szolgáltatóknak ajánlott új generációs IMS alaphálózatát, amelyet szolgáltatói szintű, SoftSwitch architektúrán alapuló rendszer, szorosan a hálózatelérési, mobilitás-kezelési, eseménykezelési, szolgáltatás-nyújtásra és számlázási előírásokra vonatkozó 3GPP és OMA nyitott szabványok köré építettek.  Vezeték nélküli környezetben támogatja a 2G és 3G architektúrákat, ide értve a GPRS., EDGE, UMTS, CDMA hálózatokat, illetve a fejlesztés alatt álló nagy sebességű (HSPDA, CDMA 1xEV-DO, WiMAX stb.) hozzáférési technológiákat. Ezen kívül a Motorola IMS rendszere a szolgáltatók kábelhálózatán (PSTN) keresztül összevonja és összekapcsolja a szolgáltatásokat, ugyanakkor bármely hálózattípusnál teljes körű IP központ kialakítását teszi lehetővé. A vállalat IMS alapú adó-vevő funkcióval ellátott PoC (Push-to-Talk-Over-Cellular) mobil megoldásai 33 országban, 44 helyen telepítették.

Az IMS szabványosított, IP alapú multimédiás szolgáltatások nyújtására alkalmas hálózati megoldás és alkalmazásfejlesztői rendszer. A következő generációs hálózatok (NGN) részeként emlegetett IMS segítségével a távközlési szolgáltatók minden korábbinál jobban tudják a hálózat által kínált erőforrásokat az éppen használt alkalmazás igényeihez igazítani. Lévén több IMS alapú szolgáltatás ugyanazokat a közös IMS funkciókat használhatja, például Jelenlét (Presence), Csoportlista stb., új szolgáltatások bevezetése a korábbiaknál gyorsabb és a költséghatékonyabb módon valósítható meg. Mindezeken túlmenően az IMS merőben új típusú szolgáltatások bevezetését teszi lehetővé: kombinálni lehet egy kapcsolaton belül a különféle média típusokat (pl. egy beszédhívást később bővíteni lehet képküldéssel, on-line játékkal, videó üzenettel stb.). A rendszer fontos jellemzője, hogy különböző hozzáférési technológiát támogat, úgymint GSM, WCDMA, vezetékes, WLAN stb.

Az Ericsson, illetve Motorola mind az IMS szabványosításában, mind - független elemzők szerint -  az IMS megvalósításban is élen jár.

Az Európai E-sport Szövetség tisztújításán magyar tisztségviselő is bizalmat kapott

33 tagország, köztük Magyarország részvételével, újra alakult az Európai E-sport Szövetség (EEF). Hazánkat teljes jogú tagállamként, a Magyar E-sport Szövetség (HUNESZ) nevében, Biró Balázs György, a szövetség főtitkára és Kis Balázs külkapcsolatokért felelős elnökségi tag képviselte.

2024. április 29. 18:05

Harmincmilliárd eszköz csatlakozhat a mobilhálózatokhoz 2025-re

Már világszerte tesztelik az 5G sebességének tízszeresére képes 5.5G mobilhálózatokat, az ezeket használó eszközök várhatóan még az idén megjelennek a kereskedelmi forgalomban. 

2024. április 29. 16:42

Elismert ex olimpiai vezetővel erősít az Európai E-sport Szövetség

33 tagország, köztük Magyarország részvételével, újra alakult az Európai E-sport Szövetség (EEF). Hazánkat teljes jogú tagállamként, a Magyar E-sport Szövetség (HUNESZ) nevében, Biró Balázs György, a szövetség főtitkára és Kis Balázs külkapcsolatokért felelős elnökségi tag képviselte.

2024. április 29. 16:20

2023-ban is tovább növelte nyereségességét az OXO Technologies Holding Nyrt.

Megjelent az OXO Technologies Holding Nyrt. 2023. évi tőzsdei jelentése. A beszámoló a cégcsoport sikeres gazdálkodását, növekvő nyereségességét és kezelt vagyonának dinamikus bővülését mutatja. 

2024. április 29. 16:13

Szerszámkészítésben és felületkezelésben is a kecskeméti diákok az ország legjobbjai

2 kategóriában győztek és összesen 4 dobogós helyet szereztek a Szakma Sztár Fesztiválon április 26-án a kecskeméti Mercedes-Benz Academy diákjai. Az országos versenysorozaton 21 tanuló 4 szakmában képviselte a Mercedes-Benz Hungary Kft.-t. 

2024. április 29. 15:29

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50