Java-fejlesztőeszközök az Oracle-től

forrás Prim Online, 2007. november 6. 18:19

Idén nyáron az Oracle ígéretéhez híven ismét a piac leginnovatívabb programjaival örvendeztette meg a Java-fejlesztők közösségét. Az új eszközöket az Oracle Hungary első ízben mutatja be a hazai érdeklődőknek is a november 13-i Fusion Middleware Fórumon.

Az újdonságok közé tartozik az Oracle JDeveloper és az Oracle Application Development Framework szabványokon alapuló fejlesztőeszközök legújabb verziója, amelyekkel minden eddiginél egyszerűbben fejleszthetők és telepíthetők a Java Enterprise Edition 5, a Web 2.0, az Asynchronous Javascript és XML (AJAX) típusú, tartalomban gazdag internetes alkalmazások. Valamint már elérhető az Oracle Coherence 3.3, az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád memóriában működő adatszámító-hálózata és legújabb, menet közben integrálható komponense.

„Webes felületek fejlesztésénél tapasztalataink szerint a végfelhasználók ma már elvárják, hogy üzleti alkalmazásaik megjelenésükben, hangulatukban, valamint funkcionalitásukat és kezelhetőségüket tekintve is felvegyék a versenyt a kliens szerveres illetve a népszerű Web 2.0 termékekkel” – mondta el Reményi Csaba, az Oracle Hungary technológiai értékesítési igazgatója. „Az Oracle a hatékonyabb fejlesztői munkát azzal támogatja, hogy a programozóknak nem kell több olyan különböző technológiát elsajátítaniuk, mint például az AJAX, a Java Script és a DHTML, ugyanakkor könnyen elérhető technikákat biztosítunk ahhoz, hogy felhasználói oldalról nézve tartalomban gazdag vállalati Java-alkalmazásokat és szolgáltatásorientált architektúrákat hozhassanak létre. Az Oracle legfrissebb Java EE 5-kompatibilis termékeinek megjelenése újabb mérföldkövet jelent ezen törekvésünk megvalósításában.”

Ahogy a szervezetek oldaláról egyre nő az igény az interaktív, testre szabható és bővíthető új generációs, szabványokon alapuló Java, valamint webes alkalmazások iránt, a programozóknak egyre inkább a fejlesztési folyamatot leegyszerűsítő, felgyorsító szoftvereszközökre, illetve segédprogramokra van szükségük. Ezért az Oracle JDeveloper legújabb változatának fejlesztői és futtatási infrastruktúrája mindazt megteremti a fejlesztők számára, amire csak szükségük lehet a csúcsminőségű vállalati Java-alkalmazások fejlesztéséhez.

A szoftver legújabb változata már az új Java EE 5 szabványokon alapuló szolgáltatásorientált architektúrák (SOA) kiépítésére is alkalmas webszolgáltatási platformot biztosít. Főbb újdonságok az Oracle JDeveloper és az Oracle Application Development Framework (Oracle ADF) legújabb változatában:

-    Fejlett eszközkészlet és vizuális fejlesztőkörnyezet valamennyi Java EE 5 szabvány és API támogatásával
-    Több mint 80 AJAX-ot támogató, JSF 1.2 alapú tartalomban gazdag segédprogram, amelyekkel rövid idő alatt dinamikus és interaktív kezelői felület hozható létre webes alkalmazásokhoz.
-    Továbbfejlesztett ADF-renderelőkészlet, ami többek között támogatja az adatszemléltető elemek, így például diagramok Flash-renderelését
-    A webszolgáltatások továbbfejlesztett támogatása és tesztelése
-    Új JavaScript Editor szerkesztő- és hibakereső modul.

Az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád központi elemeként számon tartott Oracle Application Server legújabb változata is megjelent. A hatékony és jól méretezhető J2EE-kiszolgálón alapuló Oracle Application Server az iparág leghatékonyabb alkalmazásbevezetési és üzleti integrációs megoldását, valamint a maga nemében egyedülálló portálszoftvert kínál. Az Oracle Application Server legújabb verziójában pedig több, a tartalomban gazdag internetes alkalmazások telepítését elősegítő új funkció is megtalálható.

Megbízható, nyílt forráskódú alapokra építve

Szintén nagy jelentőségű, a nyílt forráskódú fejlesztői közösség munkáját elősegítő lépés, hogy az Oracle nyilvánossá tette az ADF Faces Rich Client nevű technológiájának forráskódját, így több mint 80, tartalomban gazdag, AJAX-ot támogató JSF 1.2 segédprogram válik elérhetővé a fejlesztők számára.

A termékek elérhetősége

Az Oracle JDeveloper/Oracle ADF és az Oracle Application Server eszközök fejlesztői próbaverziói ingyenesen letölthetők a következő két webhelyről: http://otn.oracle.com/jdev és http://otn.oracle.com/oc4j.
A fejlesztők az információk bőséges tárházát, és a fejlesztői szempontból legfontosabb témaköröket találhatják meg az Oracle Technology Network (OTN) weboldalán: http://www.otn.oracle.com.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14