Mi az Internet of Things, és miért lesz nekem jobb tőle?

forrás: Prím Online, 2017. február 22. 09:23

A Netlife tesz egy próbát, és közérthető egy Flat Art stílusú animációs kisfilm formában elmagyarázza, milyen felhasználási lehetőségei vannak az Internet of Thingsnek a mindennapjainkban, illetve az üzleti szférában. A téma komoly, a megvalósítás pedig kellemes, hisz a készítők az aranyos grafika mellett egy-egy humoros mondat elejtésétől sem ijedtek meg.

A videó angol nyelvű, de bekapcsolható rajta a magyar felirat, hogy ezáltal is még több embert érhessen el az üzenet. Az "oktatás" során három fő témakört érintenek. Az első az otthon témája, ami voltaképp a Smart Home nyújtotta lehetőségeket hivatott vázolni.

 

Ezekkel az újításokkal már találkozhattunk korábban is. A lényege annyi, hogy a jövőben az otthonunkban a legutolsó csavar is gépesíthető lesz, és ezáltal egy telefonról bármit állíthatunk. Tegyük fel, hogy a karácsonyi szünetben elutaztunk szüleinkhez, és a spórolás és környezettudatosság oltárán lecsavartuk otthon a fűtést. Senki sem szeretne hideg lakásba hazaérni, így hazaérkezés előtt a telefonunkon egy gombnyomással beállíthatjuk a hőfokot, hogy mire megérkezünk kellemes meleg fogadjon bennünket. De megtehetjük ugyanezt a redőnyökkel, lámpákkal, sütővel, bármivel. Ha elfelejtettük lekapcsolni a lámpát, (vagy elfelejtettük, hogy elfelejtettük-e :) ) akkor már nem kell visszafordulnunk a buszmegállóból.

 

 

Vannak azonban merőben új gondolatok is, amivel eddig nem találkozhattunk. A videó felveti, hogy egy tejüzemi vállalatnak milyen előnyei lehetnek egy ilyen rendszer üzemeltetésében, de ez csak egyetlen terület és annak is csak a jéghegy csúcsa. A felhasználási lehetőségeket csak a fantázia és a vállalatok igényei határozhatják meg.

 

A kisfilm utolsó példája az egészségügy sci-fi filmekbe illő forradalmasítását vázolja. Röviden: az orvos elvégzi rajtunk a szükséges felméréseket, de a diagnosztikát már az IoT-ra és a Big Datára bízza. A rendszer az eredményeket átfuttatja a meglévő adatbázison, és a mesterséges intelligencia sormintákat keres. Ha egyezéseket talál, azt közli az orvossal, és így kezdeti stádiumban diagnosztizálható (korábbi minták alapján) egy-egy betegség, amit nem is kell kiemelnünk, hogy mennyire fontos a gyógyíthatóság szempontjából.

 

Már nagyon várjuk, hogy mikor jön el ez a világ, de egy biztos: A Netlife ezen dolgozik, és reméljük minél előbb a mindennapjaink részévé válnak a fejlesztéseik!

 

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Process Solutions: Mit várnak el a gazdasági vezetők és a cégvezetők a könyvelési szolgáltatójuktól?

A technológiai fejlődés és az üzleti környezet változásaival párhuzamosan a cégvezetők, vállalati döntéshozók elvárásai is folyamatosan változnak. Nemcsak a törvényi megfeleltetéssel kapcsolatos kötelezettségek betartását várják el könyvelőiktől, hanem stratégiai partnerséget és technológiai innovációt is.

2024. május 8. 19:41

Bemutatta legmodernebb újításait a Huawei Dubajban

Legújabb, innovatív viselhető-, audió- és irodai okoseszközeit mutatta be a Huawei a Dubajban rendezett nagyszabású nemzetközi eseményén. 

2024. május 8. 18:02

Telefonunk tárhelye kihat készülékünk működésére

A technológia fejlődésével egyre nagyobb jelentősége van az okostelefonok tárhelyének. Az egyre jobb minőségű képek és videók, a komplex alkalmazások és az MI megoldások mind egyre inkább csak igénylik a tárhelyet. Ugyan a HONOR eszközei kifejezetten magas tárhellyel érkeznek, mi magunk is tehetünk azért, hogy a legtöbbet hozzuk ki belőlük.

2024. május 8. 17:26

Vissza a valóságba a Nokia 3210-zel

25 évvel az eredeti megjelenése után a Human Mobile Devices (HMD) idén újra elhozza a legendás Nokia 3210-et – most megújult, izgalmas "Y2K" arany, tengerkék és sötétszürke színekben. A cél pedig ezúttal sem más, mint összekötni az embereket – csakhogy ezúttal a képernyőtől való elszakítással.

2024. május 8. 15:57

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36