Jövőlatolgatás az IVSZ 15. szakmai konferenciáján

forrás Prim Online, 2008. augusztus 13. 13:05

Az IVSZ 2008. szeptember 11. és 13. között 15. alkalommal rendezi meg Visegrádon éves szakmai konferenciáját. A MENTA idén a gazdaság- és iparágfejlesztést, a hazai informatikai cégek számára kínálkozó nemzetközi kihívásokat, valamint a következő tizenöt év lehetőségeit vizsgálja. A konferencia résztvevői többek között megtudhatják, hogy mi lehet a jövő legsikeresebb iparága, milyen szerep jut majd a nano- és géntechnológiának, illetve az űrkutatásnak, vagy éppen a mezőgazdaságnak.

A konferencia nyitónapján külföldi és magyar előadók segítségével a globális és lokális trendek elemzésére kerül sor, kitekintve a következő tizenöt évre, felvázolva az iparág lehetőségeit, a megvalósítható célokat és feladatokat. Az előadások nem csupán az informatika jövőjére fókuszálnak majd, hanem átfogóan elemzik az előttünk álló másfél évtized lehetséges ipari, társadalmi, tudományos és kulturális változásait. Többek között arról is szó esik, mi lehet a közeljövő vezető iparága, milyen súlyuk lesz az olyan területeknek, mint az infokommunikáció, a nano- és géntechnológia, az űrkutatás vagy a gyógyszerkutatás, továbbá milyen változás várható az autóipar, az oktatás vagy a mezőgazdaság szerepét illetően. Az általános kitekintés mellett kiemelt téma lesz a hazai iparági trendek alakulása is, elemezve az uniós források jövőbeni felhasználását, a magyar vállalatok innovációs kitörési lehetőségeit, esetleges vezető pozíciók megszerzését a nemzetközi informatikai színtéren. Mojzes Imre, az MTA Jövőkutató Bizottságának elnöke, a Corvinus Egyetem Jövőkutatás Tanszékének vezetője a lokális trendeket ismerteti majd a résztvevőkkel, a globális változásokról pedig Steve Bowbrick, Global Innovation Network munkatársa tart előadást.

A MENTA második napjának előadásai és interaktív beszélgetései a gazdaságfejlesztésről és az iparágfejlesztésről szólnak majd, többek között Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, Varga Mihály, a parlament költségvetési és pénzügyi bizottságának elnöke, valamint Vojnits Tamás, az Oriens pénzügyi tanácsadó cég partnere segít feltérképezni a következő egy-két év gazdaságfejlesztési lehetőségeit, elemezve azokat a jelenleg is fennálló problémákat, amelyek megoldása kulcsfontosságú a gazdaság működését tekintve. Szó esik majd foglalkoztatási és adózási kérdésekről, és a pályázati rendszer egyszerűsítéséről.  Mindezek az iparág szempontjából is fontos kérdések, hiszen akkor indulhatnak meg, és működhetnek nagyobb informatikai fejlesztések és beruházások, ha ezeket a gazdaság jó teljesítménye is segíti. Az iparágfejlesztésről többek között Baja Ferenc informatikai kormánybiztos, államtitkár tart előadást. A kiemelt témák között szerepelnek a hazai szakmai képzés hiányosságai, a minőségbiztosítás szükségessége és annak előnyei a pályázati rendszerben, továbbá a hazai piac és a versenytisztaság védelme.

A MENTA zárónapjának fókuszában a hazai informatikai vállalkozások nemzetközi versenyképessége áll. A szakemberek azt vizsgálják meg, milyen feltételek szükségesek ahhoz, hogy minél több hazai informatikai cég kezdhessen szoftverek fejlesztésébe, hogy termékeiket sikeresen vezessék be a külföldi piacokra is, továbbá miként érhetnek el jó pozíciókat a multinacionális cégek által uralt, globalizálódó informatikai piacon.

A MENTA idei helyszíne a Thermal Hotel Visegrád, a Dunakanyar legújabb gyógy-, wellness- és konferenciaszállodája Visegrád mellett.

Kulcsszavak: IVSZ konferencia

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Protechtor Future Summit: Az AI exponenciálisan fejlődik, amire az emberi agy egyszerűen nincs felkészülve

Két borzasztóan aktuális és forró témáról beszélgettek neves és elismert hazai gondolkodók a Protechtor Future Summit üzleti és tech vezetőknek szóló inspirációs eseménysorozat tavaszi alkalmán. A mások mellett Király Júlia, Dr. Oszkó Péter vagy Dr. Tilesch György MI-szakértő nevével fémjelzett panelbeszélgetéseken a szakértők egyrészt a mesterséges intelligencia társadalmi igazságoságra és kultúrára gyakorolt hatását, másrészt az örök élet és a biológiai óra visszafordíthatóságának kérdését vizsgálták.

2024. május 15. 09:57

Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál

A Telekom május 23-án piacra dobja az újgenerációs, saját márkás készülékeit, a T Phone 2 5G-t és T Phone 2 Pro 5G-t. A telefonok nagyobb teljesítményű processzorral, fejlett kamerarendszerrel és kiváló minőségű kijelzővel érkeznek, hogy optimalizált játék- és streaming-élményt nyújtsanak felhasználóiknak.

2024. május 14. 20:58

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36